• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

1 nano alakulása

Azt gondoltam, hogy magas fényerejű LED-ekkel dolgozol :) , Bár én ettől lényegesen nagyobb fényerővel játszok itthon ;)
PWM szabályzóval, rengeteg leírást találsz hozzá.
 
deck said:
Azt gondoltam, hogy magas fényerejű LED-ekkel dolgozol :) , Bár én ettől lényegesen nagyobb fényerővel játszok itthon ;)
PWM szabályzóval, rengeteg leírást találsz hozzá.

Deck csak nem Cree ? Esetleg az új típus?
 
Nem Cree... :D Attól sokkal nagyobb fényerő, és lényegesen használhatóbb világítási szög (~150°) :cool:
 
deck said:
Azt gondoltam, hogy magas fényerejű LED-ekkel dolgozol :) , Bár én ettől lényegesen nagyobb fényerővel játszok itthon ;)
PWM szabályzóval, rengeteg leírást találsz hozzá.

Köszi az infót deck! Így legalább el tudok indulni valamerre.Szerintem a nano-hoz "nem kell" akkora fényerő,mint amiket pl.: a cree LED-ek adnak(persze lehet elég belőle 3 db,de iszonyú nagy hűtést igényel és mindennel együtt nagyon drága is.Ez csak az én személyes véleményem.)Milyen akváriumhoz csináltad/csinálod?Ez a téma engem speciel nagyon érdekel. ;)
 
Ebből a LED-ből spec elég lenne 1db is egy ekkora akváriumhoz. Édesvízihez lesz az első, de már rendelve van tengerihez is. A creetől ez annyiban külömbözik, hogy egy LEDmátrix gyakorlatilag, így viszonylagosan szórt a fénye+ egyenként is nagy a világítási szögük. Nem igényel akkora hűtést, és más a tokozása is, nem kell külön foglalat, és borda, meg lencse, mint a creenél. Olcsóbb, mint a cree, mind alkatrészként, mind a hozzávaló elektronikát tekintve.
 
Mindenképpen beszámolok... idővel :D Ahogy magamat ismerem ez sem mostanában lesz kész, mivel közben van sok más is amit csinálok. Most a terráriumot szerelem "eladható" formába, az is kitart még egy darabig :thumbup: De ez is kész lesz egyszer(véglegesen).
 
Megint eltelt pár nap,és volt időm is,ezért csináltam pár képet(állítgatva a beállításokat).
SDC18685.jpg
SDC18711.jpg
SDC18687-1.jpg

Van még bőven tanulnivalóm :oops: ,de egyszer csak összejön. :)
 
Nekem nagyon tetszik! :thumbup:
Kicsit gyér a bal hátsó rész, de a HC gyeped azt is feledtei, grat.! :clap:
 
Köszi!
Szegény bal hátsó rész. :lol: Remélem sikerül a tervezett "dúsítás",és akkor lesz olyan szép,mint a gyep. ;)
 
Nekem is nagyon bejön, jók lettek az utolsó képek, a ledesítés nagyon jó lett szerintem, a hc meg változatlan, reméljük a co2 szett meghozza gyümölcsét! Grat. :clap:
 
Adosz said:
Nekem is nagyon bejön, jók lettek az utolsó képek, a ledesítés nagyon jó lett szerintem, a hc meg változatlan, reméljük a co2 szett meghozza gyümölcsét! Grat. :clap:

Köszike!
A LED marad végleg,kisebb-nagyobb módosításokkal.A CO2 tipikusan az a dolog amit nem bántam meg,igaz hosszú volt az út mire elértem. ;) (Már most tapasztalható a változás pozitív irányba.)
 
Megint eltelt egy kis idő,bár nem mondhatnám,hogy sikerélményben gazdag volt az elmúlt időszak.Az egész azzal kezdődött,hogy kifogytak a növénytápok.(Persze mindenki arra gondolhat,hogy: "Hülye gyerek miért nem szerzel időben utánpótlást?"Még mielőtt megköveznétek elmondanám,hogy sajna 2 egész hónapot kellet várnom a fizetésemre.Persze ez egyéni szoc.probléma,de a sztorihoz hozzátartozik.)
Lényeg az,hogy 3 hetet növénytápok és CO2 nélkül üzemelt az akvárium.A meglepő a dologban az,hogy ez időszak alatt nem algásodott!A tápok megvonása után,csak a világításon módosítottam,pontosabban egész nap természetes fény,este 4 óra világítás 1/3-os teljesítménycsökkentés mellett.Persze az egésznek megint a Didiplis Diandra látta kárát. :( Remélem sikerül újraélesztenem.
Szerencsére a mai nap befutottak a megrendelt termékek.EZER KÖSZÖNET A Green Aqua CSAPATÁNAK AZ ELKÉPESZTŐ GYORSASÁGÉRT! :thumbup:
Mindent beüzemeltem,a tápozást újrakezdtem.Remélem nem lesz más negatív meglepetés a jövőben.
És egy kép a rendelt szajréról :cool: :
010.jpg
 
viktorlantos said:
Gratu az új cuccokhoz. :thumbup:
Köszi!Nélkületek nem menne,úgyhogy az elismerés a tiétek!
Reméljük hamarosan az akiról is látunk pár szép fotót
Igyekszem gatyába rázni. ;) A technikai rész adott,már csak az emberi tényező maradt.
 
Szia!
Szeretném kérdezni, mióta álltál át GA tápról ADA-ra? Én is tervezem, mert a GA táppal rettenetesen nő a HC. Már unom a nyírást (főleg a levágott levelek összeszedését hálóval). Mik a tapasztalataid?
Üdv
 
egedzs said:
Szia!
Szeretném kérdezni, mióta álltál át GA tápról ADA-ra? Én is tervezem, mert a GA táppal rettenetesen nő a HC. Már unom a nyírást (főleg a levágott levelek összeszedését hálóval). Mik a tapasztalataid?
Üdv

Sosem gondoltam hogy egyszer ez lesz a baj :p :thumbup:
Az akváriumodat nem akarod feldobni te is a naplók részbe? Ilyen avatár méretben ígéretesnek néz ki. ;)
 
egedzs said:
Szia!
Szeretném kérdezni, mióta álltál át GA tápról ADA-ra?

Hali!
Pont tegnap kezdtem. :) Sajnos tapasztalataim még nincsenek az ADA tápokkal,de elég megnézni Viktor akváriumait.Ezért is döntöttem úgy,hogy nem érdekel az árkülönbség,akkor is átállok ADA-ra.
Én is tervezem, mert a GA táppal rettenetesen nő a HC. Már unom a nyírást (főleg a levágott levelek összeszedését hálóval). Mik a tapasztalataid?
Hát igen!Ez az a tényező ami már régóta bosszantott engem is,mert nagyon untam a heti nyírást és a halászgatást.Semmi bajom a GA tápokkal. SŐT!Kimondottan elégedett vagyok velük,de úgy érzem nem az én akvámba találták ki.(Persze csak azért,mert 13l az egész. :D )

viktorlantos said:
Sosem gondoltam hogy egyszer ez lesz a baj :p :thumbup:
:lol: Ez tényleg furcsa,hogy van akinek a HC túlburjánzása okoz gondot,pedig kb. 1 éve(lehet régebben) még azon törtük a fejünket,hogy hogyan ültessük el megfelelően.
Az akváriumodat nem akarod feldobni te is a naplók részbe? Ilyen avatár méretben ígéretesnek néz ki. ;)
Ja ja!Igazán bemutathatnád a "nagyközönségnek". ;)
 
Köszönöm a válaszokat. Én is át akarok állni ADA tápozásra. 40 liternél még nincs nagy árkülönbség.
Fel akarom tenni az akváriumomat ide is, csak még bénázok a képek feltöltésével. Te sem akarsz ADA Green Brighty Special Lights használni? Az nem kell?
 
Back
Oldal tetejére