• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

1 nano alakulása

Blasio

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Bemutatnám első növényes próbálkozásomat!

Az akvárium adatai:
Akvárium: Green Aqua nano akvárium 13l (31*18*24cm)
Világítás: Arcadia Arc Pod 11W
(2009 December: DIY LED világítás)
Talaj:ADA Aqua Soil Amazonia, ADA Forest Sand - Xingu
Dekor: ADA Red Moor
Szűrő: TetraTec EX 400 (400l/h)
CO2: Jelenleg élesztős
(2010 Január: nagynyomású palackos rendszer)
- Papillon CO2 palack 500g
- Papillon CO2 nyomáscsökkentő (reduktor)
- Aqua Medic mágnesszelep (Standard) 2,5w
- ADA CO2 visszafolyásgátló szelep
- ADA Do!aqua Music diffúzor 15d
- ADA CO2 cső metálszürke (az akváriumon kívül)
- GreenWorks CO2 cső átlátszó (az üveg alkatrészek összekötésére az akváriumon belül)
- DAZS buborékszámláló
- DAZS J pipe
Tápozás: Green Aqua Micro + Green Aqua Macro + Easy Carbo (1ml/nap)
(2010 Február: ADA Brighty-K,ADA Green Brighty Step2 2ml/nap)
Vízcsere: Heti 60%

Növények: Hemianthus Calitrichoides ‘Cuba’,Eleocharis parvula ,Pogostemon helferi ,Didiplis diandra

Élőlények: 2db Corydoras Pygmaeus
8 db Boraras Brigittae

Az akváriumot 2009.június 26.-án indítottam DSM módszerrel!

Első GA csomag:
Elskr.jpg
Dekorhomok szétválasztása a nano méret miatt:
Xinguszitls.jpg
A berendezés hevében:
Redmoorelhelyezs1.jpg
HC előkészítése:
Nvnyekelksztse.jpg
HC beültetve:
2009-07-11front.jpg
Lassan,de alakul(2009-08-18):
2009-08-182.jpg
Még ráérek,ezért elkezdtem összerakni az aki "vezérlését":
Vezrlsmunklatai.jpg
004.jpg
005.jpg
Technika a helyén:
016.jpg
HC(2009-09-30):
009.jpg
Első feltöltés:
SDC16525.jpg
Növények beültetése:
SDC16785.jpg
SDC16787.jpg
És az első lakókkal(2009-11-10):
SDC17042.jpg
SDC17032.jpg

Sajnos jelenleg algáim is vannak,de amint megoldom a CO2 problémát,ők száműzve lesznek :twisted: !
 
wow hát ez nagyon szép egészséges kis gyep lett. 13 literben meg különösen dícséretes.
gratulálok az elképzeléshez és a megvalósításhoz is ;)
 
Köszönöm a gratulációkat és örülök,hogy tetszik! Megszenvedtem a kis gyeppel,sőt még mindig tud meglepit okozni,ha épp nem figyelek rá :)! (Ha nem vágom vissza hetente,hajlamos alul berohadni és úgy nem olyan szép látvány!)

Luna said:
Nagyon komoly a technika! Örülnék, ha bővebben is írnál róla. Az akvárium is nagyon mutatósra sikerült, gratulálok.

Luna! A tecnika még nincs teljesen kész,de ígérem leírom a megfelelő topicba,mit tartalmaz és hogyan üzemel! Szerintem sok embernek praktikus lenne időkapcsolók helyett! (bár nem mondom,hogy olcsó az előállítása) :geek:
 
Tényleg ezt az elektromos rendszert nem is néztem, de azt hiszem sokan örülnének egy ilyen vezérlésnek az aki alatt.
Sajnos nálunk ritka az ilyen. És hasonló megvásárolható rendszerek is hiányoznak.

Profi lett, igényes. ;)
 
Gyönyörű nano GRATULÁLOK! ;) Nagyon szépek a növények és ez a talaj rendezés nagyon ötletes! :p
A Technika meg egyenesen super! :idea:
 
viktorlantos said:
Tényleg ezt az elektromos rendszert nem is néztem, de azt hiszem sokan örülnének egy ilyen vezérlésnek az aki alatt.
Sajnos nálunk ritka az ilyen. És hasonló megvásárolható rendszerek is hiányoznak.

Profi lett, igényes. ;)

Köszi Viktor! Épp átalakítás lesz az elektronikában,mert nekem nem tetszik,mivel nem annyira igényes,mint egy gyári megoldás!
A tervek már megvannak,de azt máshova írom! :cool:
 
Arizona said:
Gyönyörű nano GRATULÁLOK! ;) Nagyon szépek a növények és ez a talaj rendezés nagyon ötletes! :p
A Technika meg egyenesen super! :idea:

Köszönöm szépen Arizona! :roll:
 
A DSM-mel nem volt gondod? Nálam berohadt az aljzat. :cry: Szét kell miatta kapni a cuccot...
 
Luna said:
A DSM-mel nem volt gondod? Nálam berohadt az aljzat. :cry: Szét kell miatta kapni a cuccot...

Nekem nem volt vele semmi gondom! Vagy csak nem vettem észre,bár semmi mellékhatása nem volt!(illetve 1 mégis,minimálisan algásodott a vízben lévő fám,de az szerintem nem a módszer miatt történt!)
 
Gyönyürű kis nano, gratulálok hozzá! Hc-d nagyon szép, jó látni hogyan sűrűsödött.
 
Re: DSM - Dry Start Method

Gratulálok. Ez elég tetszetős kis akvárium lett.
Az a vezérlés amit készítettél nagyon kultúrált.Tervbe vettem én is egy 25-ös nano indítását,és nagyon érdekelne
a technika ami a szekrénybe került.
Még egyszer grat.
 
Nagyon szép lett az akváriumod, a technika meg szuper. Kár, hogy nincs villanyszerelő a családban.
 
Köszönöm a dicséreteket! :) Mint ígértem a tecnikáról írok bővebben egy másik topicban,ezért neki is ugrok! ;)
 
Back
Oldal tetejére