• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Új Wabik, új filozófia, új lehetőségek

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
A cím úgy hangzik mint valami kampányszöveg, de mégis ezt adom mert van pár fejlemény a wabis életemben :)

A GA tett nekem egy nagyon korrekt és nemes ajánlatot. Kapok ingyen ADA tálat és minden alapanyagot, beleértve a növényeket minden készre nevelt Do!Aqua Wabi tálért cserébe. A régi tálaimat ha már unom őket itthon Ők kiállítják a boltban.

Viktor ma eljött hozzám és az új lámpáival és gépével befotóztuk a tálakat és az Iwagumit. Fergeteges eredmények születtek, rábízom hogy közzé tegye majd a fórumon, de Flickeren már fent van a nagyja: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 976233781/
Jót dolgoztunk és szórakoztunk ma, azt hiszem Ő is élvezte ;)

És ma meg is történt az első barter. :) A két első Do!Aqua tálam már GA tulajdon, a héten elvileg már élőben láthatjátok őket a boltban. Cserébe választottam két új tálat és növénykompozíciót. Ez a napló mostantól ezeket a csereberélt Wabikat fogja bemutatni amig az "üzlet" tart :)

Az új tálak:
Crypto Mix:
Növények:
Cryptocoryne becketti petchi, Cryptocoryne wendtii 'Tropica', Cryptocorine parva, HC, Lileaopsis mauritiana, és moha vlahol a Jávai és Karácsony között

Aljzat:
ADA Amazonia, Eheim SubstratPro, Tropica növénytáptalj

Echino Mix:
Növények:
Echinodorus 'Red Diamond', Echinodorus 'Rubin', Echinodorus 'Reni', Eleocharis parvula, Uttricularia graminofolia, és szintén moha vlahol a Jávai és Karácsony között

Aljzat:
szintén ADA Amazonia, Eheim SubstratPro, Tropica növénytáptalj

VIszont az Echino Mixet Vik kérésére most nem akivízzel öntözöm és simavízzel spriccelem, hanem Do!Aqua tápos RO vízzel teszem mindkettőt. Szeretnénk tesztelni a tápot az akivízhez képest.

Crypto Mix:

New Wabis by András Tündik, on Flickr

New Wabis by András Tündik, on Flickr

New Wabis by András Tündik, on Flickr

Echino Mix:

New Wabis by András Tündik, on Flickr

New Wabis by András Tündik, on Flickr

Az Emersed Iwagumiról még "tárgyalunk" :p :lol: Lehet hogy megy a boltba, lehet hogy nem. Szűkös a hely :)

A kérdések, tapasztalatok Wabikkal kapcs jöjjenek mostantól ide nyugodtan.
 
Hű Andris, már nagyon vártam ezt a pillanatot ;)! :clap:
Gratulálok Neked mert ez szerintem nagy előrelépés, mindenhol ott leszel ahol a GA és köszönöm a GA-nak, hogy ilyen projektekkel örvendeztetnek meg minket!

Nemrég indítottam egy topikot a Do!Aqua lötyikről, azt hiszem figyelem a tiédet és oda írogatom a fejleményeket. Remélem nincs kifogásod a "fonódással" kapcsolatban :)!
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=1 ... 716#p66716

De természetesen megtisztelnél a hozzászólásaiddal! :wave:
 
Andris, eszméletlen egy figura vagy! ;)
ui: Csak győzzék a GA-srácok locsolni és spriccelni a sok remekműved! :twisted:
 
Szuper ötlet GA! :thumbup: schruz: A munkásságodon látszik, hogy egyre kifinomultabb és merészebb, minél több tálon vagy túl. :clap: Szerintem elég sok fórumozónak motoszkál már a fejében egy wabi indítása, még ha egyelőre csak a tudatalattijában is. :) :D
 
katonajanos said:
Hű Andris, már nagyon vártam ezt a pillanatot ;)! :clap:
Gratulálok Neked mert ez szerintem nagy előrelépés, mindenhol ott leszel ahol a GA és köszönöm a GA-nak, hogy ilyen projektekkel örvendeztetnek meg minket!

Nemrég indítottam egy topikot a Do!Aqua lötyikről, azt hiszem figyelem a tiédet és oda írogatom a fejleményeket. Remélem nincs kifogásod a "fonódással" kapcsolatban :)!
https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=1 ... 716#p66716

De természetesen megtisztelnél a hozzászólásaiddal! :wave:

Jani ugyan már minek egyáltalán kérdezned? Természetesen oszd meg minden tapasztalatodat :)

attibva said:
Andris, eszméletlen egy figura vagy! ;)
ui: Csak győzzék a GA-srácok locsolni és spriccelni a sok remekműved! :twisted:
Hát Viktor mindig mondja hogy fél Attitól mert laza fazon karbantartás terén :lol: Nem lesz ott gond, a legjobb kezekbe kerültek a tálak.

Ramen said:
Szuper ötlet GA! :thumbup: schruz: A munkásságodon látszik, hogy egyre kifinomultabb és merészebb, minél több tálon vagy túl. :clap: Szerintem elég sok fórumozónak motoszkál már a fejében egy wabi indítása, még ha egyelőre csak a tudatalattijában is. :) :D
Köszi, köszi. Az UG gyep még szerintem is merész. Egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy megmarad majd. De ha mondjuk virágozna... Na akkor mennybe mennék. :lol:
 
Wow! Ez egy nagyon jó ötlet volt. Gratulálok neked is és a GA-s srácoknak is. :clap: El is megyek ezek után és jól megnézem őket valamikor. Jó nézegetni az apró kis részleteket élőben. A legutóbbi Terraplázán is egy élmény volt.
 
Nagyon guszta fotók! :mrgreen:
Tényleg elgondolkoztam azon,hogy megdobjalak 2 üveg sörrel valamelyik wabi táladért cserébe,de akár mennyire is csábító a dolog,akkor sincs rá kapacitásom/helyem!
Grat a fotókhoz és az új tálakhoz!Leld kedved bennük! ;)
 
ZaCK said:
Nagyon guszta fotók! :mrgreen:
Tényleg elgondolkoztam azon,hogy megdobjalak 2 üveg sörrel valamelyik wabi táladért cserébe,de akár mennyire is csábító a dolog,akkor sincs rá kapacitásom/helyem!
Grat a fotókhoz és az új tálakhoz!Leld kedved bennük! ;)

Köszi Lóri! Figy semi gáz, megdumáltuk már hogy Téged annyira nem vonz a Wabi világ. Semmi gond! ;)
 
Pörög a Wabiznisz :D nem csoda... Nagyon kíváncsi leszek, hogy milyenek lesznek az újszülöttek és egyre erősebb a felismerés bennem, hogy régen jártam a GA-ba :p Gratulálok :clap:
 
Elég sokat fejlődtek az új tálak, főleg az Echino Mix. Ma holnap teszek fel képeket ;)

GA Csapat, köszönöm a hírleveles megemlítést, Nigro köszi a blogos beszámolót ;)
 
Sajnálom ,hogy Ozelot Red nem került a wabi tálba, gyönyörű növény az is ;).
Lehetne már az EU-ban is végre ADA stílusú növénypot wabihoz, örülnék neki. :)
 
inadsz said:
Sajnálom ,hogy Ozelot Red nem került a wabi tálba, gyönyörű növény az is ;).
Lehetne már az EU-ban is végre ADA stílusú növénypot wabihoz, örülnék neki. :)

Majdnem került. Az volt az eredeti ötlet. Már vettem volna ki de Vik adott full emers Diamondot olyan jó állapotó gyönyörű növény volt az is hogy inkább azt hoztam.

Mi van ezzel az EU-s dologgal? Nem értjük Dani pörögsz mi meg alszunk :D Magukra a Wabi-Kusa növényekre gondolsz?
 
2 hetesek a tálak. Minden nagyon szépen nő, a Diamond és az UG nő a legszebben de a Cryptok is teljesen jól vannak, hozzák az új hajtásokat.
Eddig napi kétszer szellőztettem kb 15-20 perceket. Ma felnyitottam az első rést a fóliákon amit meg is hagyok. A Crypto Mixben a HC-t ellepte
a víz ebben a két hétben, és a jobb oldalon pár levél elfonnyadt, erre vigyázzatok, mert a HC erre hajlamos az elején, de általában túléli.
Ahogy mondtam az Echino Mixet Do!Aqua be-Bright táppal spriccelem és locsolom. Az eredmény tök jó,talán gyorsabban nő a tál mint a Crypto Mix
de nem biztos hogy a táp miatt van. (lehet az oka fény, CO2, talaj...)

Jó éjszakát! :wave:


New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr

New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr

New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr

New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr

New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr

New Wabis are 2 weeks old by András Tündik, on Flickr
 
Nah gratu ez szépen alakul. Kicsit féltem az UG startnál, de örömmel látom, hogy működik! A crypto tál is sokkal szebb már, mint amikor ott jártam.

Tök jó ezeket látni. Köszi, hogy megosztottad ;)

A boltban serényen fordászoljuk a tálakat. ;) Nem is gondoltam volna, hogy ennyire szomjas egy kifejlett tál. Szinte minden nap locsolnunk kell. :angel:
 
Andris, nagyon szuperek, kíváncsi leszek az UG további fejlődésére, de a cryptora is! :clap: :thumbup:
 
Nagyon szépek a wabik, de ezt már nem kell mondani :)
Igen azokra a wabi növényekre gondoltam, mint amiket Amano bácsi dobál be az akikba ültetés helyett. Készen van így a wabi is sokkal egyszerűbb lenne, és lehetne csak víz az aljában.
 
inadsz said:
Nagyon szépek a wabik, de ezt már nem kell mondani :)
Igen azokra a wabi növényekre gondoltam, mint amiket Amano bácsi dobál be az akikba ültetés helyett. Készen van így a wabi is sokkal egyszerűbb lenne, és lehetne csak víz az aljában.

Azért azt elmondhatom, hogy amikor az ADA-nak mutattuk Andris táljait elképedve kérdezték, hogy honnan szereztünk wabi labdát ;)
Szerintem ez a dolog az ő mércéjükkel is nagyon rendben volt.

Úgyhogy amíg nincs wabi növény tessék követni Andris példáját. Lehet így is profin művelni :thumbup:
 
viktorlantos said:
inadsz said:
Nagyon szépek a wabik, de ezt már nem kell mondani :)
Igen azokra a wabi növényekre gondoltam, mint amiket Amano bácsi dobál be az akikba ültetés helyett. Készen van így a wabi is sokkal egyszerűbb lenne, és lehetne csak víz az aljában.

Azért azt elmondhatom, hogy amikor az ADA-nak mutattuk Andris táljait elképedve kérdezték, hogy honnan szereztünk wabi labdát ;)
Szerintem ez a dolog az ő mércéjükkel is nagyon rendben volt.

Úgyhogy amíg nincs wabi növény tessék követni Andris példáját. Lehet így is profin művelni :thumbup:

Követjük, de mindig van új dolog amit jó lenne kipróbálni. :)
 
viktorlantos said:
Azért azt elmondhatom, hogy amikor az ADA-nak mutattuk Andris táljait elképedve kérdezték, hogy honnan szereztünk wabi labdát ;)
Szerintem ez a dolog az ő mércéjükkel is nagyon rendben volt.

Naaaa, hogy is volt ez pontosan? :) Szeressük az ilyen story-t, bővebben! Hol mutattátok, melyikeket? Infót még még! ;) Andrisnak meg továbbra is :clap: , de szerintem ezeket a kommenteket lassan unja.
 
Back
Oldal tetejére