• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás 45x30x30cm CRS nano II.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Újra. Egyszer már volt egy sikertelen kísérletem a CRS-ekkel, de most újra megpróbáljuk.

ADATOK


Akvárium: 45x30x30cm Optiwhite

Világítás: Twinstar LIGHT 450E

Szűrő: Eheim Classic 2213
Szűrőanyag: ADA BioRio 2l, perlon
Csövezés: GreenWorks nano üveg szívó, Do!Aqua Poppy 13mm nyomó

Aljzat: Tropica Substrate, ADA Amazonia Powder 5l

Tápozás: Seachem Flourish
Vízcsere: van

pH: 6,1
TDS: 140-160

Dekoráció: Vasfa

Növények: Anubias sp Petite, Blyxa japonica, Limnnobium laevigatum, Bucephalandra, Karácsony moha

Élőlények: süncsiga, törpeszívóharcsa, CRS, Sakura

Fotók később.
41137166391_f7e19a8d7e_c.jpg45x30x30cm by Daniel Szente, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nem volt semmi világmegváltó tervem az akváriumommal, csak hogy legyen itthon megint víz meg állatok. Ennél fogva komoly tervezés sem volt, megfogtam 3 vasfát a boltban és bedobáltam az akváriumba. Növényekből csak a szokásos ami bevált.
Akváriumból váltottam a szabvány 45x30x30-as méretre és lámpából is Twinstarra, ami kettő egységgel ledimmelve működik szépen. Az akvárium a kezdetektől algamentes, minden probléma nélkül indult el.
Sok mindent nem tudok elmondani, amikor már nagyon csobog a szűrő akkor van vízcsere. Néha egy kis növénytáp, meg a garnélák is kapnak kaját.
A gépet is leporoltam úgy hogy fotóóók. :)
26265771587_757a0a470f_h.jpgShrimps by Daniel Szente, on Flickr
40242491315_96184b7876_h.jpgShrimps by Daniel Szente, on Flickr
39328605310_162e361e8a_b.jpgShrimps by Daniel Szente, on Flickr
 
Szegény Dani, rommá savazzátok!
Na de, én már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyorskötöző mint dekorelem, az része 2018-as trendnek? :ROFLMAO:
 
Szegény Dani, rommá savazzátok!
Na de, én már csak arra lennék kíváncsi, hogy a gyorskötöző mint dekorelem, az része 2018-as trendnek? :ROFLMAO:

Miért kell neked mindent kiszúrni?:devil:

Ráadásul, ha lenne egy update ( na, nem a Norbi-féle zsírégető :wtf:), akkor már biztosan benőtte a moha és a buce.
Engem inkább az izgat, elnyomták-e a sakurák a crs állományt vagy szelektálással sikerült megtartani az egyensúlyt?
 
A 90P köszöni szépen jól van, teljesen alga és karbantartás mentes mióta nincs berendezve.

Itt a sakurák csak azért vannak többen, mert CRS-ből több pusztult el, mint sakuból. Vízcsere ma lesz, mert már nem tudom elég mélyre nyomni a befolyót, hogy ne csobogjon. :shifty:
Nem kell aggódni a moha brutál nagy lett és már takarja a gyorskötözőt.
 
Back
Oldal tetejére