• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

112 literes Rolitól

Roli

Tapasztalt kertész
Heló Mindenkinek! :wave:

A második akváriumomat szeretném bemutatni ebben a naplóban. Mikor a 30 literes akváriumot kezdtem "kinőni" , mint sokan mások, egy nagyobbra vágytam. :)
Így történt hogy, tavaly nyáron megvettem az eddigi legnagyobb akváriumomat a 112-literes szettet. A kezdetekkor még csak kavics aljzat, belső szűrő, némi kő, és mindenfajta növény került bele.

4936160456_f528cc211f_z.jpg


Majd elkezdtem rendesen tápozni és ezek a növények hirtelen megindultak.

4936160768_a5cba187c4_z.jpg


Ez még jobban meghozta a kedvemet a növényezéshez. :D
Az akvárium gyengéje a rendes talaj hiánya volt.Mivel ezt nehézkes cserélni így a teljes kitakarítás mellett döntöttem. :ugeek:
A technikai adatok.:

Az akvárium:
-80x35x40 (112 liter)

Világítás:
-2x 18 W 8000K-es cső

Szűrés:
-Tetratec Ex- 700

Co2:
-Élesztős, GA közepes diffúzor

Táptalaj:
-Tropica Növény táptalaj 1 cm vastagon.

Általános aljzat:
-JBL Manado 2x10 liter, felhasználva kb.:14 liter.

Hardscape:
-Szőlőtőke és fehér kő 2 darab a tőke lesúlyozására

Állatok:
-Vitorlás, Black Molly, Pink dánió, Neonhal, Ékfoltos razbóra, Anci

Növények:
-HM, HC, Valisneria,Valisneria spiralis, Anubias barteri nana,Microsorium, Glosso, Echinodorus tenellus, gömb moha, Echinodorus leopard, Eleocharis acicularis

Tápozás:
-GA mikro-makro- 4ml naponta, Easy Carbo 2 ml naponta

A képek:









Az akvárium 2010.08.15- én startolt. Várom a véleményeket.
Köszönöm, hogy benéztél. :wave:
 
Nekem tetszik!!! ;)
Elrendezésileg nekem bejön! ;)
A fehér kő az milyen, tudsz róla valamit??
 
Cecska said:
Nekem tetszik!!! ;)
Elrendezésileg nekem bejön! ;)
A fehér kő az milyen, tudsz róla valamit??

Ha Roli csinál egy közeli, éles macro képet a kövekről, akkor lehet meg tudom mondani mik is volnának. :ugeek: :cool:
 
Ennyi világítás elviszi a néhány fényigényesebb növényt? pl hc, hm. Nálam kapásból elsárgultak, mikor lelkesedésemben rögtön belevágtam. :(
 
A HM-nek még úgy ahogy elég ez a fény.A HC-nek viszont kevéske. :( Bár most elég gondot okoz még hogy lent tartsam a csomókat.Próbálom szálanként leduggatni.

A kőről majd készítek képet. Az árkot mikor betonozták onnan szedtem fel.

Örülök hogy nem csak nekem tetszik. :D :) .Köszönöm Mindenkinek! :)
 
A köveket megnéztem ecettel.Egy picit pezsegnek.Remélem nem keményíti fel túlságosan a vizet. :?
 
Roli said:
A köveket megnéztem ecettel.Egy picit pezsegnek.Remélem nem keményíti fel túlságosan a vizet. :?
Háát... Ha már ecetre is pezsegnek, nem csak sósavra, az nem túl jó...
 
oRphEus said:
Roli said:
A köveket megnéztem ecettel.Egy picit pezsegnek.Remélem nem keményíti fel túlságosan a vizet. :?
Háát... Ha már ecetre is pezsegnek, nem csak sósavra, az nem túl jó...

Egyet értek!
Nagyon kéne pár közeli, minél élesebb kép a kövekről! És ha vannak tesztjeid akkor folyamatosan figyeld a vízminőséget!
 
oRphEus said:
Roli said:
A köveket megnéztem ecettel.Egy picit pezsegnek.Remélem nem keményíti fel túlságosan a vizet. :?
Háát... Ha már ecetre is pezsegnek, nem csak sósavra, az nem túl jó...

Akkor szerintem kuka... ;)
 
A köveket nem szívesen veszem ki nehogy felkavarjam az aljzatot. :?
Keménység tesztem és ph tesztem van csak.Hetente szoktam mérni.Előtte áztak is a kövek.(Nem az akváriumból kivett kövön csináltam a tesztet, hanem egy olyanon amelyik a sziklakertben kapott új otthont.)Esővizet gyűjtök és azzal cserélek.Általában 0-1 közt szokott lenni a keménysége.Mármint az esővíznek. :D :lol:
Remélem így nem lesz baj.
 
Roli said:
A köveket nem szívesen veszem ki nehogy felkavarjam az aljzatot. :?
Keménység tesztem és ph tesztem van csak.Hetente szoktam mérni.Előtte áztak is a kövek.(Nem az akváriumból kivett kövön csináltam a tesztet, hanem egy olyanon amelyik a sziklakertben kapott új otthont.)Esővizet gyűjtök és azzal cserélek.Általában 0-1 közt szokott lenni a keménysége.Mármint az esővíznek. :D :lol:
Remélem így nem lesz baj.
Inkább az akváriumban kellene keménységet mérni.
 
oRphEus said:
Inkább az akváriumban kellene keménységet mérni.

Igazad van. :D :lol:

Mértem is gyorsan egy pár adatot.

Akváriumban:
PH: 7
KH: 12

Csapvíz:
PH: 7,5
KH: 11

A legutolsó vízcsere Augusztus 22-én volt. Akkor még csapvízzel. Ma lett kész az esővíz gyűjtőm, úgyhogy várom az égi áldást...
 
A Manado (az elején) és a köveid is keményíthetnek folyamatosan a vizeden.
Nem késő kivenni most sem a köveket. Ha felkavarnád, csinálhatsz az esővízzel egyből egy nagyobb cserét.
Nem írtad a vízcserék számát.
A 10000 K-es csöveket lecserélhetnéd esetleg (kb. 3000-ből megvan Osramból) 6500-asra.
A tápozás kevésnek tűnhet, de az élesztős CO2-höz és a meglevő fényedhez elegendő lehet (heti 1x 50 % vízcserét feltételezve).
 
Az akvárium 2010.08.15-én indult. :)

Úgy gondolom hogy nem olyan nagy baj hogy a víz bő egy hét alatt csak ennyit keményedett. Lehet hogy rosszul gondolom....

A manadot sikerült áztatnom egy héten át míg vártam a növényekre. Így az abból adódó keményedés sem lehet sok.
A köveket pedig cserélem ha találok hasonlóakat. :geek: :)
A vízcsere az hetente 40-50 % körüli. Ez kimaradt. :D
A csöveket jó hogy mondod.Ideje lenne cserélni. Egy éve mennek. :D A színükkel nincs probléma, nekem kifejezetten bejön. ;)
Köszi az észrevételeket. :thumbup:
 
Roli said:
Az akvárium 2010.08.15-én indult. :)

Igen, visszaolvastam :)

Roli said:
Úgy gondolom hogy nem olyan nagy baj hogy a víz bő egy hét alatt csak ennyit keményedett. Lehet hogy rosszul gondolom....

Jól gondolod, ez nem akkora baj.

Roli said:
A vízcsere az hetente 40-50 % körüli. Ez kimaradt. :D

Ez nagyobb baj... Az indításkor érdemes sűrűbb vízcseréket (elején pl. kétnaponta) végezni, az algásodás elkerülése érdekében. DE ez hatással van a napi tápozásra (lsd. táblázat) :!:
Talán még nem késő ezen változtatnod ;)
 
atti76 said:
Ez nagyobb baj... Az indításkor érdemes sűrűbb vízcseréket (elején pl. kétnaponta) végezni, az algásodás elkerülése érdekében. DE ez hatással van a napi tápozásra (lsd. táblázat) :!:
Talán még nem késő ezen változtatnod ;)

Persze az első héten ment a napi vízcsere. A heti 50 % ot mostanra értettem.Sajnos a nyaralás miatt nem sikerült a múlt héten vizet cserélnem. 22-én vasárnap volt egy nagyobb csere, és azóta nem. Valószínű hogy holnapra kapok egy kis esőt és mehet a csere. :D
Bocsi félreérthetően fogalmaztam. :oops:
 
Jöjjenek a képek a kövekről.:









Sajnos csak ilyen minőségű képet tudtam készíteni.Előre is bocsi. :oops:

Az algát észrevettem, irtása folyamatban van. :twisted:
 
A köveid szerintem vagy kalcit kövek (ez a valószínűbb) vagy márvány (kicsi rá az esély).

A kalcit (CaCO3) nem más mint kalcium-karbonát. Ha a vized pH-ja csökken és savassá válik, akkor ezek a kövek buborékolni fognak és beoldódnak a vízbe. Igencsak megnövelve a keménységét.

A márvány pedig a mészkő metamorf változata. Ez sem épp szerencsés.
 
Back
Oldal tetejére