• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld Vulkán

Nincs szerencsem a Myrio. Guyanaval. Egyszeruen elfogy... eloszor ketteszakad, a teteje eluszik, aztan igy tovabb...mig el nem tunik.
A PH-d rendben van? Az RO-t mivel sózod vissza? Visszaolvastunk, de nem látjuk, bár lehet csak figyelmetlenek voltunk. Nem lehetséges, hogy csak GH-t sóztál vissza és a cserékkel szépen lenulláztad a KH-t, a CO2 adagolással meg PH leesett? Csak ötletelünk saját tapasztalat alapján, ilyesmi tüneteink voltak.
 
A PH-d rendben van? Az RO-t mivel sózod vissza? Visszaolvastunk, de nem látjuk, bár lehet csak figyelmetlenek voltunk. Nem lehetséges, hogy csak GH-t sóztál vissza és a cserékkel szépen lenulláztad a KH-t, a CO2 adagolással meg PH leesett? Csak ötletelünk saját tapasztalat alapján, ilyesmi tüneteink voltak.
Ha mar kilatok a fejembol (nagyon reggel van) megnezem. Koszi a tippet.
 
Na. Csepteszttel ph 6,8 korul van. Digit ph mero 6,7 mutat.
Van jbl csiktesztem. Screenshot_20181013-081200_JBL PROSCAN.jpg Nem tudom mennyire megbizhato. Kh nulla.
Tds most 300 korul van. Tervezem meg lentebb vinni.
Ezzel sozok.
 

Attachments

  • 20181013_081210.jpg
    20181013_081210.jpg
    178.8 KB · Megtekintések: 9
Csepteszttel ph 6,8 korul van. Digit ph mero 6,7 mutat. Nem tudom mennyire megbizhato. Kh nulla.
Majd azután is rá tudsz mérni, ha 2-3 órája megy a CO2? Az elején a visszasózásnál mi abba a hibába estünk, hogy csak a TDS mértéket mértünk, mindenképp az optimálisnak mondott tartományra akartuk belőni, ennek köszönhetően a GH-nk és KH-nk is leesett, mert volt hogy egyáltalán nem is kapott sót (KH nullára), ami miatt nem volt pufferkapacitása a víznek és a CO2 beoldásával zutty, menti is 5 alá a PH. :confused: A fórumot olvasgatva azt látjuk, hogy mostanában sokaknál tapasztalható ugyanez. Persze simán lehet, hogy nálad egyáltalán nem erről van szó csak ahogy @Meskó írta, hisztis kicsit a myrio. ;)
 
Utoljára módosított:
Majd azután is rá tudsz mérni, ha 2-3 órája megy a CO2? Az elején a visszasózásnál mi abba a hibába estünk, hogy csak a TDS mértéket mértünk, mindenképp az optimálisnak mondott tartományra akartuk belőni, ennek köszönhetően a GH-nk és KH-nk is leesettm mert volt hogy egyáltalán nem is kapott sót (KH nullára), ami miatt nem volt pufferkapacitása a víznek és a CO2 beoldásával zutty, menti is 5 alá a PH. :confused: A fórumot olvasgatva azt látjuk, hogy mostanában sokaknál tapasztalható ugyanez. Persze simán lehet, hogy nálad egyáltalán nem erről van szó csak ahogy @Meskó írta, hisztis kicsit a myrio. ;)
Persze ramerek! Koszi a tanacsokat. Persze a tesztcsik sem igazan megbizhato. Olyan magas meg nekem ez a vizertekek cimu tortenet. A GAs sracokat kifaggattam mit hogyan csinaljak, ugy is teszek. Az a fura, hogy a tobbi noveny no mi t a gomba. Es az allatokon nem lenne valami nyoma a ph ingadozasnak? Mindegy. Merek egy pht napkozban is. Egyaltalan mennyire ingadozik.
 
Az a fura, hogy a tobbi noveny no mi t a gomba. Es az allatokon nem lenne valami nyoma a ph ingadozasnak? Mindegy. Merek egy pht napkozban is. Egyaltalan mennyire ingadozik.
Az állatokon mi sem vettünk észre semmit (bár túl sokan még nem is voltak benne), a növények mutatták a jeleket, hogy valami nem okés. A rotala és a mohák kifejezetten gyorsan nőttek eközben. :) Tényleg lehet, hogy nálad nem ez van, de ha mégis, most még az elején el tudod kapni és időben változtatni, ne járj úgy mint mi! (y) Holnap jöttök TerraPlázára? Hozhatnál vizet, cseppteszttel rámérnénk a KH-ra. ;)
 
Az állatokon mi sem vettünk észre semmit (bár túl sokan még nem is voltak benne), a növények mutatták a jeleket, hogy valami nem okés. A rotala és a mohák kifejezetten gyorsan nőttek eközben. :) Tényleg lehet, hogy nálad nem ez van, de ha mégis, most még az elején el tudod kapni és időben változtatni, ne járj úgy mint mi! (y) Holnap jöttök TerraPlázára? Hozhatnál vizet, cseppteszttel rámérnénk a KH-ra. ;)
Jovunk. Ti mikor mentek? Szerintem mi nyitas kornyeken. Viszek vizet! Koszi:love:
 
Majd azután is rá tudsz mérni, ha 2-3 órája megy a CO2? Az elején a visszasózásnál mi abba a hibába estünk, hogy csak a TDS mértéket mértünk, mindenképp az optimálisnak mondott tartományra akartuk belőni, ennek köszönhetően a GH-nk és KH-nk is leesett, mert volt hogy egyáltalán nem is kapott sót (KH nullára), ami miatt nem volt pufferkapacitása a víznek és a CO2 beoldásával zutty, menti is 5 alá a PH. :confused: A fórumot olvasgatva azt látjuk, hogy mostanában sokaknál tapasztalható ugyanez. Persze simán lehet, hogy nálad egyáltalán nem erről van szó csak ahogy @Meskó írta, hisztis kicsit a myrio. ;)
Cseppteszt: 6,6 a ph.
 
Sziasztok,
Vizcsere, uvegpucolas tortent. Formara nyirtam a kitorest. Nem ugy van az, hogy csak ugy akarhogy kiomlik a lava...itt ivben tor ki! Visszadugtam dusitaskent a lenyirt novenyeket. Egyre tobb kis kek garnelat latok. Mar neha ujra latok "pillango repkedest".:love:
Leirom, de vegyetek ugy, hogy meg sem tortent...minden cory es oto él amit vettem legutobb. Le is kopogom. Mert tuti holnaptol megpunnyadnak, most, hogy leirtam!:cautious: na ezt a gondolatot el is hesegetjuk.
Az uvegen volt egy kis vegyes felvagott, azt leszedtem. A homok kisse barnul, azt atforgattam. Mohakat is nyirtam, szepen dusulnak. Myrio kezdi osszeszedni magat. Mar oket is feleztem, dusitottam.
Tettem bele terabitia csigakat:ROFLMAO:. Tudom, hogy nem igy hivjak oket. @Luigi13 -ektol kaptam egy parat, szepen szaporodnak, de keptelen vagyok megtanulni a nevuket.
Egyenlore tetszik ez a co2-s dolog.20181018_194412.jpg
Tovabbi szep estet!
 
Sziasztok,
Vizcsere, uvegpucolas tortent. Formara nyirtam a kitorest. Nem ugy van az, hogy csak ugy akarhogy kiomlik a lava...itt ivben tor ki! Visszadugtam dusitaskent a lenyirt novenyeket. Egyre tobb kis kek garnelat latok. Mar neha ujra latok "pillango repkedest".:love:
Leirom, de vegyetek ugy, hogy meg sem tortent...minden cory es oto él amit vettem legutobb. Le is kopogom. Mert tuti holnaptol megpunnyadnak, most, hogy leirtam!:cautious: na ezt a gondolatot el is hesegetjuk.
Az uvegen volt egy kis vegyes felvagott, azt leszedtem. A homok kisse barnul, azt atforgattam. Mohakat is nyirtam, szepen dusulnak. Myrio kezdi osszeszedni magat. Mar oket is feleztem, dusitottam.
Tettem bele terabitia csigakat:ROFLMAO:. Tudom, hogy nem igy hivjak oket. @Luigi13 -ektol kaptam egy parat, szepen szaporodnak, de keptelen vagyok megtanulni a nevuket.
Egyenlore tetszik ez a co2-s dolog.View attachment 65706
Tovabbi szep estet!

Rövid lesz a mondandóm. Szép!!![emoji846]
 
Ennek minden részlete lenyűgöző, remekül összeraktátok !
Sajnos nem...megjelent egy par szal cernaszeru alga. Csokkenteni fogom a vilagitasi idot es megemelem a lampat. Illetve a micro tapanyagok bevitelet is csokkentem picit. Olyan jo lenne, ha a fonalalgazok nem nonenek nagyra, lehet kiberelek egy babyt! :D
De igyekszem tokeletesiteni Csilla!:love:
 
Back
Oldal tetejére