• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld Vulkán

Zuzmi

Mágus
Sziasztok,

előző naplóm a befejezettek közé került, hogy valami új vehesse kezdetét. Végre kap az akva lágy vizet, és nagynyomású CO2-t.

Jöjjenek a nyers adatok:
Akvárium: 60*30*35, sima üveg 64 liter
Szűrő: Tetra Ex600, Matrix+szivacs+perlon+Seachem Purigen
Világítás: Chihiros A-Plus 601
Talaj: JBL világos dekorhomok, kevés ADA Amazonia Light, Tropica Plant Growth Substrat.
Felszín: Eheim Skimmer
Dekor: lávakő, redmoor
Üveg ki- és befolyók
5kg-os CO2 palack, mágnesszelep, Aquario Neo akril diffúzor
Bútor: ADA-Style fekete
Növények: Myriophyllum Guyana, Rotala sp. Green, Hemianthus Micranthemoides, Bucék, Riccardia Chamedryfolia.
Állatkák: Amanok, Blue Diamond Neocaridina, Corydoras Habrosus, Paracheirodon Simulans, Boraras Naevus, Betta Splendens, Sewellia Lineolata, Otocinclus Affinis

Indítás napja.: 2018.08.18.

Ez az első próbálkozásom CO2-vel és lágyvízzel, meglátjuk mi sül ki belőle.
Fogadjátok szeretettel!
20180826_130545.jpg
 
Nekem elsőre a GA nagy középső akvája ugrott be róla, de gondolom, ez véletlen hasonlóság vagy az inspirált benneteket?
Egyre szebbeket raktok össze ti is! Gratula.(y)
Köszi.:love:Nem véletlen hasonlóság, lehet azt is mondani, hogy másoltuk...:ROFLMAO:
Nem hiszem, hogy szégyellnem kellene. Zöldfülű vagyok, tanulok. Nem tudok scapet építeni, így másolok. Nagyon szép az a böszme a GA-ban. Sorra kikértem a srácok tanácsát bent, hogy ilyet szeretnék, milyen növényeket javasolnak...stb. Megint segítettek mindenben. :love:
A ragasztást mikéntjét meg Máté videójából lestem el.
 
Köszi.:love:Nem véletlen hasonlóság, lehet azt is mondani, hogy másoltuk...:ROFLMAO:
Nem hiszem, hogy szégyellnem kellene. Zöldfülű vagyok, tanulok. Nem tudok scapet építeni, így másolok. Nagyon szép az a böszme a GA-ban. Sorra kikértem a srácok tanácsát bent, hogy ilyet szeretnék, milyen növényeket javasolnak...stb. Megint segítettek mindenben. :love:
A ragasztást mikéntjét meg Máté videójából lestem el.

Akkor nagyon jól sikerült, mert felismertem!:love:
 
Köszi.:love:Nem véletlen hasonlóság, lehet azt is mondani, hogy másoltuk...:ROFLMAO:
Nem hiszem, hogy szégyellnem kellene. Zöldfülű vagyok, tanulok. Nem tudok scapet építeni, így másolok. Nagyon szép az a böszme a GA-ban. Sorra kikértem a srácok tanácsát bent, hogy ilyet szeretnék, milyen növényeket javasolnak...stb. Megint segítettek mindenben. :love:
A ragasztást mikéntjét meg Máté videójából lestem el.
Nagyon szep lett, gratula hozza!
 
Marha jó lett! Első pillatásra átjött, hogy az az akva az ihlet adó! Természetesek lettek az arányok is. (y)
Kíváncsi vagyok, milyen lesz, ha elkezd nőni benne a rőzse.
 
Sziasztok.
Itt minden ok. Elkepeszto ez a co2. Olyan utemben nonek a novenyek, amit meg sosem volt szerencsem megtapasztalni.
Vizcsere ro-val. Meg mindig nem kell visszasoznom. De haladunk szepen lassan. Egy corym furcsan viselkedik. Amikor matatok valamit az akiban teljesen bestresszel. Utana a hatarafordul, piheg, forog. Eloszor azt hittem meg fog punnyadni, de par ora mulva helyrejon es tesz vesz tovabb.
A talajon zoldul kicsit, meg az uvegen is van nemi zold derenges. Meg figyelgetem.
Ja ide is jott meg egy kis buce, stau,meg crypto hobbit.20180902_181121.jpg Kiprobalom, hogy heti ketszer tapozok. Nemsokara nyaralni megyunk es David nem tudom milyen idokozonkent tud atjonni, igy elkezdem felkesziteni az akit.
 
Hát, Zsuzsi, ez a scape nagyon ott van!
A staut (ha az van a kövek között), szerintem ne engedd túl magasra nőni és bucékból is inkább kisebb, alacsonyabb fajtákat válassz, hogy látható maradjon valamicske a kövekből.
A kinyúló ágak viszont, ha majd teljesen benövi őket a moha, eszméletlen jól fognak mutatni.(y)
Mostanában ez az egyik fő kedvencem.:love:
 
Hát, Zsuzsi, ez a scape nagyon ott van!
A staut (ha az van a kövek között), szerintem ne engedd túl magasra nőni és bucékból is inkább kisebb, alacsonyabb fajtákat válassz, hogy látható maradjon valamicske a kövekből.
A kinyúló ágak viszont, ha majd teljesen benövi őket a moha, eszméletlen jól fognak mutatni.(y)
Mostanában ez az egyik fő kedvencem.:love:
Csak kicsi stau maradhat. A Carmona ala vettem a domboldalra csak ami megmaradt azt szurtam be ide. Eddig nem volt szerencsem a stauval, de ha itt elkanaszodik akkor mennie kell.
 
Csak kicsi stau maradhat. A Carmona ala vettem a domboldalra csak ami megmaradt azt szurtam be ide. Eddig nem volt szerencsem a stauval, de ha itt elkanaszodik akkor mennie kell.

Állítólag, ha jó időben kapod el, akkor a nyírás után nem felfelé nő, hanem oldalra és alacsony marad. Valami ilyesmit mesélt @danyi03 Tomi a 360 fokos akváriumának youtube videójában.
Én sajnos nem tudom, melyik ez a megfelelő pillanat, nekem mindig felfelé nőnek, de nála tényleg szépen lent maradt a benti bemutató akváriumban és nálad is nagyon jól mutatni itt, szóval regulázd meg és maradjon!:love:
 
Állítólag, ha jó időben kapod el, akkor a nyírás után nem felfelé nő, hanem oldalra és alacsony marad. Valami ilyesmit mesélt @danyi03 Tomi a 360 fokos akváriumának youtube videójában.
Én sajnos nem tudom, melyik ez a megfelelő pillanat, nekem mindig felfelé nőnek, de nála tényleg szépen lent maradt a benti bemutató akváriumban és nálad is nagyon jól mutatni itt, szóval regulázd meg és maradjon!:love:
Amikor ultetes utan a felso hajtas elkezd nyulni akkor kell toben visszacsipni es onnantol nem szokott felfele menni. Persze csak brutal vilagitas eseten.
Akkor figyelek mikor kerd el nyulni! Egyenlore csak ugy van....koszonom a tanacsot! Nekem igy is brutalnak tunik a vilagitasom( bar nem az), remelem ok is igy gondoljak.:D
 
Back
Oldal tetejére