• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld sziklás

Köszönöm Viktor! Tudom a technika.... :) tényleg jó fotó? Még nagyon amatőr vagyok! Még tanulgatom a gépemet.

Szerintem jó lesz! Ezzel a beállítással kicsit térhatásúvá tetted az akváriumot. Korábban sokkal jobban 2D volt az egész. Nem jött át a természetesség.
A mostani beállítással a közeli pontok élesek, a háttér életlen, így távolibbnak érezni mindent. Meg is szűnt a 2D hatás.

De érdemes a két képet összehasonlítani.

A korábbi

22889555_7c62313d98d7af9f081426fa63a8c6bd_xxl.jpg


és a mostani

23025227_a53b3ab2a2e26b00c218777635303d28_xxl.jpg


A világítás is rásegített mert az első nagyobb köved szebb fényt kap.

Én egy picit rendbevágnám még, pl homok tisztítás néhány szem talajbogyó mehet a sziklák töveibe és utána elkezdenék könyörögni a halaknak, hogy csak most az egyszer :)

Szerintem ezután a pont után felborul a moha egyensúly és sok részét eltakarja a kőnek. Akkor oda a hegy imitáció.
Ha tudod kapd le valamikor tényleg. Technika ki, valami világos vagy átmenetes háttér és ha tudsz még fényt adni rá az jó lenne.
Jó lenne eltüntetni a hátsó éleket a fényeléssel.

(y)
 
Szerintem jó lesz! Ezzel a beállítással kicsit térhatásúvá tetted az akváriumot. Korábban sokkal jobban 2D volt az egész. Nem jött át a természetesség.
A mostani beállítással a közeli pontok élesek, a háttér életlen, így távolibbnak érezni mindent. Meg is szűnt a 2D hatás.

De érdemes a két képet összehasonlítani.

A korábbi

22889555_7c62313d98d7af9f081426fa63a8c6bd_xxl.jpg


és a mostani

23025227_a53b3ab2a2e26b00c218777635303d28_xxl.jpg


A világítás is rásegített mert az első nagyobb köved szebb fényt kap.

Én egy picit rendbevágnám még, pl homok tisztítás néhány szem talajbogyó mehet a sziklák töveibe és utána elkezdenék könyörögni a halaknak, hogy csak most az egyszer :)

Szerintem ezután a pont után felborul a moha egyensúly és sok részét eltakarja a kőnek. Akkor oda a hegy imitáció.
Ha tudod kapd le valamikor tényleg. Technika ki, valami világos vagy átmenetes háttér és ha tudsz még fényt adni rá az jó lenne.
Jó lenne eltüntetni a hátsó éleket a fényeléssel.

(y)
Köszönöm a tanácsodat! Megpróbálom megvalósítani! :) Lehet állványról jobban sikerül majd!
Egy gondom lesz. A lámpatartót anno alul terveztem.....
 
Utoljára módosított:
Köszi! Nem GA kövek. Régi berendezésből a talaj maradt, és kövek rávannak pakolva. Riccardia nincs kötözve és nincs ragasztva, a kövek lyukaiba lett bele nyomkodva. Igy szépen rákapaszkodott a kövekre. :)
Szia! Nagyon bejön ez a akvárium!
Kérdezhetnék néhányat: A kövek között teljesen fel van töltve talajjal? Használsz táptalajt is, vagy csak sima talajt? A köveket odaragasztottad az akváriumhoz, egymáshoz? A formáció a hátsó részen is felül az üvegre?
Köszönöm!
 
Szia! Igen a kövek között is van talaj de nem teljesen. Táptalaj az elöző berendezésből maradt úgy mint a sima talaj is. Nincs ragasztva egy kő sem. Úgy próbáltam válogatni és rakosgatni a köveket hogy ne nagyon mozogjanak! :)
 
Wow :) meg mindig szep jok a fotok is.

ahogy latom a venti nalad is szepen mozgatja a vizet :) hut rendesen? Mi a tapasztalat?
 
De azért gyakorlásként csináltam szemből is. :) Itt is látszik hogy a lámpatartó mennyire zavaró.Viszont szerintem nem sikerült jól. :(

Szerintem rendben van.
Persze végleges fotózáshoz a homokot ki kell tisztítani.
Esetleg a bal oldalon lelógó zöld moha szálakat le kell csippenteni, mert felfedik a valóságot, hogy ez csak egy kis akvárium :)
Nagyon kellene már fotóznod egy véglegeset. :(

Lehet a végén annyira leengedném a vizet, hogy a mostani csúcs és felszín távolság fele legyen. Így jobban fekvő lesz az akvárium.
 
Köszi hogy foglalkoztál vele!
A világos háteres kép nagyon bejön! Szerintem a világos jobban áll neki!
Lámpatartót gyorsan "megoldottad"! ;)
 
Baba! Nagyon profi ez a beállítás!

Figyu te mennyit szoktad csipeszelni a riccia-t a mohákból? :)
Mert elég sok melót tud adni ha nem akarod, hogy elnyomja a riccardiat. Ahogy látom nálad is van belőle bőven. Foglalkozol vele?
 
Köszi!

Rengeteget! Most már nincs annyi mint az elején! De még mindig ad melót!

Érdekes, hogy gyárilag nem látszik a mohában a riccia, de valahogy kialakul. Vagy a riccardia egy része alakul át a sötétzöld riccia formára...
A tálcára szerelt riccardia ahol szinte tövekben lehet látni a mohát nem is tartalmaz ilyesmit. Mégis 1-2 hónap és jön! :)

Én is nagyon sokat csipeszeltem az otthoni mohás akváriumot. Most a boltban is ad némi melót :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére