• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Caveman's Paradise

Szerintem mindenféleképpen valami olaj-oldószer kéne! superge nem hiszem, hogy jó erre, mert uyge azzal inkább algát stb oldunk le (bár én még nem próbáltam). vagy mosogatószeres oldatba kéne jól beáztatnod, vagy nem tudom (brigéció lenne a leghatékonyabb, de azzal használhatatlanná válna az egész...)
 
Huh!Elsőre egészen durván hangzik!
Viszont a superges áztatásnak mindenképpen adnék egy esélyt!Gondolj bele,milyen jól letisztít mindent a difiről és a kerámiát is milyen jól kitisztítja!
Egy próbát megér..és ha nem segít,akkor lehet tovább agyalni! :)
 
Miért olajat használtál a buborékszámlálóban?
Kimosáshoz én inkább valami alkoholt használnék, az talán jobban oldja az olajat, mint a víz. Próbáld meg kompresszorral megküldeni, hátha kinyomja magából a cuccot. Egyébként meg nem hinném hogy ez a baj, szerintem annyira nem tudtad eltömni az összes pórust, hogy egyáltalán ne menjen át rajta a co2.
Hány bárral küldöd meg a diffit?
Én arra gyanakodnék inkább, hogy miután összeraktad a diffit valahol elszökik a nyomás és nem a kerámián keresztül megy, amit simán el tudok képzelni, mert egyrészt elég könnyen lehet rosszul összerakni a kialakítás miatt mivel amikor húzod meg a felső menetes anya deformálódik, meg csavarodik is el benne a kerámia, amire nagyon kell figyelni, mert ha egy picit is keresztbe áll, akkor ugye hosszabb és nem fekszenek össze a tömítések rendesen.
Másrészt tapasztalat, mert nálam is volt már így.
Próbáld körbe szappanos vizezni, vagy tedd bele egy lavór vízbe és látod ha bugyborékol.
 
Az olajos szennyeződések eltávolítására a folyékony mosogatószer a legalkalmasabb. Utána jól öblitsd ki!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hűű, köszi a gyors reakciókat :) Úgy látszik ha már nem tudom az akvárium szépségével felhívni a figyelmet a naplómra, akkor valami gebasz kell és egyből megugrik az olvasottság ;)

ZaCK said:
Viszont a superges áztatásnak mindenképpen adnék egy esélyt!Gondolj bele,milyen jól letisztít mindent a difiről és a kerámiát is milyen jól kitisztítja!
Egy próbát megér..és ha nem segít,akkor lehet tovább agyalni! :)

Most nekem is ez a legszimpatikusabb ötlet. Azt hiszem holnap elcsattogok GA-ba, veszek egy szimplacsapot (azért szűrés legyen az agyalás alatt is) és Superge-t, aztán reménykedem.

HoZee said:
Miért olajat használtál a buborékszámlálóban?

GA boltban vettem, direkt bubiszámlálóba szánt folyadék, viszkózusabb, mint a víz és lassabban párolog el. GA-s akik bubiszámlálóiban is ez lötyög. Amúgy király megoldás, mert a nagyobb sűrűség miatt még a bubikat is könnyebb benne számolni, csak nekem pechem volt, de ez nem a folyadék hibája :oops:

HoZee said:
Hány bárral küldöd meg a diffit?

A hegesztős reduktorom a kimenő nyomást nem bar-ban, hanem l/min-ben mutatja. Normális üzem esetén (értsd: világoszöld a DC) 2,5 l/min-t mutat, most 7-8 l/min-ig toltam fel, ennél jobban nem merem, félek, hogy eldurran valami műanyag/akril alkatrész. A l/min-t nem egyszerű átszámolni bar-ba (előbbi térfogatáram, utóbbi nyomás), mert bele kellene számolni a cső hosszát/átmérőt stb stb.

HoZee said:
Én arra gyanakodnék inkább, hogy miután összeraktad a diffit valahol elszökik a nyomás és nem a kerámián keresztül megy, amit simán el tudok képzelni, mert egyrészt elég könnyen lehet rosszul összerakni a kialakítás miatt mivel amikor húzod meg a felső menetes anya deformálódik, meg csavarodik is el benne a kerámia, amire nagyon kell figyelni, mert ha egy picit is keresztbe áll, akkor ugye hosszabb és nem fekszenek össze a tömítések rendesen.
Másrészt tapasztalat, mert nálam is volt már így.

Örülnék, ha ez lenne a gond, de már én sem először szedem szét és rakom össze. Most már kínosan ügyelek erre. Ennek a konstrukciónak ez eléggé nagy hibája szerintem!!

AqSanyi said:
Az olajos szennyeződések eltávolítására a folyékony mosogatószer a legalkalmasabb. Utána jól öblitsd ki!

Superge után ez lesz a következő lépés.

Mindenkinek köszi a tippeket! :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére