• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HUGO iwagumi-ja

HUGO

Főkertész
2013.08.17.

Akvárium:
60x30x36 Opti

Technika:
- Szűrés:
Tetra 1200 gyári töltet lecserélve mátrixra és substrat pro-ra
- Világítás:
Quad t5 4x24w függesztve (most még csak 3 cső világít az akitól 30 cm-re)
-Co2:
5 kg-os nagynyomású palack, a Co2 külső reaktorral beoldva

Talaj:
-Új Tropica táptalaj 2,5l
-Ista Plant Soil 9l+2l

Tápozás:
-TF micro-macro

Hardscape:
-seiryu kő kb. 9 kg

Növények:
-Eleocharis parvula mini
-eleocharis parvula acicularis
-anubias barteri var. nana
-staurogyne repens
-staurogyne porto velho

Halak, garnélák:
-amanda lazac kb.15 db
-Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa 1 db
-red cherry

Vízcsere kb. 2-3 hétig 2 naponta 10 liter ozmo, majd hetente 20 liter ozmo és 5 liter csapvíz. Kb. 10 óra munka volt mire kész lett. Rendeztem már be pár akit de ilyen hosszú időt még sosem foglalkoztam akvárium pakolászással.

https://img1.indafoto.hu/4/3/68643_bfad36f4e668b12a41518dead3a5e0da/19378127_430633e17c5cfb2f39e778fb1ca31cc8_m.jpg
 
2013.08.17.

Akvárium:
60x30x36 Opti

Technika:
- Szűrés:
Tetra 1200 gyári töltet lecserélve mátrixra és substrat pro-ra
- Világítás:
Quad t5 4x24w függesztve (most még csak 3 cső világít az akitól 30 cm-re)
-Co2:
5 kg-os nagynyomású palack, a Co2 külső reaktorral beoldva

Talaj:
-Új Tropica táptalaj 2,5l
-Ista Plant Soil 9l+2l

Tápozás:
-TF micro-macro

Hardscape:
-seiryu kő kb. 9 kg

Növények:
-Eleocharis parvula mini
-eleocharis parvula acicularis
-anubias barteri var. nana
-staurogyne repens
-staurogyne porto velho

Halak, garnélák:
-amanda lazac kb.15 db
-Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa 1 db
-red cherry

Vízcsere kb. 2-3 hétig 2 naponta 10 liter ozmo, majd hetente 20 liter ozmo és 5 liter csapvíz. Kb. 10 óra munka volt mire kész lett. Rendeztem már be pár akit de ilyen hosszú időt még sosem foglalkoztam akvárium pakolászással.




19378133_27527af7e846b24b9e766f3e9b76d377_m.jpg


19378137_29c61e3273df1f178b1680d51982cd1d_m.jpg


19359593_3743dafbb87b25242fc24dfca4c01af6_m.jpg
 
mennyi idős a setup? Nem kicsit korai bele a hal? (EDIT: ja, már látom a csöveken, hogy nem ma kezdte a pályafutását -- akkor nem szóltam :) )
szép egyébként nagyon még egy károgás csak: szerintem a 4x24W-ot soha nem fogod tudni használni 60 literre, mert nagyon algásodnak majd a sziklák.
 
Utoljára módosított:
mennyi idős a setup? Nem kicsit korai bele a hal? (EDIT: ja, már látom a csöveken, hogy nem ma kezdte a pályafutását -- akkor nem szóltam :) )
szép egyébként nagyon még egy károgás csak: szerintem a 4x24W-ot soha nem fogod tudni használni 60 literre, mert nagyon algásodnak majd a sziklák.
Köszi! Már 3 hete megy felette a 4x24w és semmi hátrányát nem látom! ;-)
 
3 hét még nem sok, de egyébként ha algásodsz, majd feljebb teszed. Esetleg egy csövet letakarsz. :)

Amúgy nagyon szép. Hasonló technikánk van és a következő setupom majd iwagumi lesz úgyhogy figyelni foglak! :)
 
Jó az elrendezés, szépek a képek! Nekem különösen az tetszik ahol az Amandák körül ölelik a hegycsúcsot mint egy vörös felhő. :D
 
4x24 W világítás szerintem is masszív. 1,5W/l !!!!!! Kiváncsi leszek hosszú távon mennyire marad ilyen szürkés a szikla....de szorítok, hogy összejöjjön! ;)
 
Utoljára módosított:
Én még nem lőttem ennyi fénnyel de sztem HUGO nem ma kezdte ha nem megy majd korrigál.
Jó cucc!(y)
 
Szia, nagyon szép lett. Megérte ennyi melót beletenni :)
Nekem a jobb oldali szikla van kicsit jobbra, lehet beljebb tettem volna kicsit, de egy totál kéne :) Ezekből a szögekből csak furi.
A növényválasztás is remek. Az anubiasok hogy bírják a sok fényt?
Ja igen egy kérdés, látom üveg lily van fent, szűkítetted vagy 16os van fent? Nincs fojtva a szűrő?
Szerintem ilyen szűrés mellett 30 centin simán működhet 4x24W 64 literre.
Gratulálok
Még az amandákon agyalok, hogy nem lesznek túl nagyok a scapehez? Szerk.: 2,5cm-esek o_O plusz 1 pont nekik, felkerültek a listámra hehe
Én még nem lőttem ennyi fénnyel de sztem HUGO nem ma kezdte ha nem megy majd korrigál. Jó cucc!
Hát nem ma.
 
Utoljára módosított:
Köszi! Hát valóban nem ma kezdtem. :)
Szűkítve van lily. Nincs külön lefojtva szűrő, külső reaktor azért fog vissza rendesen.
Anubias rendesen hozza kis leveleit jól érzi magát :)
Eddig minden a terv szerint halad! Persze benne van a pakliban az alga is ilyen fénnynél
 
Back
Oldal tetejére