• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Köszi!

Lehet benne valami. Kevesebbel kezdtem, ott az volt a bajom, hogy az amanok elvitték a cuccot és féltem, hogy az otok éhen maradnak. Utána szétmorzsoltam a pelyheket, de látva, hogy dagadnak ezek meg, rájöttem ez nem feltétlenül jó ötlet, nehogy a bélrendszerükbe dagadjon meg (bár azonnal nekilátnak, szóval lehet ez amúgy is megtörténhet vagy csak én gondolom túl és egyáltalán nem.). Az utóbbi napokban 2 tablettával jobban müködött a mindenki férjen hozzá elv, de így egész este ott lebzselt az összes oto, panda és még a hengelik is lementek az alsóbb rétegekbe. Szóval egyiket elviszi egy amano, a màsikat otthagyják és a halak vagy 2-3 órát nyammognak vele. Lehet átállok, hogy felszínen marad a napi etetés, fenéken meg 2naponta 2korong megy majd.

Remélem a fagyasztott kaja majd enyhít a problémámon.
 
Köszi!

Lehet benne valami. Kevesebbel kezdtem, ott az volt a bajom, hogy az amanok elvitték a cuccot és féltem, hogy az otok éhen maradnak. Utána szétmorzsoltam a pelyheket, de látva, hogy dagadnak ezek meg, rájöttem ez nem feltétlenül jó ötlet, nehogy a bélrendszerükbe dagadjon meg (bár azonnal nekilátnak, szóval lehet ez amúgy is megtörténhet vagy csak én gondolom túl és egyáltalán nem.).
Lehet, hogy nem olvastad, de nálam a panda cory elhullásnál legvalószínűbb okként a merülőtáp került megállapításra (bár semmi nem biztos). Tényleg van benne valami, hogy érdemes előáztatni a merülő tápot.
Az utóbbi napokban 2 tablettával jobban müködött a mindenki férjen hozzá elv, de így egész este ott lebzselt az összes oto, panda és még a hengelik is lementek az alsóbb rétegekbe. Szóval egyiket elviszi egy amano, a màsikat otthagyják és a halak vagy 2-3 órát nyammognak vele. Lehet átállok, hogy felszínen marad a napi etetés, fenéken meg 2naponta 2korong megy majd.

Remélem a fagyasztott kaja majd enyhít a problémámon.
A fagyasztott kajából nálam hullik le annyi, hogy hetente 1, max 2 dennerle merülőt adok nekik. Nem tudom, ez nagyobb vagy kisebb vagy ugyanakkora-e mint a tiéd.
kb azonos a fenéklkó haltömegünk. nálam kevesebb van de nagyobbak, főleg az anci :D
 
A fonaalga mennyit nő egy nap?
Tüzetesen végignéztem vasárnap, hogy melyik 2-3 helyen hagytam meg direkt. Kedden máshol is is simán találok 2-3 centis bolyhokat. Ezek tényleg ennyit nőnek, vagy rosszul figyeltem meg 2 napja?

(A nézzem meg, amit direkt meghagytam logikus válasz lenne, de azokon exceles írtás hatását nézem épp)
 
A fonaalga mennyit nő egy nap?
Tüzetesen végignéztem vasárnap, hogy melyik 2-3 helyen hagytam meg direkt. Kedden máshol is is simán találok 2-3 centis bolyhokat. Ezek tényleg ennyit nőnek, vagy rosszul figyeltem meg 2 napja?

(A nézzem meg, amit direkt meghagytam logikus válasz lenne, de azokon exceles írtás hatását nézem épp)
Sajnos nagyon gyorsan nő. Teljesen reális, amit írtál. Számára megfelelő feltételek mellett 1-2 hét alatt képes teljesen beszőni a növényzetet :(
 
Ahhoz képest, hogy vasárnap írtottam alaposan, gyakorlatilag majdnem mindenhol ott van a fonal ahol vasárnap még nem volt látható (lejjebbi rétegekben). Sajnos nem lesz napi 1 óram irtani. Felesleges várni tovább, láthatóan nem javul a helyzet, egyedül az árnyékos területeken nincs alga. Jobb ötlet híjján leveszem a világítást holnaptól 35%-ra. A növények növögetnek amennyire meg tudom ítélni, talán ez is elég lesz nekik.

Utánaolvasok, hogy lehet excelezni algát. (higítás, max mennyiség, mennyi kell egy helyre)
 
Nálam is volt fonál gazdagon egyszer. Én emeltem a gáz mennyiségén, és módszeresen szedtem fogkefével. Szép lassan kikopott, azóta esélye sincs.
Gondolkoztam hogy gázt fel vagy villanyt le. Gondoltam jobb ha elsőre az alacsonyabb energiaszinttrl probalkozom, mielott mas is megjelenik, de ha nem megy az lesz a kövi.
 
A bal oldalon lévő szürkés folt / luk normális?
Esdig mintha nem láttam volna de nem vagyok biztos benne

20210801_212127.jpg

Furán is viselkedik... kis területen fekszik orák óta. Ha nekimegy valaki odébb megy, de semmi mást nem csinál
 
A bal oldalon lévő szürkés folt / luk normális?
Esdig mintha nem láttam volna de nem vagyok biztos benne

View attachment 152623

Furán is viselkedik... kis területen fekszik orák óta. Ha nekimegy valaki odébb megy, de semmi mást nem csinál
Hát sajnos ez alapján nem hiszem, hogy bárki tud okosat mondani (én meg főleg nem). De reméljük nincs semmi baja.
Ennyitől még nem biztos, hogy aggódnod kell. Ha úgy látod rosszabb lesz, akkor javaslom érdeklődj a halbetegséges topicban.
 
No2 < 0,01, Cu < 0,05, Nh4 < 0,05
Kh 5, gh 8. Jó hír, hogy semmi meglepetés.


Mg 3-6 kozott
Fe 0,2
No3 5-15 kozott 15hoz kozelebb
Po4 0,2

Ezek az értékek úgy ilyenek, hogy az utolsó két nap bem ment bele táp. Nagyjából szerintem oké, se mic se macon nem változtatok. A po4:no3 arány messze van az 1:10 1:15től. Majd figyelek rá, hogy alakul.

Sio2 továbbra is 2-3 között. (3hoz közelít)

Növények többsége jól néz ki, bár 1-1 van, amelyik megadja magát. Alga nem lett jobb, sőt, mintha rosszabb lenne a tempó.
Jelenleg 6x1ml excelt higítok fel 6x4ml vízzel. Nem mondanám, hogy látványos a hatás, de talán van vmi, ahova jut. Ennél jóval több kéne (terület alapon), de nem merek többet belenyomni a vízbe. Szóval nem fogom megúszni nyírás nélkül

Állatok jól vannak többnyire, a halak létszáma teljes, amanokat nem tudom. Egy panda nem nèz ki jól, én inkább arra tennék, hogy baj lesz vele, mint nem. Hülye pózokba tudja vágni magát (háton) percekre is. Bekúszik kő alá és ott pihen, a nagy amano szereti piszkálni.
 
Fe 0,2
No3 5-15 kozott 15hoz kozelebb
Po4 0,2

Alga nem lett jobb, sőt, mintha rosszabb lenne a tempó.
Gondolom tudod, de nagyon rossz ez a foszfát-nitrát arány. főleg, hogy már egy ideje nem jó. szerintem foszfátot kellene adagolnod plusszban.
Jelenleg 6x1ml excelt higítok fel 6x4ml vízzel. Nem mondanám, hogy látványos a hatás, de talán van vmi, ahova jut. Ennél jóval több kéne (terület alapon), de nem merek többet belenyomni a vízbe. Szóval nem fogom megúszni nyírás nélkül
Hát nem tudom ilyenkor mennyit segít az excel. De egy kis plussz foszfáttal többre mennél :)
Egy panda nem nèz ki jól, én inkább arra tennék, hogy baj lesz vele, mint nem. Hülye pózokba tudja vágni magát (háton) percekre is. Bekúszik kő alá és ott pihen, a nagy amano szereti piszkálni.
Na ez viszont már ijesztőbb mint amit előbb leírtál. :( Ha nem tudod külön tenni, legalább próbáld meg fényképezni, videózni. Hátha kiderül valami, esetleg olyan baja van ami a többit is érintheti.
 
Azt felejtettem el írni, hogy ahol excelezek, ott a környéken megjönnek nem sokkal később az amanok legelni (de nem a fonalat ránézèsre).

Po4 tippet köszi. Takaritok egy alaposat, megnézem mi történik utána, + lehet ezt a kettőt kicsit gyakrabban nézem majd, és megnézem lehet e nagyobb felbontással tesztelni
 
Back
Oldal tetejére