• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Foszfátot fogok külön adni, jövő héten szrrzek.
Szerintem időszerű :) ne vedd kötekedésnek (bár egy kicsit az :D ) de jó pár hete méred, hogy alacsony a foszfát. szerintem egy kicsit gyorsabban kellene reagálnod a jövőben az ilyen eltérésekre, akkor könnyebb dolgod lenne (ez volt a konstruktív része a hozzászólásomnak)
A kálium magas szintje. kíváncsi vagyok nem fog-e gondot okozni.
elméletileg nem lehet belőle, legalábbis én is mindenhol ezt olvasom. nekem is 15+. nem tudom mennyi lehet a gond.
javaslom, hogy hígítsd 1:2 vagy 1:3 arányban RO/deszt vízzel a mintát, úgy pontosabban megtudod mennyi, ha érdekel.
 
Szerintem időszerű :) ne vedd kötekedésnek (bár egy kicsit az :D ) de jó pár hete méred, hogy alacsony a foszfát. szerintem egy kicsit gyorsabban kellene reagálnod a jövőben az ilyen eltérésekre, akkor könnyebb dolgod lenne (ez volt a konstruktív része a hozzászólásomnak)

elméletileg nem lehet belőle, legalábbis én is mindenhol ezt olvasom. nekem is 15+. nem tudom mennyi lehet a gond.
javaslom, hogy hígítsd 1:2 vagy 1:3 arányban RO/deszt vízzel a mintát, úgy pontosabban megtudod mennyi, ha érdekel.
Nem felejtettem el, hogy javasoltad :). De egyszerre egy dolgon akarok változtatni aztán várni kicsit. A fény egyszerűbb volt :)

K èrtéke 15+ felett kb mindegy mennyivel több. De No3 pontosabb mérésére majd használom ezt a technikát.
 
Találtam egy panda-holttestet :(
Nem láttam rajta előzetesen semmi elváltozást, és ő még csak -multkorival szemben - furcsán se viselkedett.

Nincs ötletem mi lehet.

Ha valakinek van kedve és ért hozzá ránézne, hogy az egyik életben maradtról készült anyagon lát-e valami árulkodót?


20210819_155409.jpg
 
Szerintem nincs rajta semmi elváltozás.
Sajnos, a coryknál előfordul az ilyesmi. Nálam egyszer 10 habrosusból 7 másnapra feladta, a többinek meg kutya baja.
Amúgy meg van egy minimum 6 éves pandám. Igazi matuzsálem. Legutóbb beszorult valahová, a farkánál fogja tudtam csak kiráncigálni. Aggödtam, hogy ezt nem éli túl, de hála égnek, azóta sincs vele semmi gond.

Reméljük, ez már megmarad.
 
Találtam egy panda-holttestet :(
Nem láttam rajta előzetesen semmi elváltozást, és ő még csak -multkorival szemben - furcsán se viselkedett.

Nincs ötletem mi lehet.

Ha valakinek van kedve és ért hozzá ránézne, hogy az egyik életben maradtról készült anyagon lát-e valami árulkodót?


View attachment 153441
Előre bocsánat, de leírom köntörfalazás nélkül.
Halál után az elhunytat vizsgálják (boncolják), nem az élő hozzátartozót. Amit kértél, az túlmegy a furcsaságon, mert képtelenség.

Azt leírhattad volna, hogy kivéve az elhullott halat, milyen külsérelmi nyomot láttál (ha volt), bajszai épek voltak-e, hasüregnél felfúvódást vagy beesettséget láttál, úszók állapotáról, stb. Akkoris csak hozzávetőlegesen lehetett volna leírni, mivel nem láttam saját szememmel.
Így senki semmit nem tud mondani.
 
Értem, amit írsz. A hullán nem láttam semmit, se amikor még élt, se amikor kivettem. Hasa oké volt, úszó is - szerintem - a bajszot nem néztem. Tiszta fehér volt de az - gondolom - a halál után/miatt.

A múltkori halála óta naponta mindegyiket megnéztem közelről, hogy látok-e valami furát a korábbi állapotukhoz vagy egymáshoz képest.
Kb. mindegyik ugyanúgy néz ki, ezért tettem fel az élőről képet, ha valami nagyon nyilvánvaló, akkor azt Ti kiszúrjátok.
 
Értem, amit írsz. A hullán nem láttam semmit, se amikor még élt, se amikor kivettem. Hasa oké volt, úszó is - szerintem - a bajszot nem néztem. Tiszta fehér volt de az - gondolom - a halál után/miatt.

A múltkori halála óta naponta mindegyiket megnéztem közelről, hogy látok-e valami furát a korábbi állapotukhoz vagy egymáshoz képest.
Kb. mindegyik ugyanúgy néz ki, ezért tettem fel az élőről képet, ha valami nagyon nyilvánvaló, akkor azt Ti kiszúrjátok.
OK, a széklet színe és állaga milyen? Ezt kellene megskubiznod.
Amúgy mivel eteted a Corykat, és milyen gyakran etesz?
 
Őő... hétfőn/kedden megnézem, amikor hazajövök... ha megmondja valaki, hogyan lehet a corykakit megkülönböztetni az otokakitól és a hengeli-kakitól :)

Mondjuk vízcserekor kivehetek egyet és megvárom amíg az edénybe végzi dolgát. :)

Akkor már csak azt kell kitalálni, hogy az állagot milyen szavakkal lehet jellemezni.

Heti 2x artemia, 2x cyclops, 2x waffer tabletta, 1 nap szünet.
 
Őő... hétfőn/kedden megnézem, amikor hazajövök... ha megmondja valaki, hogyan lehet a corykakit megkülönböztetni az otokakitól és a hengeli-kakitól :)

Mondjuk vízcserekor kivehetek egyet és megvárom amíg az edénybe végzi dolgát. :)

Akkor már csak azt kell kitalálni, hogy az állagot milyen szavakkal lehet jellemezni.

Heti 2x artemia, 2x cyclops, 2x waffer tabletta, 1 nap szünet.
Egyszerű, mert nem rögtön ürítik az egész béltraktust (az ahhoz túl hosszú), így a végbélnyílásból gyakran látni egy darabot, Uram bocsá' akár egy kábelt.
Ha sötét, normális barna, az jó.
Ha "szakaszos" (pl. mint a szaggatott vonal -------) az már nem annyira jó.
Ha tejfehér, áttetsző, akkor heveny bélgyulladás van már.

Amondó vagyok, hogy 3 nap nem a világ, ne etess, mert kibírják. Meg egy kis koplalás amúgy sem árt.
 
Találtam egy panda-holttestet :(
Nem láttam rajta előzetesen semmi elváltozást, és ő még csak -multkorival szemben - furcsán se viselkedett.

Nincs ötletem mi lehet.
Sajnálom a dolgot nagyon :( nem akarom offolni a naplódat, de nálam is megint ez volt. azért kitárgyalhatnánk valahol, mondjuk a halbetegségesbe vagy nem tudom hova való.
Mert azt látom, hogy minden tanácsot megfogadunk, de valamiért fogynak....
 
Szívesen felajánlok neked egy tutira beakvarizált, golyóálló 9-10 fős corydoras nanus csapatot.
Ismered a mondást, nem igazi akvakertész, akinek nincs tőlem akváriuma, hala/garnélája vagy növénye.😉

Ismerem! Gondolkoztam is már, hogy mivel fogok akvakertésszé válni... :)

Köszönöm szépen a felajánlást, most még maradok annál az állománynál, amit hoztam, de nem pótlok semmit. Szeretnék rájönni mi miért történik, még kevésbé fontos, hogy mi az állomány, ami bent van.
 
Változatosság kedvéért képpel kezdünk (ami a múlt héten elmaradt)

20210825_025805.jpg

Ez egyben egy új játék is lesz, mostantól nem írom be a kémia tesztek eredményét, hanem a látható sorból kell kitalálnotok :D

Élőlények jól vannak. Sőt, az egyik amano bepetésedett (gondolom én, vagy valami komoly baja van). Tudom, nem maradnak majd meg, de ez is kis jó érzés az előző hetek halálozásai után, gondolom legalábbis jó jel arra, hogy nem a pokol valahanyadik bugyrában tartom ezeket a szerencsétleneket. Vagy épp elllenkezőleg, úgy gondolják, hogy úgyis mind meghalunk, legalább d***unk egy jót.

20210823_205847.jpg

Nézegettem a pandákat, a maradék négy jónak tűnik, külalakra és viselkedésre is. A bajszukig eljutottam, az rendben lévőnek tűnik, a székletvizsgálat nem jött össze, bármeddig nézem őket.

A növények is okések (szerintem). Jövő héten ritkítok majd közepén. A talajt pótoltam egy-két helyen, ahol úgy láttam, hogy a takarítások során sok tűnt el. Főleg a fa mögött, meg ott a keresztbe lévő faág előtti területen volt rá szükség. Utóbbi helyen küzdök is a növények megtartásával, kevés a talaj és könnyen kijönnek.

Fonal megvan még (miért ne lenne) föleg a bal oldalon egy 10cm2 területet szeret nagyon, a bucék és a 2 féle gyep környékén. A másik ahol szokott jönni, a fa jobboldala, de a héten ott nem láttam, nem tudom miért. Pedig valamiért azt gondolom, hogyha rájönnék miért ezt a 2 helyet szereti, és mitől függ, hogy épp melyiken jön, abból kitalálhatnám mi okozza. Érdekes, hogy a fonal nem túl sűrű, levelek végén 1-2, max 3 de hosszú szál. Kartársnál láttam megszűnőben lévő fonal maradványait, máshogy nézett ki, mint ami nálam van. (Zöldebb, sűrűbb, rövidebb).
Biztos van oka, hogy a dekoron és üvegen sem jön csak érett leveleken, a frisseket békénhagyja.

No2 < 0,01
Nh4 < 0,05
Cu 0
Fe 0,1
Mg 3
Kh 6
Gh 9
Sio2 2nel minimalisan tobb
Po4 0,4
No3 5-15 (màsosik, 1:1es higított ro mérés alapján 10)

Ebben most több érdekesség is van, borulni látszik a kh:gh 1:2 arány. Ez vajon mitől lehet, amikor csak ro megy bele és csak gh/kh +val sózok vissza?. Mindegy van gh itthon, a héten majd méregetem, és lehet módosítom a sózást.

Sio2 megint csökkent lassan talán benéz 2 alá.
Nem mintha sok problémát okozna.

Mivel nem voltam itthon, 3 nap tápozás kimaradt (nem egymás után) ez az fe-n látszik csak. Lehet mikróból elférne kicsit több? Másrészt lehet, hogy a növények nem is igazán veszik fel a makrót?

@miles hozzámvágott egy adag kh2po4 oldatot, holnaptól elkezdem adagolni. Köszönöm még egyszer! 1ml/50 liter emel 0,1/l-t. Kb 120 literem lehet bent, szóval 2,5ml emel 0,1-t. Ha az no3 10, akkor a po4et elvileg 1ig kéne feltornázni a hét végére (bár a tesztszínkártya és a leírás is jóval kisebb értéket tart ideálisnak). Szóval ez a 0,1/nap emelés jó is lehet, így az 5ml micmac mellé 2,5ml oldat fog menni.
 
Utoljára módosított:
Szépen alakul szerintem :) reméljük a panda állomány is stabilizálódik mostmár.
Ha az no3 10, akkor a po4et elvileg 1ig kéne feltornázni a hét végére (bár a tesztszínkártya és a leírás is jóval kisebb értéket tart ideálisnak). Szóval ez a 0,1/nap emelés jó is lehet, így az 5ml micmac mellé 2,5ml oldat fog menni.
Az EI módszertan szerint: "PO4 határok 1.0 – 3.0 ppm". szóval inkább ezt nézd, ne a tesztkártyát :) Én nem EI-zek, de nekem is higítanom kell PO4 teszthez mert 1,6 fölé is gy időnként.
Biztos van oka, hogy a dekoron és üvegen sem jön csak érett leveleken, a frisseket békénhagyja.
Bízzunk abban, hogy az az oka, hogy stagnál, visszaszorulóban van :)
 
Ebben most több érdekesség is van, borulni látszik a kh:gh 1:2 arány. Ez vajon mitől lehet, amikor csak ro megy bele és csak gh/kh +val sózok vissza?. Mindegy van gh itthon, a héten majd méregetem, és lehet módosítom a sózást.
Szintén nem az én asztalom de az egyik GA videóban magyarázta Balázs, hogy csak GH+ -t rak bele (talán a kövek miatt, de annyira nem emlékszem mert nem érint most engem). De javaslom nézz utána. Talán ez a videó volt az, most nincs időm visszakeresni jobban.
 
Az EI módszertan szerint: "PO4 határok 1.0 – 3.0 ppm". szóval inkább ezt nézd, ne a tesztkártyát :) Én nem EI-zek, de nekem is higítanom kell PO4 teszthez mert 1,6 fölé is gy időnként.
Köszi. A tápanyag célokat nem hatàroztam meg (azért érzem, hogy ez nem biztos, hogy felelős hozzáállás). Magát a topicot olvastam, de lusta voltam átszámolni a ppm-et mg/l-re, amiben a tesztek vannak. Az elv az, hogy nitrátbol megy amennyi megy, Nigro javaslata tápban + etetéssel, po4et meg megpróbálom 1:10-re belőni. Aztán a növények állapotából megpróbálom megérezni, hogy jó-e ez.
 
Back
Oldal tetejére