• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi kusa bonsai tálkában

nato

VIP kertész
Első próbálkozásom a témában...
CRW_3631.jpg

CRW_3632.jpg

CRW_3650.jpg

CRW_3652.jpg

CRW_3655.jpg
 
Nagyon jó ötletet adtál az elhunyt bonsai-om tálkájának jövőbeli hasznosítására. Nagyon jól néz ki ez a tál! Gratulálok! Big respect. :clap: :clap: :clap:
A flora-ról írnál? Mintha hydro-t látnék...
 
Wilson said:
Nagyon jó ötletet adtál az elhunyt bonsai-om tálkájának jövőbeli hasznosítására. Nagyon jól néz ki ez a tál! Gratulálok! Big respect. :clap: :clap: :clap:
A flora-ról írnál? Mintha hydro-t látnék...

Köszönöm Wilson, és neked is Viktor! :)
A tálka még elég frissnek mondható. kb. most lett 2. hónapos. Nagyjából 1 hete szüntettem meg a "fóliasátrat". Alapvetően csak kíváncsi voltam, hogy életben tudom-e tartani a növényeket, és ez szépen sikerült, most már koncepción is gondolkodhatnék...
Talaj szempontból Low-tech Wabi-kusa tálnak tartom, mivel egyszerű virágföld és Bonalit általános növényes aljzat keverékéről van szó. A bonalitról mindenkit lebeszélnék, mert a szemcsemérete miatt nagyon nehéz ültetni benne (túl nagy). Növényes akváriumomból kapja a víz utánpótlást, és persze Schruz mester okítása nyomán desztillált vízzel spriccelem naponta sokszor, amibe kevertem némi növénytápot is, de valószínűleg ez nem igazán számít.
Világításnak az ablakból a természetes napfényt kapja, és ha borús az idő, akkor egy 20W-os asztali lámpa alá helyezem.

Tehát a flóra:
- Jól látod Wilson, Hydrocotyle sibthorpioides a tál túlnyomó része,
- Rotala sp. green
- és az egyik sarokban némi Vivipravula, amivel kicsit tanácstalan vagyok. Gondoltam arra, hogy minden sarokban megjelenítem, de még nem döntöttem el. Ötleteket szívesen fogadok. :)
A Rotalát szeretném még sűríteni, és a Hydro.-t hagyom hogy természetesen le-lefusson a tálból.
 
Figy nato ez így ahogy van nagyon jó, ne akard bonyolítani szerintem. Most nagyon letisztult és természetes. A hydro jó hogy dominál, és a másik két növény elszórtan jól vonzza a szemet.

Azt hiszem az Eleocharis parvulára gondolsz ;) Van Eleocharis vivipara is de az nagyon magas növény. Viviparvula saját tudásom alapján nem létezik.

Nagy gratula kolléga, igazán büszke lehetsz erre a tálra. Ízig vérig ADA stílusú Wabi Kusa. :clap: :thumbup:
 
Szerintem is jó így, természetes és az a lényeg :)
A parvula emersen amúgy is magasra nő, mint a vízben. De lehetne kísérletezni acicularisszal és viviparával is.
 
schruz said:
Azt hiszem az Eleocharis parvulára gondolsz

Igen igen, arra gondoltam, köszi!
Köszönöm az elismerő szavakat :) Neked is Inadsz!
Lehet, hogy igazatok van, és meghagyom ezt így, ahogy van, legfeljebb a Rotalát dúsítanám még egy kicsit.
Azért azt, hogy ADA stílusú lenne, nem gondolom :))) Ez eléggé low tech.
 
Nincs igazán low-tech wabi kusa. A napfényt minden akvarista ekőszeretettel használná ha tehetné mert mindnen lámpánál jobb fényforrás. Az igazi ADA wabikbam meg nincs amazonia. Igaz virágföld sincs, de érted akkor azokat is lowtechnek lehet titulálni valahol.

Szerintem ne légy ilyen szerény mert ez a tál tényleg megfogta a wabi lényegét: " rusztikus, természetes növényegyveleg"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
schruz said:
Nincs igazán low-tech wabi kusa. A napfényt minden akvarista ekőszeretettel használná ha tehetné mert mindnen lámpánál jobb fényforrás. Az igazi ADA wabikbam meg nincs amazonia. Igaz virágföld sincs, de érted akkor azokat is lowtechnek lehet titulálni valahol.

Szerintem ne légy ilyen szerény mert ez a tál tényleg megfogta a wabi lényegét: " rusztikus, természetes növényegyveleg"


Sent from my iPhone using Tapatalk

:cool:
 
A 4 napos hétvégén végig a munkahelyemen volt a Wabi tál, és aggódtam is rendesen, hogy miként vészeli majd át szárazon ezt az időszakot.
Nos, jelentem, a tál szépen megmaradt, sőt tovább nőttek a növények, csupán azokon a Rotalákon mutatkozott kiszáradás jele, amiket még az ünnep előtt frissen beültettem... A többi jól bírta a szárazságot. Azért ilyet senkinek nem javaslok, de ha pár napra elutaztok és nincs kinek locsolni, még nem kell pánikba esni, ennyi időt kibír.
 
tetszik az ötlet és a megvalósítás is!A tál alján lévő nyilásokat elfedted,vagy?
 
Back
Oldal tetejére