• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-Sabi

Ádám_

Mágus
Wabi-sabi a japánok szépségről alkotott szemlélete. Ezt az esztétikát úgy magyarázzák, mint a szépség, ami tökéletlen, mulandó és hiányos.
A közeljövőben tervezek 2 tálat indítani, és ha már működni fognak, egy terra base-t is szeretnék majd az előszobába. Ezeket itt, egy kupacon akarom majd naplózni.
 
Az első el is készült.

-tropica általános és táptalaj
-lávakő
-HC, parvula mini, crenata, lilaeopsis mauritiana
Volt itthon egy 16db ledes 6000K-s olvasólámpa, remélem elég lesz neki a fény. Napi 10-12 órát fogom világítani. Akvárium vízzel lesz spriccelve.
IMG_20210728_192931.jpgIMG_20210728_193005.jpg

És amikor éppen nem szellőztetek
IMG_20210728_193314.jpg
Az első héten napi 5 percet lesz búra nélkül, utána fokozatosan fogom emelni az időt.
 
Itt rengeteg hasznos dolgot találsz! Figyelem majd, hogy fejlődik.
 
Itt rengeteg hasznos dolgot találsz! Figyelem majd, hogy fejlődik.
Köszi, talán a legfontosabb dolog amit találtam, az a permetezés. Azt hittem az akva víznél nincs jobb, de látom a RO víz a tuti. Holnaptól már azzal fogom spriccelni a zöldségeket! ✌️
 
:unsure:Igen, legfeljebb vegyél DOOA wabi kusa mistet meg liquidet. De nem is kell azokat sem mindennap használni.

Bár @argobalogtibi szerintem többet tud segíteni ;)
Köszi, ennyire nem akarom elkényeztetni a növényeket. Amelyik bírja a körülményeket, maradhat, a többinek viszlát és jön helyettük más. 😃

*most nézem a RO víz automatikusan linkké változott... érdekes

**és megint, ok, akkor ez egy ilyen bicikli 😏
 
Elkészült a második üveg is. Végül a pinnatifidán kívül csak a túrahelyről szedett növényeket ültettem be. A HS pár db red moor és néhány kavics a patakpartról. Tropica talaj van ebben is.
IMG_20210730_230059.jpg
IMG_20210731_124731.jpg
IMG_20210731_125503.jpg
Lámpa majd jövő hét elején érkezik amazonról, addig a nap megoldja. :)
 
IMG_20210803_203920.jpg
2 db zselés HC-t ültettem anno ebbe a kis tálba. Eredetileg csak 1-et akartam, de olyan szörnyű állapotban volt mindkét doboz tartalma, hogy végül az akváriumba szántat is ide tettem. Jó döntés volt, a fele kb meg is halt egy hét alatt, még így is, hogy nem került víz alá.. A másik fele viszont köszöni jól van, van remény.
IMG_20210803_204445.jpgIMG_20210803_204453.jpg
A másikhoz ma megjött a lámpa, jó erős fénye van, 10 fokozatban lehet állítani, a 6-ost egyelőre elégnek érzem. A színhőmérsékletet is lehet variálni, a hidegfehér a befutó.
A szellőztetés egyelőre csak annyi, hogy felül nyitom csukom így egy kép miatt nem tekertem le róla a fóliát, bocs érte. 😉 ✌️
 
Köszi, semmi extra, egy egyszerű, 8€ -s amazonos tucatlámpa. 24 db LED van benne, 3 féle színhőmérsékletet tud 10 különböző fényerősségben. 🙂
Ez kb. milyen fényerejű égőnek felelhet meg? A ledet olyan nehezen tudom értelmezni. 24 led, az egy atomvillanást imitál vajon?
 
Ez kb. milyen fényerejű égőnek felelhet meg? A ledet olyan nehezen tudom értelmezni. 24 led, az egy atomvillanást imitál vajon?
Ezek kis teljesítményű ledek, a 24 db összesen 5W!

10-es (max) fényerőn képesek 300 lument leadni, de egy wabinak ennél nem is kell több sztem ;)✌️
 
Back
Oldal tetejére