• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Köszönöm mindenkinek a segítséget !;)

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
A Tropica substrat-tal sem lesz baj mert inkább azt vennék mert most is az volt és teljesen meg voltam elégedve vele. És arra menne a manado ?
 
A Tropica substrat-tal sem lesz baj mert inkább azt vennék mert most is az volt és teljesen meg voltam elégedve vele. És arra menne a manado ?
Mindegy mi van alatta, csak legyen meg a 4-5 centis minimum fedőréteg.
 
Nagyjából végig olvastam a topikot de senki nem írt a Seachem neutral regulátorról vízcserére is használható és a ph-t is beállítja semlegesre ! 40/80 literhez egy csapott teáskanállal ! Akkor 100 literhez kb egy púpossal mehet ? Használja ezt valaki ?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Nagyjából végig olvastam a topikot de senki nem írt a Seachem neutral regulátorról vízcserére is használható és a ph-t is beállítja semlegesre ! 40/80 literhez egy csapott teáskanállal ! Akkor 100 literhez kb egy púpossal mehet ? Használja ezt valaki ?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

Többen is használják, csak nem tudom ki van fórumközelben.

Az adagolás nem túl szigorú, de feltételez némi utánmérést. Időnként mi is használjuk leginkább érzéssel. Megmérjük a vizet és addig adagoljuk amíg kell.
 
Mennyi idő után kell mérni ph-t egy óra elég, Mert ezzel szeretném beállítani a ph-t és a seachem prime-t használnám a vödörbe vízcserénél, vagy ez már felesleges?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Mennyi idő után kell mérni ph-t egy óra elég, Mert ezzel szeretném beállítani a ph-t és a seachem prime-t használnám a vödörbe vízcserénél, vagy ez már felesleges?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről

2 perc. Gyorsan hatnak ezek a porok
 
sziasztok !

Ma szeretném feltölteni első akváriumomat és az lenne az első kérdésem, hogy az easy life start adagolásánál azt írják hogy az 1,7,14 napon kell adagolni.Ha holnap vízcserét csinálok és minden nap egy hétig akkor nem lesz -e kevés a vízben a mennyísége.

Másik kérdésem pedig az lenne,hogy Africana talaj használatakor is kell -e minden nap vizet cserélni? kb 50 % ?
 
Rendet csaptam a topicban, legközelebb a tárgyhoz illő témába írj(atok) akármennyire fontos is a dolog.
 
Általánosságban, nagyságrendileg menni a szavatossági ideje a Seachem Prime-nak és az Easy Carbo-nak? 1-2 hónap lesz még a start, de ezeket már megvásárolnám.
 
Vízelőkészítők védelmére: JBL Biotopol (normál, nem garnélás - ez volt otthon), RC, rili garnélák

Egy ismeretlen méreganyag került az akváriumba (nem részletezném, balfék voltam és nem mostam el egy tárgyat ami régóta porosodott- pedig ilyenekre piszkosul odafigyelek, mindent elmosok... -) amitől a garnélák pár perccel később oldalukra feküdve rángatóztak. Halaknak semmi bajuk azóta se. Azonnal garnélák kiszed, három mosásos áztató fürdőn estek át majd tiszta vízben áztatás (szellőztetett, lágyított akváriumutántöltésre kész víz). Ettől páran jobban, de közel se jól (talán túlélik kategória) lettek, de 2-3-nál úgy tűnt vége a dalnak, már bizergálásra sem mozdultak több mint negyed órája (petés anyukák ráadásul), ekkor már eltelt egy óra a mérgezés óta. Az állapotuk egyeseknek romlott, másoknak stagnált. Ekkor előkaptam a JBL Biotopolt és az utasításnál jóval többet (3-5-szörös mennyiség lehetett, nem tudom, csak öntöttem) beöntöttem hozzájuk, azon az elven, hogy ez már ártani nem fog jobban ismerve, hogy mi van benne. Elkevergettem és 2-3 percen belül lábra álltak az addig elfekvő, semmire se reagáló garnélák is, szinte azonnal elkezdett visszajönni a színük is és a jobban levők elkezdtek normálisan mozogni. 10-20 perc alatt fokozatosan az összes garnéla visszanyerte önmagát, nem volt rángatózás, eldőlés, színűk visszajött, reagáltak ingerekre, és nekiálltak falatozni is. 7 nappal később is mind élt. Az esetet 38 db akkor petéből kiszabaduló kisgarnéla és egy a mérgezett vízben majd egy órát eltöltött halálán levő pár hetes garnéla is túlélte, akit későn vettünk észre, hogy még él. Ennek már jó másfél hónapja, azóta koptak az RC-k de nem ennek az esetnek írnám a számlájára mert az akkor mindkét petés rili volt az, akiről ott akkor lemondtam és azóta is élnek, a színűk gyönyörű, petésedni nem petésedtek még vissza azóta, lehet nem is fognak, de ez más számlájára is betudható (hiszen gyári petével hoztuk el őket, és nálunk még nem volt eddig nálunk bepetésedett garnéla).
Addig nem hittem a vízelőkészítőszerek nagy hatásában, azóta viszont már garnélás változatot is tartok. Nem tudom mit csinált, mi használt, hogy az edta vagy a fixirsó vagy esetleg a vajákos szerek, amik benne vannak, de annyira látható volt percek alatt a javulás, hogy valamit biztosan tud. Az is lehet, hogy nélküle is túlélték volna (bár cáfolja az akváriumban talált halott pici garnélák holtteste annak ellenére, hogy az akvárium azonnali 50 %-os vízcserét és vízelőkészítőt kapott), de erre nincs bizonyíték.

Nem követendő példa az enyém, nem szeretnék senki ilyen tettre buzdítani hasonló esetben, mert nem tudom hogy milyen hatással lehet a garnélákra a túladagolt biotopol, még akkor is ha csak egy órát voltak benne és utána normál adagolásban kapták, de abban a reménytelennek tűnő helyzetben, abban a kapkodásban, nem tudtam máshoz nyúlni, hogy csillapítsam, vagy megkössem a megmaradó még nem nem szívódott mérgezést.Nem volt időm feljönni ide, nézelődni, hogy vajon ilyenkor mi a teendő... tettem amit jónak és logikusnak véltem meglévő tudásommal.

Csak gondoltam megosztom veletek a tapasztalatom...
 
Sziasztok! Két vízkezelő között gondolkozok. Ki melyiket ajánlja? Az egyik az Easy Life FFM a másik meg a Seachem prime? A második sokkal tovább elég így anyagilag is jobb, meg a leírásban is jobbnak tűnik de általában ami jobb az drágább :D itt meg fordítva van, úgy tünik. Köszi előre is.
 
Back
Oldal tetejére