• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
ikiriki said:
Köszi!
Sajna elég komoly mennyiséget fogyasztok belőle napi szinten, szóval asszem akkor én is át váltok.
Lassan többe kerül minta hal kaja...
Köszi az infót

Fürdéshez is azt használod van mit csinálsz? Én 3 év alatt egyedül az Easy Life FFM-et sikerült elhasználnom meg 3/4-ed flakon Seachem Prime-ot.
Mire használsz el ennyit? Már jobban megérné egy kedvezőbb adagolású is (Prime) ha a tavi nem jó.
 
Diszkoszokat tartok, akiket még gyógyítok is...
Ne tudd meg 20%-30% vízcsere naponta, a 350l akváriumba. Plusz van még egy 80l gyógyakvárium is ahol napi 70%.
Simán elpancsolok napi 140l vizet mostanában.
Remélem előbb meggyógyulnak mint ,hogy becsődölök a vízszámlától :)
 
Egyes vízelőkészítőkben vannak ilyen grátisz adalékok, mint a B-vitamin, meg az aloe kivonat. Ezeknek van egyáltalán bármi értelme, azon kívül, hogy az egyszeri naiv akvarista figyelmét felkeltik? A B-vitamin hasznát még úgy-ahogy el tudom képzelni, de ez az aloe inkább ezoterikusan hangzik.
 
Nem Te vagy első aki elgondolkodik ezen.Ártani nem árt az aloe kivonat bár nem is használ.Parasztvakítás, de jól hangzik.

De embernél használhat, azt aláírom.
 
Na az itteni kisállat kereskedésben megint megvillogtatta az eladó a szakértelmét. Vettem vízkezelőt, (tetra aquasafe)mondja nekem, hogy ajánlott használni, mert nálunk Palotán nagyon kemény a víz, és ez lágyítja is . Mondom neki, hogy ez ugyan nem
Eladó: De a biztosan tudja. hogy igen.
Én: Én meg biztosan tudom, hogy nem, és otthagytam :)
Ez az eladó mondta, hogy nem kell táptalaj, és a fénycsöveket sem kell cserélni amíg ki nem égneko_O
 
Na az itteni kisállat kereskedésben megint megvillogtatta az eladó a szakértelmét. Vettem vízkezelőt, (tetra aquasafe)mondja nekem, hogy ajánlott használni, mert nálunk Palotán nagyon kemény a víz, és ez lágyítja is . Mondom neki, hogy ez ugyan nem
Eladó: De a biztosan tudja. hogy igen.
Én: Én meg biztosan tudom, hogy nem, és otthagytam :)
Ez az eladó mondta, hogy nem kell táptalaj, és a fénycsöveket sem kell cserélni amíg ki nem égneko_O

Megnézném a boltos akváriumait;)
 
Na az itteni kisállat kereskedésben megint megvillogtatta az eladó a szakértelmét. Vettem vízkezelőt, (tetra aquasafe)mondja nekem, hogy ajánlott használni, mert nálunk Palotán nagyon kemény a víz, és ez lágyítja is . Mondom neki, hogy ez ugyan nem
Eladó: De a biztosan tudja. hogy igen.
Én: Én meg biztosan tudom, hogy nem, és otthagytam :)
Ez az eladó mondta, hogy nem kell táptalaj, és a fénycsöveket sem kell cserélni amíg ki nem égneko_O
OFF:
Ennél már csak az a jobb hogy "miért akarsz erősebb fénnyel világítani (1W/liter), hiszen akkor csak megfőnek a halak"!!o_O:ROFLMAO:
Huuhh én is beleestem már pár furcsaságba!!:cool:
ON
 
Ha úgy nézzük, tényleg lágyítja a vizet. Csak nagyon-nagyon kis mértékben. A vízkeménység teszt pontosan olyan kelátképzőket tartalmaz, mint amik a jobb vízelőkészítőkben is vannak a nehézfémek megkötésére. A kelátképző megköti a vízkeménységet, így onnantól már nem lesz az, ami, ezért vált színt az indikátor a megfelelő számú csepp után.Ha vízelőkészítőt használsz, akkor pár csepp víz keménységét sikeresen semlegesíted :)

Amúgy kell lennie valamilyen törvényszerűségnek, ami kényszeríti a díszállatos boltok eladóit, hogy ne értsenek a szakmájukhoz. Olyan sok szomorú példát ismerek erre, a hozzáértőket meg meg tudom számolni a fél kezemen. Az én kedvenc hülyeségem, hogy a csapvizet direkt keményítik a vízművek, hogy a sav ne marja szét a csöveket. De a legszomorúbb, hogy napi szinten olvasok olyan történeteket, hogy eladtak 30 literbe két aranyhalat szűrés meg minden nélkül, és a szerencsés vásárló nem hiszi el, hogy ez nem jó, mert az eladó javasolta.
 
Sziasztok!
Alap kérdés! Feltétlenül szükséges bármilyen vízkezelőt használni???
Én olyan egy harmad csap, két harmad RO víz arányban cserélek. Természetesen az RO-t nem akarom bántani! :) A csapvizet régi jó szokás szerint egy nappal hamarabb kiengedem hogy klór mentes legyen. Ennyi. Az aki jelenlegi állapota szerint jó ez így, de gondoltam megkérdezem, mert lehet azt mondjátok, érdemes valamit beletolni! :)


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?hswwrk
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Én hogy őszinte legyek itt ahol lakom 18 éve akvarizálok sosem használtam semmit vízkezelőnek 30 perc pihentetést :) Aztán mennek bele a halak ez az éves nagytakarítás után értendő vízcserénél kiengedem a locsolóba és megy az akiba. Itt ilyen a víz. De van ahol erősen ajánlott a vízkezelők használata,de ha neked ez bevált módszer akkor szerintem felesleges piszkálni :)
 
Én hogy őszinte legyek itt ahol lakom 18 éve akvarizálok sosem használtam semmit vízkezelőnek 30 perc pihentetést :) Aztán mennek bele a halak ez az éves nagytakarítás után értendő vízcserénél kiengedem a locsolóba és megy az akiba. Itt ilyen a víz. De van ahol erősen ajánlott a vízkezelők használata,de ha neked ez bevált módszer akkor szerintem felesleges piszkálni :)

Köszi! Így gomdolom én is!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Én sem használtam vízkezelőket, talán még évekkel ezelőtt az aquatant. Figyeljétek a halakat, jelzéseket küldenek ha sok a klór. Dörgölődnek a dekorokhoz az irritáció miatt. A mostani indításnál már vásároltam kezelőt, az easy life ffm-ről sok a jó vélemény, nem egy horror összeg és nekem egészen sokáig elegendő a 10ml/30 liter vízhez arány. Én ajánlanám Nektek!!!
 
Szerintem nem szerencsés még mindig csak abban gondolkodni, hogy a vízelőkészítők kizárólag arra jók, hogy a klórt eltüntessék a csapvízból. A legtöbb már jóval többet is tud. Sajnos van azért a klóron kívül sok más olyan anyag is a vízben, amit a halak (se) szeretnek.
Én pl. Seachem Prime-ot használok. Az ezt tudja:

Seachem Prime® egy teljes értékű vízelőkészítő és kondicionáló édesvízi és tengeri akváriumok számára. Prime® eltávolítja a chloramint, klórt és az ammóniát. A Seachem Prime® átalakítja az ammóniát egy biztonságos, nem mérgező formába, amit az akvárium biológiai szűrője már könnyen eltávolít. A Seachem Prime® remekül használható akvárium indítás és bejáratásnál, amikor az ammónia és a nitrit szint túl magas. A Seachem Prime® detoxikálja a nitritet és a nitrátot lehetővé téve a biológiai szűrőnek, hogy azokat hatékonyan eltávolítsa. A vízelőkészítő detoxikálja a nehézfémeket is ami a csapvízben található.

Seachem Prime® nem savas és nem változtatja meg a víz pH értékét.

Használja akvárium indításnál, vagy vízcseréknél.
A 100ml-es kiszerelés 4000 liter akvárium víz kezeléséhez elegendő.
 
Ezt egyébként egy másik fórumon már vitattuk ezt a kérdést. Én 18 éve nem használok semmit és nem pihentetek csak 30 perc -1 órát kb még berendezem a feltöltött akváriumot :)
A dörgölőzésre nekem a só bevált egyedül csak ezt használom asztali só. De ez sajnos Magyarországon teljesen helyfüggő kinél milyen a víz minősége.Itt Szegeden tökéletes innen 15 km -re lévő Röszke településen mikor laktam 3 évet ott használtam vízelőkészítőt mert egyik ilyen akvárium takarításomnál 1 neonhalam bánta :)
 
Tényleg sokat számít, hogy az ország melyik pontján vagyunk. Nálunk alapból GERONIMO a víz minősége, de ezen belül is sokat ingadozik, néha zuhanyzást követően én is csak dörgölődni tudok. Legközelebb valamilyen vízkezelővel fogok zuhanyozni ;)
 
Maci!
Amit Szilvi ajánlott, jónak tűnik! :))
Viccet félre téve lehet kipróbálom valamelyiket! A sachem-ről és az ffm-ről is jókat hallottam! Mindenki ezeket emlegeti, rossz nem lehet!
Nem kevés az a fél-egy óra??


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?zpbwiw
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na igen! Én többségében az 1 napos pihentetést olvasgattam-hallottam, szerintem 1 óra alatt nem történik semmi a vízzel, max párolog egy picit. Szerintem ahhoz több idő kellene, hogy a vízből eltűnjön a klór-gáz, más nem kívánt cuccok meg vízelőkészítő nélkül el sem tűnnek.
 
Na igen! Én többségében az 1 napos pihentetést olvasgattam-hallottam, szerintem 1 óra alatt nem történik semmi a vízzel, max párolog egy picit. Szerintem ahhoz több idő kellene, hogy a vízből eltűnjön a klór-gáz, más nem kívánt cuccok meg vízelőkészítő nélkül el sem tűnnek.

Mint írtam ez nálam működik :) Ezért kezdtem ezzel , és folytattam azzal hogy ha neki bevállt módszere van ne változtasson rajta mert felesleges szerintem.
Felénk ilyen a víz kiengedem a csapból kicsit fehér 30 -60 perc múlva letisztul ekkor mennek bele a halak ! De ezt NEM JAVASLOM követni senkinek ezt a példát csak elmondtam.
 
Egy idoben nem raztam fel a vizkezelot, ugy ontottem a cserelendo vizbe. Nem is ertettem, hogy miert olyan magas a klor szint. Hiaba volt pihentetve a viz, akar 12 oran at. Aztan rajottem a hibamra, ezutan csak razas utan ment bele az Easy Life FFM. Azota normalis a klor szint a tesztek szerint

En inkabb azok koze tartozom, akik javasoljak a hasznalatat


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával
 
Back
Oldal tetejére