• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízelőkészítők használata

Használtok vízelőkészítőt?

  • Igen, használok.

    Votes: 217 68.9%
  • Inkább pihentetek.

    Votes: 48 15.2%
  • Nem használok ilyen "vegyszereket".

    Votes: 37 11.7%
  • Más módszert használok a víz előkészítésére.

    Votes: 13 4.1%

  • Total voters
    315
Nem tudom, nálunk mennyire elterjedt, de sok helyen már nem klórt raknak a csapvízbe, hanem klóramint("chloramine"). A klóramin pedig nem szellőzik ki, akármennyit is pihentet az ember. A klóramin eltávolítására ugyanaz a vegyület való, mint a klór ellen, csak kétszeres mennyiségben, a komolyabb vízelőkészítők már eleve a klóraminhoz igazítják az ajánlott adagolást.
És a vízelőkészítőkbe raknak kelátképzőket is a nehézfémek ellen. Hogy ez mennyire megoldás a problémára, azt nem tudom, viszont saját méréseim alapján alig van olyan csapvíz, aminek ne lenne valamennyi réztartalma. A garnéláim vízelőkészítő mellett is döglöttek tőle, de lehet, hogy kevésbé érzékeny élőlényeknél már segít a vízelőkészítő a problémán.
A kelátképzők a növénytápokat is segítik a stabilitás megőrzésében. Ez egy minőségi, eleve jól kelátolt tápnál nem szükséges, de olcsóbb termékeknél sosem árt egy kis túlbiztosítás.
 
A Do!Aquanak van 4 féle vízelőkészítője, de csak az egyiknél írja, hogy 3,5ml/20l. Gondolom a többinél is ez a helyzet, de azért szeretnék egy megerősítést tőletek. :)
 
Sziasztok!
Nem találom sehol a Seachem Prime leírásában, hogy vízkezelés után rögtön mehet a vízcsere, vagy várni kell valamennyit. Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm!
 
Szeretnék indítani egy 112 L akit a közeljövőben és az lenne a kérdésem, hogy a Seachem Prime-ot és a Seacham Stability-t használhatom-e napi vízcsere helyett ? Én hétköznap sajnos Dunakeszin dolgozom a nejemre így a terhesség negyedik havában (y) már nem nagyon bíznám rá ! Persze csak Keddtöl csütörtökig azon a három napon !
 
milyen talajjal indítod? mert az lenne a legegyszerűbb ha olyan talajt választanál ami nem tartalmaz tápanyagot. az amazonia nem ilyen, azzal amonnia bumm van az első időszakban, ezért kell naponta cserélni.válassz olyat amiben nincsen tápanyag és csak táptalajt raksz alá. Úgy akár elég lehet szerintem rögtön heti 2-3szori cserével indítani. nálam shirakura red bee sand van, az ilyen talaj és én az első héten 2 naponta cseréltem, de szerintem simán elég lett volna hetente 2szer is.
 
Szeretnék indítani egy 112 L akit a közeljövőben és az lenne a kérdésem, hogy a Seachem Prime-ot és a Seacham Stability-t használhatom-e napi vízcsere helyett ? Én hétköznap sajnos Dunakeszin dolgozom a nejemre így a terhesség negyedik havában (y) már nem nagyon bíznám rá ! Persze csak Keddtöl csütörtökig azon a három napon !
Egyik sem helyettesíti a vízcseréket.
A Stability a szűrődben segít kialakítani a bacikultúrát. A Prime vízcserénél megköti a klórt és a nemkívánatos nehézfémeket.
 
milyen talajjal indítod? mert az lenne a legegyszerűbb ha olyan talajt választanál ami nem tartalmaz tápanyagot, mint pl az amazonia, és csak táptalajt raksz alá. Úgy akár elég lehet szerintem rögtön heti 2-3szori cserével indítani. nálam shirakura red bee sand van, az ilyen talaj és én az első héten 2 naponta cseréltem, de szerintem simán elég lett volna hetente 2szer is.

Szilvi, nekem van gondom a szövegértéssel, vagy megcserélted a két talajt?
 
Jbl aqua basis plus táptalajt és az fölé manado

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
De ha 3 napig nem lesz víz csere, azzal csak nem csinálok nagy bajt? Nem szeretnék alga telepet nyitni :)

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Már tapasztaltam egy párszor ! Sok türelem, türelem... és ha elfogy ? Akkor még egy zsákkal! :D

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Back
Oldal tetejére