• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Vízalatti rét

Terrarista

Főkertész
Nagyon pöpec, pláne a nyírás után.
Amennyire lehet, dúsítsd a piros szekciót, mert az nagyot fog lendíteni az összképen.
A kíváncsiság kilyukasztja az oldalamat, így megkérdem: mi az a "gödör" a baloldalon?
Esztétikai hiba,de koncepció lett😅. Volt ott egy kő egy hónapja és a gyep valahogy ilyen furán nőtte be a hibát. Az előző nyírást is úgy csináltam, hogy megmaradjon a gödör. 😀

Terrarista

Főkertész
IMG_20200727_202825.jpg A tápozás koncepcióját Filipe Oliveira youtube videójábók loptam. A talajra nagy hangsúlyt fektet, mint pl az ada talajrendszer csak leegyszerűsitve. Ő főként talaj kapszulákat/tablettákat használ, nem kifejezetten táptalajt. Azzal indokolja, hogy így az akva újrarendezése egyszerűbb. Azt vallja, épp annyi tápot adjunk a növényeknek, amennyi épp szükséges. Minél lassabb a növekedés annál több időnk van élvezni a kis vízi világunkat és nem mellesleg a növények színesebbek is lesznek. De itt a co2 kérdés is felmerül, mert ez gyorsítja a növények tápanyag felvételét, szóval kevés tápnál okosan kell a co2 beoldás időtartamát belőni. De meséljen a mester helyettem
.
A talajom dennerle scapers soil benne seachem talajkapszulák+egy vékony rétegben ugyanez összezúzva " táptalajnak". Én nem merek nanoban 10-12 órát világítani, most 9 órát világítok, ebből 1/2 óra a napfelkelte, 1/2 a naplemente. A co2 most csak a full napsütésben megy, 8órát,talán több bubi/másodperccel mintha lámpa kapcsolás előtt kezdeném. Nem kell túllőni. Folyékony tápokat A hét, B hét rendszerben adok.

18literes az akva.

A hét (milliliterben)
Hétfő 1,5 K
Szerda 0,75 Fe+ 1,5K
Péntek 1,5K
Szombat vízcsere 30-50%random, ha nyírok többet cserélek

B Hét
Hétfő 1,5K
Szerda 0,75No3+ 1Po4
Péntek 1,5K
Szombat vízcsere

Seachem löttyöket használok. Kicsit többet mint a videóben, és a seachem gyári ajánlása.
4-5 hetente tervezem a nyírást.

Utoljára módosított:
Oldal tetejére