• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Vízalatti rét

Terrarista

Főkertész
2 hónapja fut a kicsike. Garnélásnak indult minimalista, maradék kövek felhasználásával készült, nano halnevelde. Ha a halak áttelepülnek az új projektbe, garnélák is lesznek. Karbantartás folyamatban. IMG_20200727_163231.jpgIMG_20200727_162540.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200727_162540.jpg
    IMG_20200727_162540.jpg
    335.2 KB · Megtekintések: 8
  • IMG_20200727_170732.jpg
    IMG_20200727_170732.jpg
    284.9 KB · Megtekintések: 7
Nagyon pöpec, pláne a nyírás után.
Amennyire lehet, dúsítsd a piros szekciót, mert az nagyot fog lendíteni az összképen.
A kíváncsiság kilyukasztja az oldalamat, így megkérdem: mi az a "gödör" a baloldalon?
Esztétikai hiba,de koncepció lett😅. Volt ott egy kő egy hónapja és a gyep valahogy ilyen furán nőtte be a hibát. Az előző nyírást is úgy csináltam, hogy megmaradjon a gödör. 😀
 
IMG_20200727_202825.jpgA tápozás koncepcióját Filipe Oliveira youtube videójábók loptam. A talajra nagy hangsúlyt fektet, mint pl az ada talajrendszer csak leegyszerűsitve. Ő főként talaj kapszulákat/tablettákat használ, nem kifejezetten táptalajt. Azzal indokolja, hogy így az akva újrarendezése egyszerűbb. Azt vallja, épp annyi tápot adjunk a növényeknek, amennyi épp szükséges. Minél lassabb a növekedés annál több időnk van élvezni a kis vízi világunkat és nem mellesleg a növények színesebbek is lesznek. De itt a co2 kérdés is felmerül, mert ez gyorsítja a növények tápanyag felvételét, szóval kevés tápnál okosan kell a co2 beoldás időtartamát belőni. De meséljen a mester helyettem
.
A talajom dennerle scapers soil benne seachem talajkapszulák+egy vékony rétegben ugyanez összezúzva " táptalajnak". Én nem merek nanoban 10-12 órát világítani, most 9 órát világítok, ebből 1/2 óra a napfelkelte, 1/2 a naplemente. A co2 most csak a full napsütésben megy, 8órát,talán több bubi/másodperccel mintha lámpa kapcsolás előtt kezdeném. Nem kell túllőni. Folyékony tápokat A hét, B hét rendszerben adok.

18literes az akva.

A hét (milliliterben)
Hétfő 1,5 K
Szerda 0,75 Fe+ 1,5K
Péntek 1,5K
Szombat vízcsere 30-50%random, ha nyírok többet cserélek

B Hét
Hétfő 1,5K
Szerda 0,75No3+ 1Po4
Péntek 1,5K
Szombat vízcsere

Seachem löttyöket használok. Kicsit többet mint a videóben, és a seachem gyári ajánlása.
4-5 hetente tervezem a nyírást.
 
Utoljára módosított:
hatan beköltöztekIMG_20200810_213447.jpg
Hétvégén lehet, hogy elő kell venni az ollót is, de a 3heti nyírás se rossz. IMG_20200810_214606.jpgHabár a képen alig látszik, (ennyire képes a telefon kamerája) megjelent egy kis agancs alga ( a képpel ellentétben a valóságban halványszürke) ami a szűrő elhanyagolot karbantartása miatt lehet (az előző havi szűrőtakarítás kimaradt). Amikor a másik akváriumban elhanyagoltam a szűrőt, ugyanezek a tünetek jelentkeztek, de amilyen gyorsan jött az agancs, olyan gyorsan el is tűnt. Lehet drukkolni.
 
A betyárját, nagyon csodás!
Ennek a golfpályának a nyírásához kell némi türelem.
 
IMG_20201006_165541.jpgA gödröcske eltűnt, a piros szekciót megritkítottam, mert kellett egy pár szál az új projekthez, hagyom elvadulni egy kicsit és majd besűrítem megint.Most már havonta kerül elő az olló, szeptember közepén volt az előző fűnyírás. A kövekre úgy rágyógyult ez a kis alga, hogy feladtam a kaparászást, következő alkalommal kiveszem a problémás darabokat és a vödörben esek neki. IMG_20201006_165524.jpgpihe puha hc gyep, nyírás után

A köveken kívül nincs alga szerencsére.
 
A kövekre úgy rágyógyult ez a kis alga, hogy feladtam a kaparászást, következő alkalommal kiveszem a problémás darabokat és a vödörben esek neki.
Szerintem egy marok süncsigával jobban jársz, nekem nagyon szép rendet vágtak a 10literes akváriumban ketten és ott rosszabb volt a helyzet.
 
Ez nagyon komoly! Ha nem lenne vírushelyzet, tarthatnál workshopot, hogyan kell ilyen gyepet alkotni!👍 Mély főhajtás és total respect.👏
 
Ez nagyon komoly! Ha nem lenne vírushelyzet, tarthatnál workshopot, hogyan kell ilyen gyepet alkotni!👍 Mély főhajtás és total respect.👏
Soksok fény , relatív sok co2 és a rendszeres alapos nyírás mulmozásal, szerintem ilyen egyszerű, nincs ebben semmi titkos trükk. Még annyi pluszban, hogy nyírás után alaposan lenyomkod a gyepet, úgy érzéssel tömörítek rajta.
 
Back
Oldal tetejére