• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Under a spell

....és egy fotó:Under a spell.
Halak kicsit megfogyatkoztak, vmi rejtélyes kór. Duzzanatokat láttam rajtuk testszerte, csak a kemény mag maradt életben.
De a növények köszönik jól vannak.
View attachment 101815
Azért az a buce bimbó-kupac már-már hihetetlen. :love:
Nem kis fába vágtátok a fejszéteket, így probléma és bosszankodásmentes ki- és beköltözést kívánok! 🙂
 
Kár hogy hamarosan bontod, nagyon pofás ez az akva! :confused:
Köszi!
Most nagyon beérett már, bár mindig vannak kisebb gondok, de megszerettem én is nagyon. Sajnos a költözést követően nem lenne rá időm, meg 20 kg seiryu kővel nem is tudnám mozgatni, így nem kockáztatok. Még van 1-2 hónapja...aztán ez majd marad garnélásnak.
Később szeretnék egy picit nagyobbat versenyzéshez, de lassan érni messzire. A költözés mind időben, mind anyagiakban prioritást élvez.😞😕
 
Köszi!
Most nagyon beérett már, bár mindig vannak kisebb gondok, de megszerettem én is nagyon. Sajnos a költözést követően nem lenne rá időm, meg 20 kg seiryu kővel nem is tudnám mozgatni, így nem kockáztatok. Még van 1-2 hónapja...aztán ez majd marad garnélásnak.
Később szeretnék egy picit nagyobbat versenyzéshez, de lassan érni messzire. A költözés mind időben, mind anyagiakban prioritást élvez.😞😕
Nézd a jó oldalát: egy üres akva majdfelizzítja a csupasz-vászon-érzést. Beindul a fantázia, legózás, stb. Egyszerűen egy új fejezetet kezdesz, ami feljődésedhez is segíteni fog és lassan elérsz a versenyzéshez. ;)
Kívánom, hogy a költözés simán, zökkenőmentesen történjen. :)
 
Igen, még gondoltam csak összedobok vmit.
De minimum ráfordítással. Csak a Rotalat vettem, de többet kiárultam a halakból, növényekből...😃
Rendkívül innovatív a ganélavédőd! Tetszik. 👍

Kár, hogy az ecsetet nem sikerült legyőznöd. Szívesebben olvastam volna happy end -ről, így a végére. :(
 
Nézd a jó oldalát: egy üres akva majdfelizzítja a csupasz-vászon-érzést. Beindul a fantázia, legózás, stb. Egyszerűen egy új fejezetet kezdesz, ami feljődésedhez is segíteni fog és lassan elérsz a versenyzéshez. ;)
Kívánom, hogy a költözés simán, zökkenőmentesen történjen.
Nézd a jó oldalát: egy üres akva majdfelizzítja a csupasz-vászon-érzést. Beindul a fantázia, legózás, stb. Egyszerűen egy új fejezetet kezdesz, ami feljődésedhez is segíteni fog és lassan elérsz a versenyzéshez. ;)
Kívánom, hogy a költözés simán, zökkenőmentesen történjen. :)
Nagyon szépen köszönjük!
Nézd a jó oldalát: egy üres akva majdfelizzítja a csupasz-vászon-érzést. Beindul a fantázia, legózás, stb. Egyszerűen egy új fejezetet kezdesz, ami feljődésedhez is segíteni fog és lassan elérsz a versenyzéshez. ;)
Kívánom, hogy a költözés simán, zökkenőmentesen történjen. :)
Nagyon szépen köszönjük!
Remélem úgy lesz.
 
Rendkívül innovatív a ganélavédőd! Tetszik. 👍

Kár, hogy az ecsetet nem sikerült legyőznöd. Szívesebben olvastam volna happy end -ről, így a végére. :(
Azóta még innovatívabb lett...😅
A múltkoriban eltörtem a beszívót, így most egy másik, kisebb kék szivacs figyel rajta...
A jó hír, hogy a növényekről nagy része eltűnt, de a benyomóval átellenes oldalon a sziklán folyamatosan jelen van. Lehet egy poppy megoldotta volna.
 
Azóta még innovatívabb lett...😅
A múltkoriban eltörtem a beszívót, így most egy másik, kisebb kék szivacs figyel rajta...
A jó hír, hogy a növényekről nagy része eltűnt, de a benyomóval átellenes oldalon a sziklán folyamatosan jelen van. Lehet egy poppy megoldotta volna.
Kb. egy hónapja használom ezt a megoldást, azzal a különbséggel, hogy nekem sosem volt üveg beszívóm. Egyszerűen a csőre ráhúztam egy 5x5 centis TM10 szivacskockát (a közepében egy lyukkal). Tökéletesen teszi a dolgát. Mindíg van rajta 10-20db garnéla, akik eszik a felületén felgyülemlő akármit.

Tehát az áramlás csökkentése a megoldás? A koszt hagyni kell leüllepedni? Ezt többször említette pl. Lantos Viktor is az ecsetlaga topicban, ám a legutolsó(?) G.A. videóban pedig az hangzott el, hogy azért kell nagy teljesítményű szűrő, hogy a koszt állandóan mozgásban tartsa, és így a szűrő be tudja szívni. Az én olvasatomban ez a két info ellentmond egymásnak.
 
Kb. egy hónapja használom ezt a megoldást, azzal a különbséggel, hogy nekem sosem volt üveg beszívóm. Egyszerűen a csőre ráhúztam egy 5x5 centis TM10 szivacskockát (a közepében egy lyukkal). Tökéletesen teszi a dolgát. Mindíg van rajta 10-20db garnéla, akik eszik a felületén felgyülemlő akármit.

Tehát az áramlás csökkentése a megoldás? A koszt hagyni kell leüllepedni? Ezt többször említette pl. Lantos Viktor is az ecsetlaga topicban, ám a legutolsó(?) G.A. videóban pedig az hangzott el, hogy azért kell nagy teljesítményű szűrő, hogy a koszt állandóan mozgásban tartsa, és így a szűrő be tudja szívni. Az én olvasatomban ez a két info ellentmond egymásnak.
Ellentmond, de ez csak látszólagos, az ecsetalga megjelenése vészhelyzet,
vagyis a leküzdése felülírja a többi szabályt.
Sok ilyen "ellentmondást" lehetne felsorolni, de ez már talán az unalom kategóriát súrolná. :)
 
Ellentmond, de ez csak látszólagos, az ecsetalga megjelenése vészhelyzet,
vagyis a leküzdése felülírja a többi szabályt.
Sok ilyen "ellentmondást" lehetne felsorolni, de ez már talán az unalom kategóriát súrolná. :)
Egyébként a mai napig nem tudom miért jött elő. Az indítás után hamar megjelent, de ugyanez a szűrő és befolyó volt az előző berendezésben is, ott viszont elkopott.
Érdekes, hogy nálam szinte mindig megjelenik egy friss berendezésben, de hamar el is tűnik.
Mondjuk nekem ebben az akvában a seiryu köveken szinte mindig van...
 
Kérem a moderátorokat, hogy zárják le a naplót. @inadsz
Köszi Dani!

Köszönöm hozzászólásaitokat!
Màr nem terveztem ezzel az akvàval semmit a költözès miatt...de olyan sok növèny volt benne, hogy csak visszadobàltam őket.... kiszedtem a seiryu köveket. Hátha így tudom majd szállítani...akva nélkül nem maradhatok...😅🤣🤣
Majd lövök egy fotót nektek...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére