• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium

skifekete

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Mindjárt azzal kezdeném hogy teljesen kezdő vagyok akvárium téren, szóval hogyha buta kérdést teszek fel előre is elnézést. :roll:
3 éve van már egy akváriumom, de nem igazán növényes és az a 2 növény ami van benne, az sem túl esztétikus. Viszont nekem mindig is tetszettek az olyan akváriumok, amik tele vannak növényekkel, ezért hosszú keresgélést után megtaláltam ezt a a fórumot, keresgélés közbe sokat okosodtam, de még így is lenne pár kérdésem. Először is. Körülbelül hány literes aksihoz kell már külső szűrő? Aztán valaki eltudná nekem magyarázni, hogy ez a Co2 élesztős verziójú dolgot hogyan is kéne összerakni (miből áll a rendszer) és egy receptnek is örülnék :D Meg hogy ez úgy KB mennyibe kerül. Aztán azt is megszeretném kérdezni, hogy a talaj szűrőt mindenképpen kell-e használni, vagy elég-e a belső ill. külső szűrő? Méretre egy 70 liter körüli akira gondoltam. És végül a dekoráció. Ha fát szeretnék rakni az akiba, akkor csak bizonyos fa fajtákat lehet, vagy akármit, és ha akármit, akkor előtte hogy kell kezelni hogy ne rohadjon szét?
Egyenlőre ennyi, köszi a válaszokat előre is ;)
 
Szia!

Talán azzal kezdeném a "fórum kezdőlap" témánként kezeli a kérdéseidre a választ. Pld.: az élesztős co2 a Co2 topic-alatt találod. Érdemes lenne végigbogarászni a Green Aqua.hu növénysulit is itt rengeteg mindent megtanulhatsz az alapoktól kezdve, hasznos olvasmány. De kérdezz bátran segítséget fogsz kapni itt.
A tervezett kb70lityis akihoz pedig mindenképpen külső szűrőt használj segítségként: Szűrés topic!

Remélem tudtam némi útbaigazítást adni!
 
skifekete said:
Köszi, akkor jobban körülnézek :angel:
Szerintem itt mindent megtalálsz, ami csak kell ahhoz, hogy remek növényes akit hozz össze! Csak kitartás :)
 
Back
Oldal tetejére