• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

Én ultra szavo-t használok a difi tisztítására , a pumpás fajtát .Kettőt , hármat spriccelek a kerámia tetejére és kb 5-10 perc múlva hófehér .
Tőkéletesen bevált ! A penész elleni fajtát !

Natrium-hipoklorid, mint a Clorox. ;)
 
Nem akarok a JBL Power Clean-nek reklámot csinálni, de már három hónapja használom ugyan azt a 0,5dl-t vízzel 2-3dl-e hígítva. Heti rendszerességgel, a vízcsere előtti éjszakán beáztatom a diffúzort egy volt Tropica-s kis műanyag "vedérbe", majd lezárom....másnap reggel mindig ugyan az a kép fogad:
PA052247.jpg

Gazdaságos szempontokat figyelembe véve: Ha most kiönteném a három hónapja használ/bekevert 0,5dl-t, még akkor is több mint 2 évre elegendő a maradék 450ml. De egyelőre eszem ágában nincs kiöntögetni, mert mint a kép is mutatja van még benne tartalék. Kíváncsi vagyok, hogy ez az egy bekeverés mennyi ideig lesz elég, majd írok ha "kimerült" az oldat.
 
Sajnos jelenleg semmilyen difi tisztítót nem lehet kapni :( Clorox-al próbáltam, (töményen 5 perc és utána áztatni két napot cserélve a vizet) de nem vált be, ugyanúgy nagy bubikat ereget.
 
Sajnos jelenleg semmilyen difi tisztítót nem lehet kapni :( Clorox-al próbáltam, (töményen 5 perc és utána áztatni két napot cserélve a vizet) de nem vált be, ugyanúgy nagy bubikat ereget.

Biztos, hogy az esetleges szennyeződések miatt ereget nagy buborékokat? Mert ha igen, akkor érdemes visszarakni abba az oldatba amiben fürdetted, rákötni egy levegőcsövet és annak a végére dugva egy injekciós tűt (tű nélkül persze) finoman átszívni, átfújni rajta az oldatot, egymás után többször, majd csak levegőt átpumpálni rajta, szintén az injekcióval. Nekem ez bevált eddig!
A végén egy teljesen tiszta, lehetőleg ozmó-vízben szintén eljátszani ugyanezt, hogy biztosan ne maradjon benne Clorox!
Az injekciós tubus lehetőleg minél nagyobb legyen, mondjuk 5ml-es, hogy minél több levegőt és vizet tudj a diffúzoron egyszerre átpréselni.
 
De ha nagyok a bubik, akkor annak a difinek már nem a kukában a helye? A lyuk amin nagy buborékok jönnek át, nem lesz kisebb tisztítás hatására.
 
De ha nagyok a bubik, akkor annak a difinek már nem a kukában a helye? A lyuk amin nagy buborékok jönnek át, nem lesz kisebb tisztítás hatására.
Valahol itt olvastam olyat, hogy ahol nagy bubik jöttek oda az illető egy csepp pillanatragasztót rakott, sőt régebben még finom polír papírral is próbálkoztak én mindenesetre nem dobnám ki egyből, hanem kísérletezgetnék. Egyébként ezek a difik, azért sem annyira költségesek mint az ADA és DoAqua cuccok, mert gondolom nem olyan minőségű kerámia van bennük, nekem is ereget egy két helyen nagy buborékokat, de beoldás szempontjából ez csak akkor lenne gáz, ha mindenhol nagy buborékok jönnének rajta...tehát ez csak ott érint minket érzékenyen, hogy hamarabb kell CO2 palackot töltetni, mint egy drágább, minőségibb difinél.
 
Gazdaságos szempontokat figyelembe véve

én 1-2 ml-t használok tisztításonként:D mert nekem kivehető a porlasztókő az akril difiből és csak arra kell 1-2ml jbl és 1-2 cl víz. unokáimnak is elég lesz:ROFLMAO:

az illető egy csepp pillanatragasztót rakott

ez én voltam és azóta is tökéletes a porlasztás:D gél pill ragacsot használtam és tűvel tettem egy pöttyöt a nagyobb lukra alulról a porlasztókőre. (ha jól tudom @Lewis , akkor nálad is akril a difi és ki tudod venni a követ belőle) szinte szabad szemmel is látható a nagyobb lyuk a kosz miatt, de nagyítóval tuti.)
 
Az akril difivel nincs bajom, az üveg meg már szinte mindenhol nagyokat ereszt. Levegőztetőnek jó lesz tartalékba.
 
Időközben sikerült power clean-hez jutnom...és most abba kérnék tanácsot, hogy szerintetek az eheim skimmer szivacsát belerakhatom ilyen oldatba, vagy szétmarja?
Mert annyi apró növény és algamaradékot látok benne, amiket lehetetlenség kimosni.
 
Azt szeretnem kerdezni hogy miert higitott oldatban aztatjuk a diffuzort? Ha siman racsepegtetek par csepp superget esetleg nemileg higitva akkor 10-20 perc alatt megtisztul. Mivel az oldatom eleg hamar ki szokott merulni (1kupak superge es kb fel liter ro viz) igy meg gazdasagosabbnak sem mondanam.
 
Back
Oldal tetejére