• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

Kis guglizás után meg van a biztonsági adatlap és tényleg NaOCL Pontosabban: Sodium hypochlorite solution 6 % Cl aktive, Chlorine bleach lye, 6 % Cl aktive, Soda bleach lye, 6 % Cl aktive, underchloric acid sodium, 6 % Cl aktive

Nem mondom, hogy mély vegyész ismereteim vannak, de majdnem ugyan az. Simán használható, de figyelni, hogy ne csöppenjen kézre és ne tüdőzzük le ;)
 
Én cloroxot használok 50-50%-ban vízzel.
2 óra áztatás és alapos tisztítás után mehet vissza az akiba.
 
Sziasztok!

Superge-vel megtisztitottam az egyik difimet. Ázott 48 órát, majd alapos átöblítés után ismét ázott tiszta vízben még 48 órát.

Most azt veszem észre hogy a difi körül kipusztult az elatina (már ott ahova a flow láthatóan viszi a vizet/co2-t.) Gondolom nem a co2 öli a növényeim :(

Kipusztulás alatt azt kell érteni, hogy sárgult/barnult eltünt szinte teljesen.

Ez mennyire jellemző/normális? gondolom elszúrtam vmit, csak azt nem tudom hogy mit, az áztatás volt kevés?

Ja még annyi, hogy adagolás előírt szerint 1 kupakkal volt. Közvetlenül a difire öntve, majd bele az áztató dobozba.

Előre is köszi, ha vki lát esetleg hibát a folyamatban és jelzi.
Zoli
 
1 kupak 1 liter vízhez és ebben áztatni.
Ha direktbe adod a difire higítás nélkül, akkor max néhány csepp. Ugyanez igaz a JBL PowerClean témára is.

Ha valamiért mégis töményebben használod, akkor alaposan át kell öblíteni. Lehet nem volt eléggé leöblítve.
 
Köszi Viktor,
A tisztitótartály 1 literes, ezért gondolom nem az aránynál néztem el. Mind1 legközelebb inkább felezem a mennyiséget.
 
Köszi Viktor,
A tisztitótartály 1 literes, ezért gondolom nem az aránynál néztem el. Mind1 legközelebb inkább felezem a mennyiséget.

Ha rendesen higítva volt vízzel, akkor csak le kell öblíteni csapvízzel és mehet vissza. Ennek semmilyen hatása nem kell hogy legyen az ELATINE-re.
Balázs 60-as ELATINE akija a mai napig üzemel. Hetente, kéthetente áznak hasonló módon
 
Én a videót néztem meg annak idején. Ott a japán csajszi a tisztítás után rátette a CO2 rendszerre és átnyomta gázzal, így tuti kitisztult a vegyszer. Aztán megint átöblítette, mielőtt berakta.
 
ok köszi mindenkinek, kaptam hasznos tanácsot a használatra :)


Szerintem az a legbiztonságosabb, ha a tisztítás után nem sima vízben áztatod, hanem vízkezelővel kezelt vízben. Én egy fél literes befőttes üvegbe öntök csapvizet és egy szűk fél kupaknyi seachem prime-ot. ebbe megy bele a difi (amit és jbl tisztítófolyadékban áztatok). Kb 1-2 óra alatt tökéletesen klórtalanítja a difit ez a keverék. Viszont amire még érdemes figyelni: a difi belseje is telemegy áztatáskor tiszítófolyadékkal! Mielőtt elkezdenénk a tiszítás után a vízkezelős áztatást, érdemes egy fecskendővel és egy kis darab levegőztető csővel leszívni a belsejéből ezt a folyadékot.
 
Én hetente-kéthetente tisztítom a diffit (Green Aqua Japán diffúzor közepes, kb. két hónapos).

Fél kupaknyi Clorox-ot öntök a kerámia lapra töményen, várok, amíg feloldja a durvább szennyeződéseket, utána felöntöm csapvízzel, és két órát hagyom ázni. Utána alaposan leöblítem, öntök rá vízkezelős vizet, és ebben ázik egy éjszakát, de ennél tisztábbra soha nem sikerül varázsolni:



Az első egy-két tisztításkor még sikerült hófehérre tisztítani, azóta ez az állapot a max. Nem tudom, ez ront-e a beoldás hatékonyságán, de gondolom nem ártana, ha tisztább lenne. Esetleg másfajta fehérítővel?
 
nekem a jbl tisztító folyadék jött be. De - mivel nekem 2 db olcsóbb íbéjes rinox diffim van - így mikor az egyiket kiveszem, akkor megy a higitott tiszíttó folyadékba, amit egy kis 2 dl -s befőttes üvegben tartotok.Áll benne 2-3 napig, utána megint megy 2-3 napra vízkezelős csapvízbe.Minden alkalommal hófehéren jött ki.
 
Én is Clorox-ot használok. Semmi baj nincs vele, összetételében nem sok különbség lehet az agyonárazott japo cuccokkal összevetve. 2 perc Clorox, 1 óra alapos öblítés, és kristálytisztán mehet is vissza. ;) Hibátlan
 
Én is Clorox-ot használok. Semmi baj nincs vele, összetételében nem sok különbség lehet az agyonárazott japo cuccokkal összevetve. 2 perc Clorox, 1 óra alapos öblítés, és kristálytisztán mehet is vissza. ;) Hibátlan

A CO2 tisztítók összetétele nem azonos a fehérítővel.

Egyszerű teszt... tegyél be egy algás követ, üveg csövet egy tömény clorox-os oldatba. 1 óra múlva vedd ki.
Most ugyanezt csináld meg difi tisztítókkal.

A kettő között annyi a különbség, hogy a difi tisztítók sokkal inkább algaírtók. Én akárhányszor próbáltam töményen használni semmit sem ért pl egy Lily esetén.
 
Most nem tudom letesztelni, mert nincs itthon Superge. Volt. Elfogyott. Elképzelhető, hogy a japánok tettek algaírtót is a nátrium-hipoklorit-hoz, mert hogy nagy valószínűséggel abban is az van. A Clorox-ot hosszú ideje használom gond nélkül a diffik takarítására, bevált és tökéletes alternatíva. ;)
 
A CO2 tisztítók összetétele nem azonos a fehérítővel.

Egyszerű teszt... tegyél be egy algás követ, üveg csövet egy tömény clorox-os oldatba. 1 óra múlva vedd ki.
Most ugyanezt csináld meg difi tisztítókkal.

A kettő között annyi a különbség, hogy a difi tisztítók sokkal inkább algaírtók. Én akárhányszor próbáltam töményen használni semmit sem ért pl egy Lily esetén.

Én is legszívesebben az ADA Superge-et használnám tisztításra, csak már jóideje nem látok nálatok a webshopban. Várható, hogy lesz valamikor? (bocs az off-ért)
 
Most nem tudom letesztelni, mert nincs itthon Superge. Volt. Elfogyott. Elképzelhető, hogy a japánok tettek algaírtót is a nátrium-hipoklorit-hoz, mert hogy nagy valószínűséggel abban is az van. A Clorox-ot hosszú ideje használom gond nélkül a diffik takarítására, bevált és tökéletes alternatíva. ;)

Azon agyalok, hogy lehet ez ilyen termek specifikus dolog.

Pl difinél jobban számít, hogy fehér legyen. Talán ritkán van rajta ecset, gda alga. Ezért lehet a fehérítő elvégzi a munkát időnként.
A fenti példát azért írtam, mert nálam 4 üveg cső van, DC. Clorox mindig stokizva, de utoljára már egy fél flakonnal beönttöttem kínomban egy edénybe amibe lilyket tettem és semennyire nem szetde le az algát.

JBL pwerclean-ből pl egy kicsit beteszel pár percre az üvegre átmozgatod rajta a folyadékot és kész. Detto superge. Higítatlan verzióban.
 
Nem nem a clorox ellen szólok. Egy jó kertésznél egyébként is van, mert kell a Purigenhez és a difi fehérítéshez is :)
Csak én azt látom a fehérítők és a CO2 tisztító cuccok is másra valók.
 
Én ultra szavo-t használok a difi tisztítására , a pumpás fajtát .Kettőt , hármat spriccelek a kerámia tetejére és kb 5-10 perc múlva hófehér .
Tőkéletesen bevált ! A penész elleni fajtát !
 
Igen, lehetséges. Ki- és befolyó csöveket nem ezzel tisztítom, arról nem tudok nyilatkozni. Arra a JBL Power Clean folyadékot használom, és tényleg hatékony. Viszont ez az oldat jóval hosszabb idő alatt marja le a zöld pontalgát a diffi pórusaiból, meg a többi lerakódott piszkot, algát egyebeket, mint a Clorox. Este beoldás után leveszem a diffit, beáztatom a JBL-be, aztán reggel rohanok, és a fürdőben marad a cucc. :) A clorox-al mindez csupán 2 perc, ergó baleseti lehetőség nullára redukálva. :)
 
Back
Oldal tetejére