• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

Sziasztok!
Már jó ideje használom maximális megelégedéssel a superge-et de a legutóbbi tisztításnál nem hozott le mindent mint szokott, pedig a körülmények ugyanolyanok voltak mint eddig. Eddig mindig 1 egész éjszakát ázott a difi 1 liter 'kezelt' vízben, amibe 1 kupak superge-t töltöttem, és mindig mindent szépen leszedett, de most maradtak rajta barnás foltok(kerámián), persze az algát és egyébb szennyeződéseket megintcsak leszedte, meg kitűnően porlaszt ismét, szinte ködszerű bubifelhőt ereszt, de azért zavarja a szemem,hogy nem olyan szép hófehérre tisztítja mint eddig,hanem barna foltok maradtak rajta. MI lehet a baj, elfárad a superge egy idő után? (ezt kétlem...)
Olvastam,hogy megkínálhatom az 1 liter vizet 2 kupakkal is...(mondjuk 1 difire meg DC elég pazarlás.)?
 
Mindig új oldatot használsz vagy mondjuk egy Clean Bottle-ben ázik? Ha az utóbbi akkor simán "elfáradhat", ez sem örök életű. Néha azért cserélni kell, de annyira ritkán, hogy nálam 2 éve nem fogyott el egy flakon Superge.
 
Mindig új oldatot használsz vagy mondjuk egy Clean Bottle-ben ázik? Ha az utóbbi akkor simán "elfáradhat", ez sem örök életű. Néha azért cserélni kell, de annyira ritkán, hogy nálam 2 éve nem fogyott el egy flakon Superge.

Nem, sajnos nincs clean bottle-m így mindig új löttyöt kotyvasztok. Toljak ezentúl bele kicsit többet mint 1 kupak?..:unsure:
 
Nyugodtan kever egy töményebb oldatot. Aztán vagy egy nagyon kemény tartályba, vagy ahogy Szilvi írta befőttes üvegbe. Így hosszabb ideig jó és nem megy el az ereje.
 
Amikor én tisztító oldatot vettem sajnos épp nem volt Superge, ezért a JBL hasonló termékét használom. Valahogy hiába nyomom át az oldatot a kerámián áztatás előtt, nem akart nekem sem teljesen kifehéredni, ezért kitaláltam egy új technikát:)
Miután ázott már egy éjszakát a difi, és át is öblítettem, a felületét közepes fokozaton egy rövid ideig szájzuhannyal kezelem:):) Gondolom ez durva merénylet a kerámia ellen (hozzáteszem, hogy nem egy nagy értékű difiről van szó), de hatásos. Azóta újra fehér, és sokkal kisebb buborékokat produkál, sőt a közepén már nem jönnek nagyobb bubik sem!

Ezt csak saját felelősségetekre tegyétek meg a diffúzorral!(y)
 
Hali!
Szerintetek miért ilyen a diffim? Láttatok már ilyet? A külső pereme mintha mocskos lenne, a belseje pedig hófehér. Ez a porlasztásán is meglátszik, mert középen tökéletes de oldalt nem nagyon jön. Próbáltam tömény superge-vel lepucolni és hagytam hígított oldatban is 24 órát ázni de semmi. Már csak egy ötletem van, hogy oldalas pozícióba rakom a diffit, hogy a nyomás főleg az odalát érje hátha akkor lesz vele valami. (ADA Do!aqua Music diffúzor 20d)
 
Ma nálam is esedékessé vált a difi tisztítása. Valahol olvastam (Nigro tollából azt hiszem - ha rosszul emlékszem, bocsánat), hogy tisztítás után lehet rá tenni egy kis Carbot. Én most öntöttem rá egy kicsit és hagytam rajta öt percig, utána ment vissza az akiba. Kíváncsi vagyok, hogy így mikor kezd el bealgásodni. Ti próbáltátok már?
 
Lehet nem történt meg a teljes tisztítás?
Meg lehet próbálni egy töményebb áztatóval, vagy direktbe rányomni a difire a higítatlan oldatot. Néhány csepp kell csak, hogy ellepje a kerámiát.
csak utána alapos öblítés.
 
Lehet nem történt meg a teljes tisztítás?
Meg lehet próbálni egy töményebb áztatóval, vagy direktbe rányomni a difire a higítatlan oldatot. Néhány csepp kell csak, hogy ellepje a kerámiát.
csak utána alapos öblítés.
Mindig úgy szoktam csinálni, hogy töményet nyomom rá a kerámiára és hagyom 5percet ázni de úgy se hozza le az oldalsó peremről.
 
óóóó Ez nagyon érdekes, erről még én sem halottam. Egy éjszakán át áztatja ecetbe a hölgyike csak arra lennék kiváncsi hogy mi rakódik ki rá. Vízkő nem lehet, mert a tömény diffi tisztítás után én full RO vízben szoktam áztatni 24 órán át közbe-közbe kirázom a diffiből a vizet, ha vízkő lenne benne akkor beoldódna az RO vízbe.
 
Nálam is előfordult már ilyesmi! Barnás foltok voltak a kerámián és ott nem vagy csak tök nagy bubik jöttek ,pedig én mindig tömény supergeben áztatom addig míg belül is teljesen feltöltődik. Aztán gondoltam egyet és megkináltam sósavval! Tartottam tőle hogy kárt csinálok,de semmilyen negatív hatása nem volt! Leállítottam a difit az aljára és a pereméig feltöltöttem savval, az szépen átszivárgott a kerámián majd átfordítottam hogy kifelé is átszivárogjon. Tádáá! Kész is a vadiúj Difi! Ha kipróbálod nagyon vigyázz!!! A sav nem játék!!!
 
Nálam is előfordult már ilyesmi! Barnás foltok voltak a kerámián és ott nem vagy csak tök nagy bubik jöttek ,pedig én mindig tömény supergeben áztatom addig míg belül is teljesen feltöltődik. Aztán gondoltam egyet és megkináltam sósavval! Tartottam tőle hogy kárt csinálok,de semmilyen negatív hatása nem volt! Leállítottam a difit az aljára és a pereméig feltöltöttem savval, az szépen átszivárgott a kerámián majd átfordítottam hogy kifelé is átszivárogjon. Tádáá! Kész is a vadiúj Difi! Ha kipróbálod nagyon vigyázz!!! A sav nem játék!!!
Tudom, hogy nem játék, elég sokat dolgozom vele :p
Azt nem tudod, hogy mi lehet az a lerakódás rajta? Nagyon fúrja az oldalam :D
 
Sziasztok!

Én egyszer megnéztem egy JBL difi tisztítót és a hatóanyaga nem más, mint NaOCl, vagyis nátrium-hipoklorit. Ez talán 3-4 ezer Ft-ba kerül literenként.

A háztartási hipo pontosan ugyanez, még a koncentráció is közel azonos. A régi jó öreg szürke dobozos talán 65 Ft/liter, és nincsenek benne a számomra csak zavaró adalékok, ami a drágább domestosban van.

Van esetleg olyan mélyebb vegyész ismeretekkel rendelkező fórumos, aki meg tudná mondani, bármilyen szempontból hátrányosabb lehet-e a hipo használata?
 
Back
Oldal tetejére