• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg diffúzor tisztítása

Én minden ilyesmit fehérítővel (DM saját márkása tényleg legjobb ár/érték arányú) vagy hypóval pucolok...
 
Sziasztok!

https://akvakertesz.hu/threads/ueveg-diffuzor-tisztitasa.2382/post-373923 -ban írtakhoz hasonlóan nem tudom kitisztítani a Aquario Neo diffuzoraimat (egy kicsi, egy közepes).
Azon gondolkoztam hogy lehet hogy nem a külső felülettel van baj, hanem a belsővel. Szerintetek van értelme belülre tolni tömény SuperG-t - eddig kb. még ezt nem próbáltam, meg a mindenféle nem SuperG-s kemikáliát.
Én tömény DM saját márkás fehérítőben szoktam áztatni mindkét diffúzoromat(ADA/DoAqua) mindenféle gond nélkül. Általában egész éjszakára beáztatom és reggel kap még egy órás Primeos fürdőt is. A CO2 csövet sohasem vettem még eddig le a diffúzorról. Egy pici vödröt szoktam egy kampóval az akvárium szélére felakasztani. Ennél a módszernél viszont az áztatásnál végig mennie kell a gáznak, mert különben belefolyik a maró anyag és a következő indulásnál az akváriumban köt ki. Cserébe jobb a marás hatásfoka, mert folyamatosan mozog a folyadék.
 
Én tömény DM saját márkás fehérítőben szoktam áztatni mindkét diffúzoromat(ADA/DoAqua) mindenféle gond nélkül. Általában egész éjszakára beáztatom és reggel kap még egy órás Primeos fürdőt is. A CO2 csövet sohasem vettem még eddig le a diffúzorról. Egy pici vödröt szoktam egy kampóval az akvárium szélére felakasztani. Ennél a módszernél viszont az áztatásnál végig mennie kell a gáznak, mert különben belefolyik a maró anyag és a következő indulásnál az akváriumban köt ki. Cserébe jobb a marás hatásfoka, mert folyamatosan mozog a folyadék.
En is igy csinalom. Mindig bevalt. Talan Henriktol olvastam ezt a modszert, de jol mukodik.
 
Én tömény DM saját márkás fehérítőben szoktam áztatni mindkét diffúzoromat(ADA/DoAqua) mindenféle gond nélkül. Általában egész éjszakára beáztatom és reggel kap még egy órás Primeos fürdőt is. A CO2 csövet sohasem vettem még eddig le a diffúzorról. Egy pici vödröt szoktam egy kampóval az akvárium szélére felakasztani. Ennél a módszernél viszont az áztatásnál végig mennie kell a gáznak, mert különben belefolyik a maró anyag és a következő indulásnál az akváriumban köt ki. Cserébe jobb a marás hatásfoka, mert folyamatosan mozog a folyadék.
Köszi, ezt a működés közbeni áztatást megpróbálom, habár most az a baj hogy egyáltalán nem megy át a gáz, vagy nem látom. Minimális mozgás van, látom a bubiszámlálón hogy a kb 1bps helyett olyan 5-6 másodpercenként megy egy bubi, de lehet hogy ez már nem is a diffuzoron távozik, hanem a csatlakozásnál.
 
Sziasztok. Ma lenne a GA-s üveg diffusorom első tisztítása. Jelenleg sajnos csak DM saját márkás fehérítőm van kéznél.
Esetleg van valakinek tapasztalata keverési arány, illetve áztatási idő tekintetében?
Jól olvastam, hogy úgy áztassam, hogy közben megy a CO2?
 
Sziasztok. Ma lenne a GA-s üveg diffusorom első tisztítása. Jelenleg sajnos csak DM saját márkás fehérítőm van kéznél.
Esetleg van valakinek tapasztalata keverési arány, illetve áztatási idő tekintetében?
Jól olvastam, hogy úgy áztassam, hogy közben megy a CO2?
Én tömény DM saját márkás fehérítőben szoktam áztatni
Ennél a módszernél viszont az áztatásnál végig mennie kell a gáznak, mert különben belefolyik a maró anyag és a következő indulásnál az akváriumban köt ki. Cserébe jobb a marás hatásfoka, mert folyamatosan mozog a folyadék.
 
Back
Oldal tetejére