1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Üveg diffúzor tisztítása

Kategória: 'Akvárium és a szén-dioxid (CO2)', témanyitó: hszilvia, téma nyitása: Febr 18, 2012.

1. hszilvia
    Épp nem fórumozik ...

hszilvia VIP kertész

Tag:
    Jan 7, 2012
    Kedvelik:
    1,596
    Hely:
    Budapest, XXI. kerület
    Esedékessé vált az üveg diffúzorom megtisztítása az algától. az ADA Superge és a JBL Power Clean se kapható jelenleg sehol (én legalábbis ahol voltam és néztem - 5 helyen - nem volt ). Van ezen kívül egyéb lehetőség a diffúzorban a kerámia takarítására?

A takarítás történhet-e úgy, hogy nem választom le a rendszerről a diffuzort és úgy áztatom be ?( egyszerűen kivenném a csővel együtt az akváriumból és belelógatnám az edénybe, amiben az oldat van. )

2. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    4,696
    Hely:
    Diósd-Bp.
    A jövő héten már várható a JBL tisztító. Nem javaslom az általad írt módszert, mert a tisztitó folyadék keresztül diffundál a kerámián és ha rajta hagyod a csövön, utána nem tudod majd kiràzni belőle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. hszilvia
    Épp nem fórumozik ...

hszilvia VIP kertész

Tag:
    Jan 7, 2012
    Kedvelik:
    1,596
    Hely:
    Budapest, XXI. kerület

köszönöm! akkor jövő héten mindenképp venni fogok tőletek egy ilyet. túl vagyok a tisztításon amugy, az ecet mellett döntöttem és többek tanácsára leválasztottam a diffúzort a rendszerről. a végén többször fecskendővel egy levegőztető cső segítségével átnyomtam rajta vizet. remélem sikerült teljesen kimosnom belőle az ecetet (bár bízok benne, hogy ha maradt is kevés benne, nem lesz káros se az állatoknak se a növényeknek).
    sajnos az ecet valóban nem a legjobb, csak kb 2/3os tisztítást sikerült elérnem. egyelőre jobb mint a semmi.

4. ZaCK
    Épp nem fórumozik ...

ZaCK VIP kertész

Tag:
    Okt 17, 2009
    Kedvelik:
    1,518
    Hely:
    Budapest,18.kerület
    Map
    Arra lennék kíváncsi,hogy van e jelentősége,hogy a tisztító oldathoz (Ada superge) RO vagy csap vizet töltök?
    Amiatt érdekel a dolog,mert a tegnap bekevert lötyi nem volt eléggé hatékony:4 ml ment kb 4 dl vízhez és egy éjszaka alatt nem lett kellően tiszta a kerámia.
    Az adagolás egy picivel még erősebb is mint a gyári!:oops:

5. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    56,043
    Hely:
    Budapest
    Map
    Ha gyors és hatékony tisztítást szeretnél csepegtess inkább direktbe a kerámiára. Ez általában azonnal hat és pár perc múlva egy öblítés után mehet vissza az akiba.

Ha mégis áztatod lehet nyomj 2 kupakot 1 literhez. Aztán mindig legyen lezárva, nehogy elmenjen az ereje.

6. ZaCK
    Épp nem fórumozik ...

ZaCK VIP kertész

Tag:
    Okt 17, 2009
    Kedvelik:
    1,518
    Hely:
    Budapest,18.kerület
    Map
    Köszi!Akkor kap még egy keveset! :D
    Gondolom,akkor nincs jelentősége,hogy milyen vizet használok? :D

7. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    56,043
    Hely:
    Budapest
    Map
    Eddig csak csapvízzel használtam, de a világ másik végén nem betonkemény vizek vannak és ott is műxik. :)

8. ZaCK
    Épp nem fórumozik ...

ZaCK VIP kertész

Tag:
    Okt 17, 2009
    Kedvelik:
    1,518
    Hely:
    Budapest,18.kerület
    Map
    Akkor kötelezően szabadon választható! :D

9. kuchi

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,005
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Erdekelne,hogy az üveg diffuzor tisztitäsa, JBL power clean-nal,felhigitom es beleöntöm egy kis edenybe,äzni hahyom egy ejszakara.utäna lemosom,es mehet vissza az akiba??nem folyik bele a a tisztito folyadek????elöre is köszi.

10. Atesz
    Épp nem fórumozik ...

Atesz Kertész szaki

Tag:
    Szept 1, 2012
    Kedvelik:
    249
    Hely:
    Dunakeszi
    De belefolyik, es eleg alaposan at kell mosni utana. En azt csinaltam, hogy egy fecskendore vagtam egy kis darad co csovet es igy at tudtam mosni belul is illetve a legelejen kiszivni a klort. A dobozon mondjuk azt irjak, hogy hasznalat utan napi vizcsere mellett egy hetig hagy azni, de en egy 20 perc ilyen atmosas utan a klortesztel ramerve semmit nem mertem.

11. kuchi

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,005
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Oke.ötletes megoldäs,ki is probälom.na ja egy hetig azni hagyni egy kicsit nehezkes,vagy akkor kell lenni egy csere darabnak.

12. dobti
    Épp nem fórumozik ...

dobti Főkertész

Tag:
    Okt 5, 2010
    Kedvelik:
    556
    Hely:
    Hódmezővásárhely
    En is JBL-t hasznalok, este belerakom a lotyibe, reggel kiveszem, es szinten cso+Fecskendo es adjad neki... :)

Küldve Tapatalk 2-ről

13. attibva
    Épp nem fórumozik ...

attibva Legenda Legjobb napló

Tag:
    Febr 6, 2011
    Kedvelik:
    3,379
    Hely:
    Százhalombatta
    Tegnap kipróbáltam, így működő módszert javasolnék, amivel percek alatt eltüntethető a klór a difiről/ből: Ha kész van a klóros áztatás akkor egy kis pohárba vagy csészébe kell tenni vizet rá, és Sachem Prime-ot belenyomatni! Másodpercek alatt semlegesíti a klórt! ;) hogy 100%-os legyen a módszer érdemes fecskendővel bele is nyomatni a cuccból és utána kirázni belőle és tiszta vízzel kicsit átöblíteni.

14. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    621
    Hely:
    Budaörs
    Sziasztok!

Én is JBL tisztító oldatot használok a difi tisztítására, nálam inkább a barnás lerakódás jellemző a zöld helyett. A hígított oldatban most már két éjszakát is ázott, de a kerámia teteje még mindig nem az igazi fehér. Mi a trükk, amitől valóban úgy fog kinézni mint új korában? :)

15. kuchi

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,005
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Ugyan igy nekem is barnäs volt a diffuzor,JBL-hasznälok en is.2 nap utän räneztem es meg mindig barna volt.vettem egy uj dobozt,es beletettem egy lezärhato edenybe.es läm 3 ora es minden olyan volt mint regen.a reginek meg mär elpärolgott az ereje.en mindig jol szellözö helyre raktam,fedel nelkül.na ez volt a hiba.mindig lezärni.üdv.

16. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    621
    Hely:
    Budaörs
    Milyen töménységű oldatot használtál? Hígítottad egyáltalán? Az enyém sajnos lezárt kisméretű befőttesüvegben maradt barnás...o_O

17. kuchi

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,005
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    Igen higitottam,fele-fele aränyban.Amugy mikori a tisztito folyadekod??

18. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    621
    Hely:
    Budaörs
    Pénteken vettem. Legközelebb hígítás nélkül próbálom, és lehet fecskendővel alaposan át is nyomom rajta.

19. Kazi
    Épp nem fórumozik ...

Kazi Kertész szaki

Tag:
    Máj 25, 2009
    Kedvelik:
    138
    Hely:
    Gyál
    Ezt már próbáltam, fecskendővel hígítás nélkül, de nem segített, a barnaság megmaradt. Sőt, nekem az egész éjszakás áztatás hígítás nélkül sem segített. Ráadásul nagyon fel kell tekerni a CO2-t, hogy megfelelően porlasszon. Megmondom őszintén, kicsit csalódott vagyok, nem érzem jó minőségűnek a diffúzoromat, szerintem problémásabb, mint amilyennek lennie kellene. Elhatároztam, kilróbálok egy DIY külső reaktort, hátha az nem annyira macerás.

20. Andris87
    Épp nem fórumozik ...

Andris87 Főkertész

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    621
    Hely:
    Budaörs
    Este alaposan átmostam a difit tiszta vízzel, átnyomtam rajta fecsivel is, de barnás maradt. Miután visszatettem az aksiba és elindult a CO2 még kb 2 árnyalatot tisztult:) Hatékonysága így is olyan mint új korában!

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése