• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica növények rendelése

asebestyen said:
Sziasztok!
A dán mikulás kb mikor ér ide vajon a pár cserép HM-emmel? Dec 07-én rendeltem...Ha szétfagyva is, de megjöhetne.... :lol:

Szio, szerintem nyugodtan csörögj rá a Mikulás szárnysegédjére a visszaigazolásban lévő telefonszámon. :p
Lehet meg tudja mondani mi a szitu. 1 rendelés jön idén, vagy talán már megjött úgy tudom idén ez az utolsó.
 
Szia Viktor!

Csak írnom kellett és megjött... Szétfagyva persze ahogy illik... :( 2 napot volt a -20 fokos autóban.... :p Már a mikulás se a régi... :lol: Azért az esélytelenek nyugalmával beültetem ma mind...
:ugeek:

aseb
 
asebestyen said:
Szia Viktor!

Csak írnom kellett és megjött... Szétfagyva persze ahogy illik... :( 2 napot volt a -20 fokos autóban.... :p Már a mikulás se a régi... :lol: Azért az esélytelenek nyugalmával beültetem ma mind...
:ugeek:

aseb

hmm ez nem jó hír, mármint, hogy fagyos állapotban jöttek meg. sajnos téli élőlény, növény rendelés nem az igazi. és most ráadásul borzalmas fagyok vannak.
de hogy valami bíztatót is írjak nálunk a múlkor amit rendeltünk hasonlóan fagyos állapotban jött és regenerálódott azóta.
drukkolunk a palantáknak. :eh:
 
asebestyen: Kérlek írd már majd meg, hogyan sikerült a növényeknek regenerálódni, mert erre már kíváncsi vagyok, hogy áll talpra 2 napi fagy után...
 
Azért aki teheti inkább várja meg míg lemennek a nagy mínuszok. Sokat lehet időben spórolni, ha nem kell a regenerálódásra várni.
Vagy le kell ugrani személyesen, ha sürgős a setup.
 
Érzékenyebb növényeket nem érdemes rendelni ilyenkor (pl graminofolia) de én véletlenül kinnt felejtettem a teraszon egy liter jávai mohát, kíváncsi vagyok mi történik vele. Érdekes módon +2 fokik nőttek rajta friss hajtások, most áll a jégben... meglátjuk, mi lesz belőle :D
 
Hát eddig bíztató... Remélem megmarad... :roll:
DSCF4561k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia asebestyen!
Én is Veled egy időben rendeltem a növényeimet, de engem lebeszéltek a szállításról a Tropical-osok. Sokat hezitáltam, mert az aki részben karácsonyi ajándék is lett volna, és a gyerekeknek viszonylag nehéz megmagyarázni egy "se növény, se hal" típusú akváriumot :wtf: . Vágül a januári szállítás mellett döntöttem, nem mertem bevállalni a fagyást. Hogy vannak a Te növényeid? Megmaradtak? Vagy sajnos jól döntöttem?
Robi
 
MiniMe said:
Szia asebestyen!
Én is Veled egy időben rendeltem a növényeimet, de engem lebeszéltek a szállításról a Tropical-osok. Sokat hezitáltam, mert az aki részben karácsonyi ajándék is lett volna, és a gyerekeknek viszonylag nehéz megmagyarázni egy "se növény, se hal" típusú akváriumot :wtf: . Vágül a januári szállítás mellett döntöttem, nem mertem bevállalni a fagyást. Hogy vannak a Te növényeid? Megmaradtak? Vagy sajnos jól döntöttem?
Robi

Szia! Bár én csak "ugatom" a kertészkedést, íme a változás 1 hét alatt, ha van (jobb oldalon kevés a co2) :
kepelok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A jó hír, hogy megmaradt :) Az viszont nem csak jobb oldalon látszik, hogy kevés a CO2. Én ilyen magasságnál már nyírni szoktam, pontosabban először én is úgy jártam hogy kevés volt a co2, és magasabbra nőtt a kelleténél. Levágtam a 3 centinél magasabb hajtásokat(amiket amúgy visszadugtam a földbe), és több co2-vel már nőtt rendesen, ahogy kellett. Ugyanis ha túl magasra hagyod nőni, vagy kevés fényt kap, pontosan úgy kopaszodik fel, mint Neked jobb oldalon. Ezzel a növénnyel már nagyon sokat kísérleteztem :D
 
spawn85 said:
A jó hír, hogy megmaradt :) Az viszont nem csak jobb oldalon látszik, hogy kevés a CO2. Én ilyen magasságnál már nyírni szoktam, pontosabban először én is úgy jártam hogy kevés volt a co2, és magasabbra nőtt a kelleténél. Levágtam a 3 centinél magasabb hajtásokat(amiket amúgy visszadugtam a földbe), és több co2-vel már nőtt rendesen, ahogy kellett. Ugyanis ha túl magasra hagyod nőni, vagy kevés fényt kap, pontosan úgy kopaszodik fel, mint Neked jobb oldalon. Ezzel a növénnyel már nagyon sokat kísérleteztem :D

Mondtam én, hogy nem értek a kertészethez.... gondoltam 3 nap után még hagyom regenerálódni, nem nyírom le... ;) Amúgy nem kopaszodott fel jobb oldalon, viszont kevésbé nő! :)
 
Ne haragudj, a dátumot nem néztem. 3 nap után még én sem zargatnám, teljesen jogos. Lehet hogy feleslegesen okoskodtam, aminek az is az oka, hogy a feltöltött kép túl pici, és nem tudok ráközelíteni a növényre. Meglátjuk mi lesz belőle egy hét múlva, kíváncsian várom az eredményt.
 
Halihó!
Ez jó hír, nekem biztatónak tűnik, bár én is a kertészkedés elején vagyok...Nem tűnik fagyos hangulatúnak ez a trópusi akvárium :lol:
Majd számolj be később is a fejleményekről.
Szia: Robi
 
FONTOS!

A hidgre való tekintettel a Tropica növény rendelés pillanatnyilag szünetel. Amint információt kapunk a Tropica-tól, hogy ismét rendelhetőek növények természetesen elérhetővé tesszük.
Aki növényt szeretne, szeretett volna rendelni érdemes várni egy kicsit. Sajnos ebben az időben nem sok jóval kecsegtet a növények szállítása.

köszi a megértést.
 
Akkor gondolom a két hete rendeltek is ezért késnek :(
Nem baj inkább késsen mint hogy jégkockaként érkezzenek meg. :)
 
Sziasztok!

Néhány napja nézegetem az oldalatokat, hogy mikor tudok növényt vásárolni, de egy sincs készleten a honlap szerint. Segítség lenne, ha lenne valahol egy megjegyzés, ami utal arra, hogy várhatóan mikortól lehet rendelni növényeket.

Köszönöm

András
 
andris said:
Sziasztok!

Néhány napja nézegetem az oldalatokat, hogy mikor tudok növényt vásárolni, de egy sincs készleten a honlap szerint. Segítség lenne, ha lenne valahol egy megjegyzés, ami utal arra, hogy várhatóan mikortól lehet rendelni növényeket.

Köszönöm

András

Noh, visszakapcsoltuk rendelhetőre a növényeket. Bízzunk benne, hogy jövőhéttől már nem lesz nagy mínusz. Azért a hidegben az időjárástól függően tolódhatnak a megrendelések.
Ha nem lesz eszelős hideg, mint az elúlt hetekben, akkor már nem fogjuk lekapcsolni a növényeket.

:thumbup:
 
Most kaptuk az infót, hogy a korábbi növény rendelések, amit eddig esetleg még nem teljesítettünk, jövőhéten kerülnek kiszállításra. Türelmeteket ezúton is köszönjük. :angel:

Hét elején egy nagy növényszállítmány érkezik így a népszerűbb növényeket most nagy valószínűséggel azonnal tudják szállítani. Érdemes kihasználni a lehetőséget.
Még egy örömteli hír, hogy a Tropica forgalmazója bővítette tároló kapacitását, és mostantól a divatos növényekből jelentős készletek lesznek állandóan.

Itt a tavasz, végre nem kell félni a fagyoktól, aki növényezni szeretne ezek a legjobb alkalmak. -- Tudjátok aztán megint jönnek a dögmeleg időszakok ami szintén nem kedvez sok fajtának.
 
Jelentem egy kis csúszás van növényfronton. A Lufthansa sztrájk miatt csütörtökön érkezik csak meg a növényszállítmány. Jövőhét elején postázódik minden. Kis türelmet kérünk még.
A jövőben a hasonló esetek kevésbé fogják hátráltatni a kiszállítást, mert sokkal nagyobb készlet lesz Magyarországon. Hála az égnek ezt is megéltük. Óriási mérföldkő ez a növényfejeknek. ;)
 
viktorlantos said:
Jelentem egy kis csúszás van növényfronton. A Lufthansa sztrájk miatt csütörtökön érkezik csak meg a növényszállítmány. Jövőhét elején postázódik minden. Kis türelmet kérünk még.
A jövőben a hasonló esetek kevésbé fogják hátráltatni a kiszállítást, mert sokkal nagyobb készlet lesz Magyarországon. Hála az égnek ezt is megéltük. Óriási mérföldkő ez a növényfejeknek. ;)


Szia Viktor!
Örülök, h" jól alakul a növényelleátás "sokkal nagyobb készlet lesz Magyarországon. Hála az égnek ezt is megéltük." :clap: gondolom ebben közrejátszott áldásos tevékenységetek is :) :thumbup: ! talán ezen a héten ismét elkészül az akim és végre foglalkozhatok a növényválasztással is. Tropica növénykéim lesznek az már biztos!!
 
Back
Oldal tetejére