• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica 1-2-Grow növények a shopban

viktorlantos

Alapító
Admin
Aki az elmúlt hetekben járt nálunk, már találkozhatott ezekkel a dobozos növényekkel. Mai napon pótoltuk hiányosságunkat és a webshopban is rendelhetővé tettük.

http://www.greenaqua.hu/noveny/tropica- ... enyek.html

A növények a Tropica mindenkori készlete alapján rendszeresen elérhetők és rendelhetők. És a mennyiségi kedvezmény itt is érvényes.

Sokan kérdezték miért más ez a dobozos, mint a cserepes formátum?

Az 1-2-Grow növényeket laboratóriumi körülmények között nevelik. A levegő tisztításra nagy figyelmet fordítanak, mert a zselés nevelő közegben nem csak a növények növekednének extra gyorsan, de a penészgombák is. Ezért teljesen steril körülmények között nevelkednek. Ennek köszönhetően az 1-2-Grow növények mentesek mindenféle kórokozótól, betegségtől, planáriától, csigától. Mivel nem kerülnek vízbe teljesen alga mentesek. Nincsenek elhulló levelek sem.
A dobozban nagyon erős gyökérzet képződik, erősebb, mint a gyapotos/cserepes társaiknál.

Méretét és formáját tekintve eltérhet a dobozos változat a cserepestől, de az akváriumba ültetve rövid időn belül azonos levélzetet hoznak.

A dobozban a növények több hétig elvannak ezért, ha az ültetésünk nem azonnal történik az sem baj. 1-2 hetet minden további nélkül kibírnak a dobozban világos helyen.

Fontos, hogy a dobozt ne nyissuk ki csak a felhasználás alkalmával, mivel a levegőben található penészgombák pillanatok alatt elszaporodnak a zselés közegben esetlegesen elpusztítva a növényt is.
Felhasználás egyszerű. A dobozból kivéve a zselét mossuk le és daraboljuk fel a növényt. Ezután már ültethető.

5485537250_6ef618b09c_b.jpg


5431787064_bba9008eb0_b.jpg


http://www.tropica.com/news/news---1-2-grow!.aspx

DSC_2716c.jpg


DSC_2724c.jpg


DSC_2729c.jpg


A lenti linken csak Tropica dobozos növényt használtak érdemes megnézni hogyan fejlődött az akvárium:

http://www.aquascapingworld.com/forum/a ... aping.html

1_Invitroscape_-_main.jpg
 
Később nem fog esetleg bővülni a 1-2-Grow-os kínálat?
Hamarosan induló akimban lehet, hogy ezt használnám, de vannak olyan növények amik nem szerepelnek a kínálatban!
 
Egy időben találkoztam ugyanilyen szisztéma szerint forgalomba hozott rovaremésztő növényekkel.
Az volt a tapasztalat, hogy amint átkerültek normál ültetőközegbe elpusztultak.
Kicsit óvatos vagyok már az ilyenekkel, de biztosan jó és megbízható lett már ez a megoldás is.
Szerintem majd várok tapasztalatokat, mivel a belinkelt akvárium fejlődése tényleg meggyőző. :D
 
debidevil10 said:
Később nem fog esetleg bővülni a 1-2-Grow-os kínálat?
Hamarosan induló akimban lehet, hogy ezt használnám, de vannak olyan növények amik nem szerepelnek a kínálatban!

A Tropica jelenleg 14 féle növényt nevel ilyen módszerrel. Ezeket természetesen tudjuk hozni vagy épp készleten is van.
Sajnos az in vitro nevelésnek vannak korlátai és most még nem tudnak minden növényt ilyen módszerrel nevelni. Viszont ez a jövő.
Sok távol keleti növénytermesztő is egyre több energiát fektet az ilyen nevelésbe, mert jelenleg nem tudnak normális állapotban növényeket küldeni más kontinensekre.
Ezzel a módszerrel tökéletes állapotban érkezhetnek meg hetek múlva is.

Távol keleti termesztőknél már láttam anubias fajtákat is, de a Tropica most még csak ezt a 14 növényt adja.
 
Thaiteek said:
Egy időben találkoztam ugyanilyen szisztéma szerint forgalomba hozott rovaremésztő növényekkel.
Az volt a tapasztalat, hogy amint átkerültek normál ültetőközegbe elpusztultak.
Kicsit óvatos vagyok már az ilyenekkel, de biztosan jó és megbízható lett már ez a megoldás is.
Szerintem majd várok tapasztalatokat, mivel a belinkelt akvárium fejlődése tényleg meggyőző. :D

A nem akváriumi növények ilyen szempontból más elbánásra szorulnak. Nekem is volt orchideám. Türelmetlen voltam kibontottam idő előtt pedig tavaszig várnom kellett volna. Természetesen 2 nap alatt elpusztult.
Ott a problémát az jelenti, hogy még kifejletlen állapotban adnak sok növényt, amit neked kell még nevelned ebben a zselés cuccban pár hónapig. És csak utána lehetne az új közegbe átültetni megfelelő páratartalmat biztosítani stb.
 
Thaiteek said:
Egy időben találkoztam ugyanilyen szisztéma szerint forgalomba hozott rovaremésztő növényekkel.
Az volt a tapasztalat, hogy amint átkerültek normál ültetőközegbe elpusztultak.
Kicsit óvatos vagyok már az ilyenekkel, de biztosan jó és megbízható lett már ez a megoldás is.
Szerintem majd várok tapasztalatokat, mivel a belinkelt akvárium fejlődése tényleg meggyőző. :D
A Terra Plázán összerakott kis fás Eheim akiban (amiben ugye nincs Co2 injekciózás, tehát kis low tech aki) 1 doboz 1-2 Grow Staurogyne repens lett beűltetve és eltelt 2 hét s már látszik a fejlődés, hiszen dupla akkora lett mint mikor belekerűlt!
Meg is lepődtem mikor megláttam a GA boltban a kis nano fejlődését!! ;)
 
Ez a zselés eljárás nagyon régóta használt és megbízhatóan működő dolog. Sok vízinövényt régóta ezzel a módszerrel szaporítanak, csak mire a boltokba jutnak, már kikerültek a zseléből. A bolti orchideák,tuják és más örökzöldek szinte csak és kizárólag ezzel a módszerrel "készülnek". Az eljárás lényege, hogy a növényeknek gyakorlatilag bármelyik átlagos sejtje megfelelő hatásokra osztódásra bírható. Ilyenkor egy alaktalan sejtmassza jön létre, aminek kallusz a neve. Ez a massza tetszőleges mennyiségben szaporítható. A kalluszból kivett differenciálatlan sejtekből némi hormonális piszkálódással embriót lehet csinálni, amiből egy teljesen normális új növény fejlődik. Gyakorlatilag néhány sejtből szinte végtelen mennyiségű szaporítóanyagot lehet előállítani. Ráadásul a növény a zselében minden tápanyagot készen megkap, még csak fotoszintetizálnia sem kell. Ezért sokkal gyorsabban fejlődik, mint a hagyományos módszerrel, és a fényerő sem korlátozza a növekedésben. Valamennyi fényre persze szüksége van az ilyen növényeknek is, különben a klorofill elbomlik. Akit érdekel a dolog, micropropagation néven kereshet rá.
Már neveltem ilyen növényeket, igaz nem tropicásat, hanem egy magyar kertészetből származóakat. Anubias, Lilaeopsis és egy Crypto volt, és mindhárom megmaradt, szépen fejlődtek a kezdetektől. Rovarfogó növényem több is volt, csak én már tőzegben vettem őket, mégis megnyakkantak, pedig lágy vízzel locsoltam és direkt csináltam egy floráriumot hogy párás környezetben legyenek. Szerintem ez inkább a rovarfogó növények érzékenysége miatt van, nem a szaporítás hibája.
 
Én ennyire mélyrehatóan nem néztem utána az eljárásnak! :)
Abban az esetben tényleg jó megoldás ez a dobozos dolog, ha vki pár napig nem tudja beültetni a növényt a végleges helyére.
Nincs vele semmi gondom, csak más területen mást tapasztaltam. Ennyi.
A munkahelyen is jobban mutat az asztalra kitéve....amíg haza nem viszem. :)
 
Jó példa a Staurogyne is. Dobozban egész epró levelei vannak. A cserepes változat hatalmas buja leveleihez képest. De amikor elülteted pár hét alatt közel azonosan néznek ki.

Vagy pl a Marsilea. Ami cserepes formában hatalmas nyurga levelekkel rendelkezik, dobozban egész apró lóhere formáju levelei vannak. Végeredményben mind1, mert az akváriumban 1-2cm magas submers leveleket hoz mindkét fajta.
 
Eszembe jutott még egy szempont. A zselén nevelt növényeket nem viseli meg az emers-submers átmenet, mivel az edényben eleve 100%-os páratartalom van.
 
Moszat said:
Eszembe jutott még egy szempont. A zselén nevelt növényeket nem viseli meg az emers-submers átmenet, mivel az edényben eleve 100%-os páratartalom van.

Akkor ez lehet esetleg az oka, hogy a levélméretek a dobozban jobban hasonlítanak az akváriumi állapotokra.

Köszi az infókat egyébként. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére