• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Sok évnyi kihagyást követően

Sziasztok, tegnap cseréltem a szokásos mennyiséget. Az akvárium 246 napos, még tetszik és szeretem.
Csak párat mértem, mert nem volt több időm:
KH2, GH6, pH6,4
TDS214
Valaki árulja el, hogy valahol azt találtam, hogy ha a TDS értéket elosztom 17,8-cal akkor megkapom a GH értéket.
Eddig nem jött be, ma pl a JBL cseppel mért GH6, míg a TDS-ből kiszámolt GH12?! Hol az igazság?
Köszi nektek, leginkább annak aki már találkozott hasonló anomáliával.
 
Sziasztok, tegnap cseréltem a szokásos mennyiséget. Az akvárium 246 napos, még tetszik és szeretem.
Csak párat mértem, mert nem volt több időm:
KH2, GH6, pH6,4
TDS214
Valaki árulja el, hogy valahol azt találtam, hogy ha a TDS értéket elosztom 17,8-cal akkor megkapom a GH értéket.
Eddig nem jött be, ma pl a JBL cseppel mért GH6, míg a TDS-ből kiszámolt GH12?! Hol az igazság?
Köszi nektek, leginkább annak aki már találkozott hasonló anomáliával.
A TDS-ből nem kaphatod meg a GH-t. A két érték csak közelítőleg ugyanaz. A TDS az összes oldott anyagot mutatja a vezetőképesség által. Ebbe beletartozhat olyan anyag is, ami nem befolyásolja a keménységet. Jellemzően ilyen a növénytáp pl.
 
Sziasztok, tegnap cseréltem a szokásos mennyiséget. Az akvárium 246 napos, még tetszik és szeretem.
Csak párat mértem, mert nem volt több időm:
KH2, GH6, pH6,4
TDS214
Valaki árulja el, hogy valahol azt találtam, hogy ha a TDS értéket elosztom 17,8-cal akkor megkapom a GH értéket.
Eddig nem jött be, ma pl a JBL cseppel mért GH6, míg a TDS-ből kiszámolt GH12?! Hol az igazság?
Köszi nektek, leginkább annak aki már találkozott hasonló anomáliával.
Ott van a hiba, hogy az üveged vizét méred. A friss RO felsózva annyi lesz. (már ha jók a számaid - ezt nem tudom, mivel nem használok tds mérőt) A tds mérő bármit ír ki, azt a víz vezetőképességéből számolja. Az akváriumodban meg a kalcium és magnézium ionokon kívül más is van. (növénytáp, halak által termelt anyagok, stb.)
Szerk. : @Nigro gyorsabb volt
 
Ott van a hiba, hogy az üveged vizét méred. A friss RO felsózva annyi lesz. (már ha jók a számaid - ezt nem tudom, mivel nem használok tds mérőt) A tds mérő bármit ír ki, azt a víz vezetőképességéből számolja. Az akváriumodban meg a kalcium és magnézium ionokon kívül más is van. (növénytáp, halak által termelt anyagok, stb.)
Szerk. : @Nigro gyorsabb volt
igen, csak annak nem látom értelmét, mert a növények és halak is a medencében élnek. Mindegy, nem számít csak kicsit pénzkidobásnak élem meg a TDS mérőmet. jó hétvégét
 
Én az egyik legkényelmesebb, leggyorsabb mérőeszköznek tartom az akvarisztikában... 😁
Ha eltekintünk a szélsőséges esetektől(pl nagyon elhanyagolt akvárium), nektek okozott már problémát, hogy vízcsere után simán visszasóztok csak TDS120-ra? Gondolok itt arra h 50% csere ellenére valami egyéb anyag halmozódik a vízben ami emeli a TDS-t, ezért csere után is csak minimális sózás történik, így viszont a GH túl alacsony marad.
 
Ha eltekintünk a szélsőséges esetektől(pl nagyon elhanyagolt akvárium), nektek okozott már problémát, hogy vízcsere után simán visszasóztok csak TDS120-ra? Gondolok itt arra h 50% csere ellenére valami egyéb anyag halmozódik a vízben ami emeli a TDS-t, ezért csere után is csak minimális sózás történik, így viszont a GH túl alacsony marad.

Nem volt gond pedig lassan 10 éve űzzük ezt a módszert
 
Ha eltekintünk a szélsőséges esetektől(pl nagyon elhanyagolt akvárium), nektek okozott már problémát, hogy vízcsere után simán visszasóztok csak TDS120-ra? Gondolok itt arra h 50% csere ellenére valami egyéb anyag halmozódik a vízben ami emeli a TDS-t, ezért csere után is csak minimális sózás történik, így viszont a GH túl alacsony marad.
Ha megnézed az E.I. módszer számolós Excel táblázatát (dosing_calculator) , akkor láthatod, hogy t időnként végzett x mennyiségű vízcsere esetén, matamatikailag, semmilyen anyag nem tud felhalmozódni a vízben. Persze a táblázat alapvetően micro-macro anyagokra vonatkozik, de nyilván, ez az összes többi, fel nem sorolt összetevőre is igaz.
 
Utoljára módosított:
karácsony előtti nagy takarítás jár a medencének is meg talán végleg elűzöm a nem kívánatos algákat is.....
az a helyzet, h mára kész, eddig bírtam
lett új fa és egyenlőre 3-4 növény is, de majd holnap vagy hétfőn folytatom, de a legnagyobb változás hogy a 2hr APT 3-ról váltottam Green Aqua Micro és macróra, talán ez lesz a kulcs. Mellesleg beállítottam a co2-t is.
Sajnos a halak az egészet végig szenvedték, mert nem tudtam, hová rakni őket. Bízom benne, h most majd jó lesz. Reggel mérek ezt-azt.
Tudom, ne is mondjátok, jó ronda lett.
IMG_2502.JPG
 
Back
Oldal tetejére