• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Sok évnyi kihagyást követően

Bukfenc

Főkertész
Sziasztok!

Sok évnyi kihagyást követően az irodámba végre sikerült becsempésznem egy akváriumot:)) Távol a gyerekektől!
Per pillanat 2 napos, szerdán lett telepítve.
Paraméterek
Akvárium: GA Optiwhite 90x50x60 270l 10mm üveg
Szűrés: OASE Biomaster 850 Thermo
Szívó: Chihiros Skimmer 17
Beömlő: Chihiros Poppy 17
Töltet: Aquario Neo Media Soft 5l + Seachem Purigen 100ml hálóban + gyári kék szivacs
CO2: Nagynyomású, külső reaktoros Aqua Medic 1000+mágnesszelep+stb
Világítás: Chihiros WRGB II 90cm 100W (egyenlőre 65%-n napkelte-nyugta beállítva)
Vízkezelő: Seachem Stability
RO: GA 390l/nap 100 GPD + Seachem Equilibrium + Discuss Buffer (még nem)
GH: Egyenlőre 11 (csapvíz+RO)
UV: Oase 9W (még nem megy – időzítővel fog menni)
PH: Egyenlőre 7,1
Talaj: Ada Colorado Sand + Dennerle DeponitMix Professional
Dekor: Vasfa
Növények: Aponogeton: Madagascariensis, Boivinianus, Longiplumulosus és Ulvaceus, Anubias nana Bonsai, Nymphaea lotus, Bucephalandra Serimbu Brown, Cryptocoryne Lutea Hobbit, Microsorium Pteropus Petite és Echinodorus Ozelot Green

Halak: még nincsenek (cory+algaevők és diszkosz lesz)
Garnélák: még nincs (Amano lesz)
Csigák: még nincs (Verseny, Sisak, Sün és Hagyma)

Indítás: 2022.01.26.
Növényesítés: 2022.01.26.
Halak: még nincs
Garnélák: még nincs
Csigák: még nincs

Elsőként a garnélák, csigák és egyéb alga tisztítók fognak megjelenni, majd csak 2-3 hét után a diszkoszok.
Most így néz, még tisztul, ülepszik, de jó lesz és szép is. Csak a linket tudtam beilleszteni a fotót nem, béna vagyok, nem tudom hogy kell......
Mai kép
 
Egy nano akvába, hogy ne legyen óriási áramlat, poppyt raknak, de én nagy akvában még nem láttam ilyet. A vízed elég ködösnek látszik, ez feltöltés utáni kép?
 
Back
Oldal tetejére