• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tinyó 160L - Tanuló akvárium

Tinyó

Új regisztrált
Sziasztok!
Első alkalommal jelentkezek a fórumon,azzal a merész gondolattal,hogy elkezdjem naplózni az akváriumom "újjászületését"!Az elmúlt időszakban sokszor értek kudarcok,de voltak azért lelkesítő pillanatok is.2008-ban vettem az akváriumot,és a (szerintem) hozzá passzoló felszerelést.Nem rég megismertem egy nálam sokkal tapasztaltabb akvaristát, Talachi személyében, aki rendkívül sokat segített mindenben.Ellátott rengeteg jó tanáccsal, és az időt nem sajnálva, az új felszerelésem összeállításában is nagyon sokat segített.Köszönet érte!
Akkor kezdem az elején,az első felszerelésem adatai:

Indítás időpontja:2008

Akkori technika:

Üveg: 100X40X40, 8mm-es üvegből, 160 liter
Világítás: 2X 30 w t8
Szűrés : Eheim 2213, 440L/H
No Co2, No táp!! :D

Képek az akkori állapotokról:

15046785_b9e3e5548f814cccaaced1399f7eb745_l.jpg


Egy kis változtatás után:

15046787_fc40e99249700e5293fe817f8c833276_l.jpg


És ez így folytatódott tovább, jöttek szép sorban az újrarendezések.
Időközben a neten megismerkedtem a növényes akvarisztikával, bújtam a növényes oldalakat, nézegettem a képeket és jó sok kínlódás után megelégeltem a szenvedést.
Nem bírtam hogy semmilyen növény nem fejlődik, nem marad meg. Valami mást akartam.
Talachi közben rágta a fülem hogy változtatni kell néhány dolgon(fény,táp, co2, szűrés))és jönni fognak a sikerek!
Először a szűrőt cseréltem le egy megfelelő teljesítményűre és megpakoltam jó minőségű szűrőanyaggal.Nem olyan régen úgy alakult hogy volt lehetőségem beruházni nagynyomású co2 rendszerre.
Ekkor a került sor a fény lecserélésére is és az EI szerinti tápozás bevezetésére.

Az újrakezdés dátuma: 2012 március 4.

Mostani technika:

Üveg: 100X40X40, 8mm-es üvegből, 160 liter
Szűrés: Tetratech EX 1200, 1200L/h, kerámiagyűrű - seachem matrix - Seachem Purigen - perlon
Világítás: Osram 2X39 t5 6500K, reflektorral
Co2: Nagynyomású rendszer kerámia porlasztással
Tápozás: Green Aqua Micro - Macro + EasyCarbo
Talaj: folyami kavics alatta JBL táptalaj 5L
Vízcsere: heti 50%

Nagyon meglepődtem mert tényleg nagyon nagyon gyorsan jöttek az eredmények! :D
Tényleg érdemes volt a dolgokat a helyükre tenni. A fény ,co2, táp egyensúlyt felállítani.
Anyagilag sem volt olyan vészes. Fényt, co2-t, tápozást összesen 70000ft- ból sikerült kigazdálkodni!! (nagyon megérte :clap: )

Ezzel az aksival a célom hogy megtanuljam a növényezés alapjait!!Kitapasztaljam a tápozást a növények kezelését a karbantartási praktikákat, meg ilyesmi. Most még koncepciót ne nagyon keressetek benne.
Közeljövőben tervben van egy minden szempontból igazi high tech akvárium indítása!
Azért már megpróbáltam valami elrendezést is csinálni, de még ezt is tanulgatom.

Akkor jöjjenek a fejlődés képei dátumokkal hogy látszódjon a sebesség!

Március 4, itt még a kétoldali szigetes elrendezésben gondolkodtam:

15046791_e1cf99e1cb4985b7c8c8050b779e0c8b_l.jpg


Március 10, már nem annyira kétoldali elrendezés és Talachi elkezdte hordani az akiba a növényeket amik részben tőle származnak részben a fórumos kis kertészektől szerzett nekem ( Köszi mindenkinek):

15046793_ed24222b452fa975f31753fb50149e2a_l.jpg


Március 16, még több növény és nem bírok magammal, folyamatos a rendezkedés:

15046797_bc8e6b755f8f61a16e1bbf8798e653ed_l.jpg


Március 23, indulgatunk, indulgatunk :D :

15046801_55a87c847467792e440bbe61b8d861f2_l.jpg


Március 29, még több rendezkedés, már igazi növényes akinak néz ki :D :

15046803_4070a04e64022550e1f7079a8ce0255c_l.jpg


Április 4, Hihetetlen hogy egy hónappal a kezdés után már saját kis dzsungelem van :!: :!: :!: :

15046809_52a93ad18fce8de62e28d591b44f6e86_l.jpg


Május 1, Május2, eltelt még egy hónap és a fejlődés nem állt meg:

15401229_d8ccb5ebd0c8c994a5aa1c6d510a8335_l.jpg


15401233_43d87138e00132bf399d361609d1e557_l.jpg


Mai, nyírás előtti állapot:

15401223_c05ad70e604084b52ddd1e92be7efdbf_l.jpg


Hétvégén jön egy komoly nyírás fazonírozás(amit még szintén tanulgatok), úgyhogy majd akkor képekkel jön a folytatás.
A növényekről halakról majd a későbbiekben fogok írni természetesen.

Hát itt tartok egyenlőre.
Mielőtt belevágtam féltem azaz irtóztam a költségektől meg az egyéb dolgoktól de rá kellett jönnöm( Talachi segítségével) hogy ésszel viszonylag kis költségből kevés hibával művelhető ez a gyönyörű hobbi!!!

Előre is Köszi hogy benéztek és megosztjátok velem a véleményeteket.

( A képek minőségéért meg elnézést kérek, ez is egy megtanulni való dolog :D )
 
Szép munka! Így kell belekezdeni a növényezésbe!

Már rég itt volt a helye a fórumon!

Végre van egy kispajtásom helyben!!! :D
 
wow, ahogy felvezetted a témát a képekkel, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus ugrás lesz az utolsó kép ;) :thumbup:
Hát igen egy kis plussz és a két akvárium gyakorlatilag össze sem hasonlítható. És ahogy nézem lassan te hordod a növényeket majd másoknak, nem úgy, mint korábban.

Gratu a sikerekhez, ügyes vagy :clap: :thumbup:
 
Szia!
Gratula!!!! :clap:
Nagyon szépen alakul! Tényleg kell az a technika, remélem te is belátod!
Üdv: Maci
 
viktorlantos said:
wow, ahogy felvezetted a témát a képekkel, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus ugrás lesz az utolsó kép ;) :thumbup:
Hát igen egy kis plussz és a két akvárium gyakorlatilag össze sem hasonlítható. És ahogy nézem lassan te hordod a növényeket majd másoknak, nem úgy, mint korábban.

Gratu a sikerekhez, ügyes vagy :clap: :thumbup:

Köszi!

Maci said:
Szia!
Gratula!!!! :clap:
Nagyon szépen alakul! Tényleg kell az a technika, remélem te is belátod!
Üdv: Maci

Köszi neked is!
 
Lenyűgöző, hogy 1 hónap alatt mennyi változás! Érdemes volt áttérni 3 év után erre a kis szépségre. Grat! :thumbup:
 
Szia!

Nagyon szép lett! Van egy hiper low tech 54literes akváriumom (egyedül az ecsetalga hightech benne.. :p) és érik neki az átalakítás. Az ilyen naplók motiválnak és nem (annyira) a profik munkái!
Köszi! ;)
 

Hát basszus,szégyenlem magam.Az első 2 képet néztem meg és elkönyveltem,hogy ez is egy átlag alatti(kezdő) akvárium.El is mentem innen.Aztán olvastam,mit írt Viktor,csak akkor néztem meg a többi képet.Ez a kép a legjobb,a fehér egyensúly is a helyén van.Arról árulkodik,hogy a gondozója nagyon jól bánik a növényekkel.A felvezetés nagyon hatásos,nagyon szívet melengető olvasni,hogy valakinek az álma így teljesült.Visszagondoltan arra,mikor nekem is hasonló élményen volt,mikor elkezdtem kicsit jobban belemerülni a növényezésbe.Semmi tudatosság,nekem még táptalajom se volt.Aztán elkezdtem tápozni,co2,stb.
Persze meg lett az eredménye.Ugyan így elkezdtem rendezgetni,a meglévő fák mellé továbbiakat betenni.
Bár a kezdésnél nincs tudatosság,ahogy teltek a hetek,úgy látszik a határozott elképzelés.Az újraindítás képeiből a harmadiknál már látni vélek valamiféle tudatosságot.Csináltál egy kis padkát a bal oldalon,a jobb oldal is szépen alakul.A 4. kép meg egyenesem durva,verseny fotó is lehetne,az 5.ről nem is beszélve.
Tiszta szívből gratulálok és legyen még sok sok örömöd ebben a szép hobbiban,nyomják szét az akidat a növények. :thumbup:

Szerk.Még hogy az elsőnél nincs tudatosság?....na ezzel is mellé lőttem..
 
Nagyon látványos a fejlődés :thumbup:
Szeretem az ilyen kissé dzsungel jellegű akikat nagyon.
Vigyázz a hydroval, mert mindent agyonnyom. Használd az ollót bátran és rendszeresen.
 
Szia!

Én is (remélem) hasonló cipőben járok mint te, de még le vagyok maradva. Nagyon tetszik az aki, főleg a folyamat. Az út néha izgalmasabb mint a cél :D
Remek munka.
Alig várom, hogy beszerezzek egy háttér nélküli akit és neki essek én is újra.
Tényleg gratulálok!
 
Sziasztok!
Egy kicsit el kellett tűnnöm, apai feladatokat elvégeztem(fürdetés,altatás...) :D
Köszönöm Mindenkinek a dicsérő szavakat,nagyon örülök hogy tetszik Nektek az akvárium!
Azért annyit még hozzá fűznék,hogy megfelelő "mentor" (Talachi) nélkül még én is csak tapogatnék,és csak küszködnék...
Szeretném még megköszönni viktorlantosnak és Nigronak a múltkori segítőkész kiszolgálásukat, és gratulálok a minden tekintetben színvonalas üzletükhöz!
Kérlek nézzétek el nekem ha egy kicsit döcögve válaszolok majd a kommentekre, de sajnos kevés időm van a gép elé ülni,de azért majd igyekszem...
 
Grat az akidhoz! Mikor a boltban mutattad, már akkor is meglepődtem, hogy 1 hónap alatt micsoda fejlődésen ment át. Bizony a megfelelő technikával megtáltosodik az addig stagnáló akvárium. Persze jó kézzel is kell hozzányúlni ;)
Gratulálok hozzá :thumbup:
 
Sziasztok!
Végre sikerül egy kicsit naplózni,mostanában nem érem utol magam. :cry:A hétvégén megnyírtam a dzsungelt,nem volt egyszerű.
A derekam egy kicsit kipurcant,úgy látszik hogy az otthon ülős hobbihoz is be kell olykor melegíteni :D
Történt egy kis változtatás is az akiban,muszáj volt az akvárium előteréből a mohás köveket eltávolítanom,mert a vízáram mindig telehordta mulmal és nagyon csúnya volt.
Az SPJapánt nagyon megkopasztottam mert már kezdte azt hinni hogy csak az övé az aki :) de azért hagytam egy pár csemetét.
Most az összképpel nem vagyok megelégedve,de majd egy pár nap(vagy hét) múlva természetesebb lesz.

Akkor két kép a nyírás előtt a vízfelszínről :
15471745_34a4c421b171ca15beeaade5c3e7e958_m.jpg


15471709_53d4717fc821e71aeaafb0d7db2c81ba_m.jpg


Meg egy nyírás utáni állapot:
15471777_5609fc201826e07593cec3e2979f8478_m.jpg


A tervem az a mostani átalakítással hogy az előtér egy szépen nyírható zöld gyep legyen ;) ,igazából egy kezelhetőbb akváriumot szeretnék.
-pedig nagyon szeretem a mohákat...
Hát megfogadtam a tanácsokat,nem fogtam vissza az ollómat. ;) Sziasztok
 
Na ez már nyírás a javából! :D :thumbup:

Most még kopasz, de majd megint hamar bedurvul ne izgulj! Kiváncsi leszek majd a "füves" öszképre!

Lehet hogy a tennellus kicsit magas lesz előre, meg kéne próbálni a parvulát bár nem tudom hogy kavicsban mit művelne.
 
Szia Tibcsi!

Mizujs az akival?
Van egy kis időd tehetnél fel képeket!(tudom nincs:) )

Kiváncsi vagyok!;)
 

Hasonló topikok

D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Válaszok
187
Megtekintések
22K
Válaszok
15
Megtekintések
2K
Back
Oldal tetejére