• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Theodoxus fluviatilis

"Folyami bödöncsiga (Theodoxus fluviatilis), a Duna vízrendszeréből begyűjthetők Magyarországon még legálisan. A Theodoxusok a Neritidae családba tartoznak, és mint a névből is látszik, a népszerű zebracsiga (Neritina natalensis) rokonai. Formára annak kicsinyített változatai, és a szokásaik is hasonlóak. Csak kemény felületeken mászkálnak és legelik az algát, a növényekre rá se mennek. Ezért praktikus algaevők kis méretű akváriumokba, ahol a zebracsigák már túl ormótlannak hatnak."
Moszat írt leírást erről a csigáról a garnelaforumon: Magyar Garnéla Fórum • Téma megtekintése - Theodoxus - bödöncsiga fajok
 
A beszerzése most nem épp a legegyszerűbb, meg kell várni, hogy lemenjen a Duna vize. A jó vízminőségű köves szakaszokon nem nagy kunszt begyűjteni, csak nem árt hozzá az alacsony vízállás és az emberbarát hőmérséklet. Fogságban szaporított példányt nem nagyon fog senki kapni itthon, nekem is csak vagy fél tucat van. Mivel sok országban védett, ezért a nemzetközi kereskedelme elég zűrös, a boltok meg ma már szinte csak import állatokkal foglalkoznak.

Itt rendszeresen van ajánlat, de az ár nem éppen magyar pénztárcára van szabva és a szállítás is zűrös:
Wirbellose > Schnecken


theo1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ezt a követ Leányfalu mellett szedtem a Dunából. Csak bementem a térdig érő vízbe, és kiemeltem pár kavicsot amik a kezem ügyébe akadtak. Fél perc se volt ezt megtalálni, és addig is eldobtam pár csigásat amik nem voltak elég fotogének. Ez itt történetesen egy Theodoxus danubialis, de fluviatilist még egyszerűbb találni.
 
Sziasztok!
Nyár óta vannak az akváriumban és szaporodnak is :)
Halakra és növényekre nem veszélyesek...
Zs
 
Kedves Rutilans!
Csak itt tudok írni, a privát üzenet nem megy.
A bödöncsigák nincsenek meg, a nyári 35 fok a munkahelyemen sok volt nekik...
 
Na ha ezt tudom még nyár előtt... voltam vagy 5x olyan helyeken fürdeni, ami szerintem tele volt fluviatilisekkel. :(
 
Balcsiban szedtem én is egy jó nagy adagot júliusban, sajna nem igazán szeretik a lágyvíz+CO2 kombót, a szép kis mintás házuk kifehéredett, elhullás még nem volt, de az is lehet hogy csak nem vettem észre a nagy dzsumbujban.
 
Balcsiban szedtem én is egy jó nagy adagot júliusban, sajna nem igazán szeretik a lágyvíz+CO2 kombót, a szép kis mintás házuk kifehéredett, elhullás még nem volt, de az is lehet hogy csak nem vettem észre a nagy dzsumbujban.
Nekem a cégnél vannak bent ahol nincs Co, se lágy víz, ránézésre jól érzik magukat. Gondolom a Co az amit nem szeretnek.
 
Back
Oldal tetejére