• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kuhli Loach (párduccsík)

Hali!

Nekem van 4 db ebből a csík féléből a 90l társas akvámban. Hozzáteszem elvileg van 4 db, mivel annyira bejött nekik az átalakított sziklás megoldás, hogy egynél többet soha sem látok.
Nem is volt olyan drága, igaz, hogy sokáig vártam mire tudtak szerezni szép csíkos példányokat. Növényes aksiba nem tudom mennyire lenne előnyös. Van, hogy megijednek, nah olyankor nagy felfordulást tudnak csapni, ha ezt egy HC mező alatt vagy még kevésbé meggyökeresedett növények között teszik az elég nagy átalakítást jelentene.
Etetésükkel nincs semmi különösebb gond. Én spirulinát használok, de minden mást is megkajáznak. Egyszer adtam nekik sütőtököt, nah az nagyon bejött nekik.
 
Szia!
Nekem is van belőlük pár darab, már jó néhány éve az akvárium lakói. Csak ritkán látni egy-egy kis fejecskét kikukucskálni a növények közül. Leginkább este, etetéskor merészkednek ki a susnyás szélére. Teljesen sosem jönnek elő - legalábbis ha nincs valami gáz.
Nekem sosem túrtak ki semmit, még a frissen ültetett gyepet is békén hagyták, igaz van bőven búvóhelyük.
Szép kis állatok, kár hogy alig látom őket. Volt már, hogy azt hittem egy sincs, aztán az akvárium átrendezésekor kiderült, hogy mégis megvan a teljes létszám. Egyébként nagyjából egy helyen szeretnek elbújni. Szaporulatra ne számíts.
 
Szia!

http://www.diszhal.info

A párduccsík teste angolnaszerű, hosszúkás, a hátúszó a test vége felé található, nem messze a farokúszótól. Úszói kicsik. Alapszíne narancssárgás, vagy világos barna, és 15-20 széles függőleges csík fut rajta végig, amelyek a hasáig érnek. A hasi rész világos rózsaszín, vagy fehér. Négy pár bajusz a szájától nő ki, és a szemek alatt tüske szerű kinövés található. A nemek megkülönböztetése nehézkes, de a párzási időszakban a nőstények sokkal testesebbek, hasukban gyakran látszanak a zöld színű ikrák, és a második mellúszójuk vastagabb, mint a hímeké. Gyakran elbújik, vagy a talajba ássa magát napközben, és csak lámpaoltás után jön elő. Érzékeny a gyógyszeres kezelésre, réztartalmú szerekre. A légköri oxigént képes bélfalán megkötni, így mostohább körülmények közt is jól bírja. Ha biztonságban érzi magát, akkor előfordulhat, hogy világosban is előjön. Mindenképpen sódert vagy homokot használjunk aljzatként, mert szereti beásni magát. Az öves díszcsík mellett a párduccsík a másik legismertebb, legelterjedtebb akváriumi csíkfaj hazánkban.
 
Back
Oldal tetejére