• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Theodoxus fluviatilis

Sziasztok! Tetszetős csigusz. Tényleg van a Balatonban? 🐸4 km-re lakom tőle, és nem szoktam parázni, hogy mit néz a sok strandoló: nézd már, a manus a köveket forgatja, férgek után...ahelyett hogy inna egy sört... 🤣
Amúgy az esetleges paraziták miatt nem veszélyes a többi jószágra?
 
Értem. És van szer amire érzékenyek ezek a paraziták? Persze a csigának bírni kéne.
szerintem engedd el ezt a dolgot. Ha tartasz toluk, felejtsd el. Ha valami szerhez nyulsz, tudnod kell mi ellen szeretned. Erre erdemleges valaszt nem fogsz kapni, mert ahhoz be kellene azonositani a parazitat. Mar ha van. Egy jo akvarium nem egy labilis eletter, hanem egy stabil mikro vilag. A balaton vagy a duna vize ossze sem hasonlithato az uvegen beluli vilaggal. Eddig amit szedtunk problemat nem okozot, max annyi hogy az algas uvegen ha vegig ment, tiszta volt mogotte az ut.
 
Értem. Szívemből szóltál. Nem vagyok vegyszerpárti. Nem is értem miért tettem fel a kérdést...🥴 Gyűjtöttem a tavamba is ezt-azt. A gyerek riadozott, hogy pióca lesz a tóban, mert a hozott cuccban volt. Nem lett. Nem volt neki alkalmas a környezet a szaporodáshoz. A hozottat meg megették a szitakötő lárvák... 😁
 
Van egy 60 literes Dennerle Cub-om. Tervezgetek elméletben és jól szeretném csinálni. 🙂 Emiatt még a komfortzónámból is hajlandó vagyok kijönni. Hátha tanulok valamit... 😉
 
Back
Oldal tetejére