• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Dream Within (91l)

köszönöm a kimerítő válaszokat. Így már bátran nekivágok. Mindent szépen átöblítek, majd feltöltöm a tartályt és beindítom. Gondolom utána még levegős lesz, azt meg rázással levegőtlenítem.

Nem tudom mire gondolsz rázás alatt, de szerintem az nagyon nem egészséges!
Hagyd magára nyugodtan, egy idő után kijön belőle az összes levegő. Nálam minden héten levegős lesz, egy fél nap alatt kilövi magából.
Mielőtt indítod, tenyerelj rá egy párszor a nagy gombra.
 
A haszut maforból olvastam ki, hogy billegtessük meg, ha levegősnek érezzük. Legalábbis azt hiszem abban olvastam, de most elbizonytalanítottál! :)

mindegy talán csak nem fog ki rajtam egy ilyen szerkezet. Egyébként meg a nagy fekete gombbal óvatosan bánok, mert hallottam róla rosszakat. Beszorult, nem ment, stb.
Gondban lennék, ha nem menne a szűrő pont most az indítás előtt pár nappal.
 
Na!

Jelentem megérkeztek a növények. Sajnos nem teljesen azok, amiket rendeltem, de Nigro kolléga volt olyan rendes, hogy leegyeztette velem a változásokat. Amit persze jól ráhagytam.
Minden jó lett, kivéve, hogy parvulám nincs, és az lett volna az egyik 1/3-ad. Mindegy szerezek valami hasonló fűfélét majd valahonnan.

Szóval az érkezett növények a következők:
- Hemianthus micranthemoides (Eleocharis Sp. Mini TC helyett)
- Elatine hydropiper x2
- Pogostemon helferi
- Staurogyne repens TC
- Hydrocotyle Tripartita Japan
- Rotala macrandra (Alternanthera reineckii 'Mini' helyett)
- Rotala Wallichii (Pogostemon erectus TC helyett)
- Ludwigia arcuata
- Vesicularia ferriei 'Weeping' TC

Szóval még fűfélét szerzek valahonnan lehet a Parvula helyett Lilaeopsis brasiliensis lesz.

Remélem túlélik csütörtökig a vödörben...
 
A kettő között van némi különbség. Én rendeltem mindkettőből és úgy volt, hogy a gyepet brasiliensisből csinálom, de amikor megláttam a Minit, inkább be sem ültettem, odaadtam a haveromnak. Nem volt rossz döntés, mert gyönyörű a minim, nem tudok betelni vele. A brasiliensis sok lett volna nekem, a mini sokkal lágyabb, gyepesebb kinézetet biztosít. Később is be tudod ültetni, szóval ha ragaszkodsz hozzá, érdemes kivárni az összkép miatt. Persze ez csak az én véleményem ;)
 
Sziasztok!

A növények összetétele ismét megváltozott! Leginkább bővült. Hála Nigronak és a Green Aqua-nak.
Sikerült szerezni két doboz parvulát is, ami nagyon hiányzott nekem a rendelésemből. Hála Istennek megvan és gyönyörű.
Na és ha már bent voltam a GA-ban rám is "tukmáltak" (nagyon nem kellett tukmálni) egy adag glossot, a hidropiper "helyett/mellett".

Ha igaz, hogy csak futtában voltam bent és nagyon siettem, de az államat még egy fél óra mulva is a földön húztam a csodálattól és a gyönyörüségtől, ami a boltban fogadott.
A legmélyebb tiszteletem a fiúknak!!!
Amint lehet megint elmegyek és igérem több időt töltök ott.
 
Örülök, hogy élőben is találkoztunk ;)
Az új törpe zselés növények sajnos folyamatosan készlethiányosak a Tropicanál :( úgy tűnik nagyobb az igény rá, mint amennyit most termeszteni tudnak. Azért igyekeztem olyan növénykéket ajánlani, ami "első növényesben" sikeres lesz. Hajrá ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na, ma megtörtént a beültetés. Azt hiszem én vagyok a világ legbénább embere. Hamarosan képekkel és "élmény" beszámoloval is jelentkezem. Sok jora ne számitsatok.

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e csinálnom valamit a fával, mert egy fehér penészszerü cucc jelent meg rajta.

Olvastam már rola, de sehol sem találom. Köszi

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Szia!

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e csinálnom valamit a fával, mert egy fehér penészszerü cucc jelent meg rajta.

Olvastam már rola, de sehol sem találom. Köszi

Send from Tapatalk 2 with android Mobile

Az Amanó garnélák és Az Otocinklusok szeretik!
Amint bekerülnek 1-2 napon belül eltüntetik!

Nem kell csinálnod vele semmit, de ha nagyon zavar akkor vízcserekor egy fogkefével lekapirgálhatod és leszívhatod!

Várjuk a beszámolót és a képeket!!!

A.ttila
 
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy kell-e csinálnom valamit a fával, mert egy fehér penészszerü cucc jelent meg rajta.

Olvastam már rola, de sehol sem találom. Köszi

Send from Tapatalk 2 with android Mobile

Milyen színű?
Gondolom a szokásos fehéres. Eltávolíthatod, de ezután is pár alkalommal elő szokott jönni.
Ha kerülnek bele tisztogatók, (otto, amanogarni) azok gyorsan eltávolítják.
Kép a jelenlegi állapotról.
 
Szia. Köszi a gyors választ. Akkor nem bántom, bár nem tul szép. Mostmár akkor inkább az lenne a kérdés, hogy mikor kerülhetnek be az amanok és az oto-k. Negy hetet várni akartam, de ez a fehér cucc négy hétig gáz lesz. Telepitésnél használtam bacter 100-at, most meg megy a napi vizcsere + seachem prime és stability. Ugyhogy talán hamarabb is bekerülhetnének. Kinek mi a véleménye?

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Köszi a választ. Képek és beszámolo hétfön várhato. Alapos leszek, hogy tudjatok majd röhögni rajtam. :)

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Szia cheetah!

Szerintem két hét után Amanóból már be rakhatsz pár teszt példányt, majd pár nap múlva ha minden rendben van velük, mehet a többi is (ne ijedj meg, a levedlett páncélok a berakást követő egy-két napban már megjelenhetnek és egyébbként is elég bújósak az első időkben)!

Az Otocinklusok kicsit érzékenyebbek, náluk a 4 hét reális!

Alapos leszek, hogy tudjatok majd röhögni rajtam. :)
Send from Tapatalk 2 with android Mobile

Szeretjük a tanulságos és vidám történeteket!

A.ttila
 
Szerintem senki sem fog nevetni rajtad! Mindenki 0-ról indul, aztán ragad rá valami tudás-gyakorlat az évek során ha akarja vagy marad 0-a közelében. ;)
 
Sziasztok!

Végre újra gép közelébe kerültem, úgyhogy le tudom írni bénázásomat, amit ültetés, és akvárium indítás címszó alatt műveltem.
Szóval csütörtök reggel elkezdtem az ültetést szépen, ahogy meg van írva.

Az előkészületek:
DSC_2303_.JPG


A glossoval és a hydropiperrel kezdtem, gondoltam ez fog a legjobban "kiborítani" és utána minden más már egyszerűbb lesz. Hát jelentem egész ügyesen megcsináltam...ahhoz képest, hogy a manadoba ültetni tényleg nem leányálom. Vagy nem maradt az aljzatba vagy a csipesz lett tiszta aljzatos, szóval azért bénáztam is eleget.

Végül bekerültek:
DSC_2309_.JPG


Ezután következett a parvula és a többi ahogy illik. Ez már "gyerekjáték" volt.

A végeredmény:
DSC_2318_.JPG


Ez után jött a "móka". Feltölteni vízzel és elindítani a szűrőt.
A feltöltéskor jöttek szépen a "magyar szavak" a számra, amikor egy egy glosso és hydropiper úgy gondolta úszónövény lesz belőle. Feltöltés után a lebegő növények vissza ültetése is eltartott egy darabig. Nem baj, első alkalom, gondoltam majd lesz ez még jobb is. :)
Hajrá szűrő...itt kezdődtek a bonyodalmak, szépen összeraktam mindent, de sajnos a külső reaktorom vagy gyári hibás vagy egyszerűen csak "GERONIMO" a bemeneti oldalon többször ledobta magáról a csövet. A fizika meg nem hazudik. Szóval 8-10 liter vizem elfolyt... szekrénybe, padlóra, szűrő alá, stb. A bénázás királya vagyok, mert ezt többször is eljátszottam. azt hiszem törölközőből vagy 6-7 darabot elhasználtam. na meg persze minden alkalommal be a palack ki a palack, be a szűrő ki a szűrő.... mert hát alatta is minden vizes lett. Na persze egy szűrő kivétel alatt újra ledobta magáról a csövet.
Végül az lett, hogy összeraktam és elrohantam a gyerekkel (aki otthon volt, mert beteg) a B...storeba. Csöszorítót venni. És közben imádkoztam, hogy ne dobja le magáról a csövet újra, mert akkor a 80-90 liter akváriumvíz elárasztja a nappalit....megúsztam, szétszedtem, csőszorító rákerült kettő. Már nem dobja le magáról. Remélem így is marad.

Szerintem ez már elég vicces, lehet röhögni, de a java csak most jön. Péntek reggelre láttam, hogy a reaktor szivárog, de nem ám a csőcsatlakozásnál, hanem ott, ahol az egészet szét lehet szedni takarítás céljából. Remek.
Délután az én drága (türelmes) feleségemmel szétszedtük újra...megint elpocsolva egy kis vizet. Teflonszalag volt otthon abból kapott az összetétel. Jelentem, most már nem szivárok. Remélem így is marad.

Szombat reggel: Szivárog az egyik visszafolyásgátló. Nesze neked szigetelő szalag. Délután, még mindig szivárog. Fene egye meg. Volt egy Tartalék visszafolyás gátlóm. Ismét drága feleségem segítségével beiktattam még egy gátlót a szivárgó elé.

Most úgy tünik nem folyik, nem szivárog. Viszont elég hangos a szűrő és a reaktor együtt. Zárt szekrényajtó mellett is hallani egy kicsit, nem vészes, de már nem is érdekel. Azért sem lesz diffúzorom. :)

Nincs még vége: Vízcsere bénázás következik. Első vízcsere pénteken délután volt esedékes. Ismét sikerült egy jót pancsolnom, de most "legalább" a szekrény, a parketta mellett a falat is sikerült össze vizezni.
És hogy ne legyen ennyire egyszerű a dolog, a vízfeltöltéskor újabb glossok és hydropiperek döntöttek a levitáció mellett. szóval ezeket újból el kellett ültetni.

Van egy olyan érzésem, hogy a glosso szőnyeg nem marad meg a sok bénázásom miatt!

Talán hosszú voltam egy kicsit, de ki kellett ezt adnom magamból. Köszönöm mindenkinek, akinek volt kitartása elolvasni. Jutalom:

Pár kép:

Feltöltve:
DSC_2323_.JPG


Kanapéról:
DSC_2334_.JPG


3 naposan:
DSC_2351_.JPG


Többi kép itt található, ha valakit érdekel: Picasa Web Albums - Ruprecht Péter - Aquarium

Egyébként naponta van vízcsere, minden nap kap vízcsere után Seachem Prime és Stability lötyit. Tegnap már kaptam 1-1-1 ml Micro-Macro-EC növénytápot is.
Véleményem szerint a növények nem túl szépek, de nem nem tudom, hogy milyennek kellene lennie, erről azért várnék véleményeket. Minden növényről van van kép a linken.

Minden véleményre és javaslatra és tanácsra kíváncsi vagyok, mert most úgy érzem, minden növény ki fog pusztulni... :(

Üdv
Egy béna akvakertész tanonc helyettes.
 
Türelem és türelem..... tényleg a növényes akváriumok nélkülözhetetlen dolgaihoz ezt is fel kellene írnunk.
Most még ügyetlenkedés volt az indításnál, de ami miatt szívtál, a jövőben tuti máshogy csinálod majd. Így tanulunk.
Legtöbbünknek volt valami akváriumhoz kapcsolódó balesete az elmúlt években. Ez normális, sajna ezt nem tanítják a suliban. :)

De az akvárium a nehézségek ellenére elindult. A növények miatt ne aggódj, egy 1-2 napos akvárium összehasonlítva egy már működő jól beállt akváriummal iszonyat lehangoló tud lenni. Én sem véletlenül nem publikálok naponta a múlt héten újraindított akimról.

Ez most az első pár nap. Teljesen normális a kép. Ilyennek kell lennie. A következő 1 hétben sem sok minden fog történni.
És lassan utána elkezdenek átalakulni és meglódulni a növények. De 2 hónapos kor előtt általában még összefüggő növényzet sincs. Úgyhogy kitartás. Karbantartásokra ha figyelsz, akkor nem lesz gond. (y)
 
Nah, ez is beindult! Hajrá! ;) Ahogy most néztem a köveket, nem olyan rossz, a helyzet, ahogy első körben tűnt, mohával, vagy egyéb növénnyel befuttatva szerintem nagyon szép hatást érnél el. ;)
 
Türelem és türelem..... tényleg a növényes akváriumok nélkülözhetetlen dolgaihoz ezt is fel kellene írnunk.
Most még ügyetlenkedés volt az indításnál, de ami miatt szívtál, a jövőben tuti máshogy csinálod majd. Így tanulunk.
Legtöbbünknek volt valami akváriumhoz kapcsolódó balesete az elmúlt években. Ez normális, sajna ezt nem tanítják a suliban. :)

De az akvárium a nehézségek ellenére elindult. A növények miatt ne aggódj, egy 1-2 napos akvárium összehasonlítva egy már működő jól beállt akváriummal iszonyat lehangoló tud lenni. Én sem véletlenül nem publikálok naponta a múlt héten újraindított akimról.

Ez most az első pár nap. Teljesen normális a kép. Ilyennek kell lennie. A következő 1 hétben sem sok minden fog történni.
És lassan utána elkezdenek átalakulni és meglódulni a növények. De 2 hónapos kor előtt általában még összefüggő növényzet sincs. Úgyhogy kitartás. Karbantartásokra ha figyelsz, akkor nem lesz gond. (y)

Köszönöm Viktor a bíztatást. Türelmem van, azzal nincs gond, végülis 8 hónapot váratott magára az indítás. Egyszerűen csak parás vagyok egy kicsit, és élőben látni a növényeket így elég lehangoló. némelyik elég satnya, a glossók és a parvulák barnulnak. Főleg a glosso :)

Karbantartásra nagyon figyelek. Ezzel kapcsolatban fogok írni megint egy hosszabbat, a kigondolt elkövetkezendő egy hónapról. Aztán majd azt is véleményezzétek.
 
Nah, ez is beindult! Hajrá! ;) Ahogy most néztem a köveket, nem olyan rossz, a helyzet, ahogy első körben tűnt, mohával, vagy egyéb növénnyel befuttatva szerintem nagyon szép hatást érnél el. ;)

A köveket majd a Hyrdocotillal és a pogoval akarom "eltüntetni" akkor talán nem lesz ennyire szembetűnő a padkaeffekt :)
 
Jó lesz ez, teljesen normális a mostani összkép. A fehér trutyit a fáról én vízcserekor egy sima levegőztetős csővel szívtam le. 1-2 hét után teljesen eltűnt.

Sok sikert! (y)
 
Back
Oldal tetejére