• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Teri

Nem véletlen, hogy nem rajongok a horgászatért. A damilos kötözgetés nem az én világom, sőt, kifejezetten útálom.
Viszont az ADA mohaszőnyeg Callicostella prabaktiana Wabi Mat Box isteni. Tömör, dús mohapárna van ránövesztve valamire. Az alapról lebontottam, mint egy gyepszőnyeget sikerült feltekernem.
A henger palástjának szűk harmadát befedte egy doboznyi. Annyira dús a moha, hogy nyújtható, mint a rétes, és így is tökéletesen takar.
Mint írtam a damilos kötözés feladta a leckét, folyton szétcsúszott, meglazult, sokadik próbálkozásra mondtam azt, hogy talán jó lesz, tartani fog stabilan.
IMG_20200321_154735.jpg
 
A mohásított hengerre feltűzdeltem a fentebb említett négy féle orchideát, valamint az alábbi növényekből pár szálat:
Hygrophila pinnatifida
Hydrocotyle verticillata
Alternanthera reineckii mini
Hydrocotyle tripartita mini ( na ez igazán mini levelekkel rendelkezik, alig lehet észrevenni)
Kezdetben a feszesre húzott damil alá próbáltam befűzni őket, de rájöttem, hogy elegendő a mohapárna alá gyömöszölnöm az is stabilan megtartja őket.
A felvirágzott hengert betettem az akváriumba, úgy, hogy kapott egy parafa emelést.
IMG_20200321_164858.jpg
 
Epyweb-re van növesztve "gyárilag", egyébként eléggé lazán, nálam gyakorlatilag lefelé fordítva egyben leesett róla a moha. :)
Eddig nem ismertem ezt az anyagot.
A paluban Hygrolont használtam, az sokkal vékonyabb, könnyen vágható.
Miután végeztem mindennel, takarítás közben támadt az a gondolatom, hogy az Epyweb alapot meghagyom. Némi moha szösz maradt rajta és megpróbálom reprodukálni. Ment az eredeti dobozába, kapott pici vizet, és irány a lámpa alá napozni.
Kíváncsi leszek, mennyire nő újra a moha.
 
Terra Base használatáról keresgettem képeket a világhálón, és olyanokat találtam, melyeknél a hengert növényesítés után beteszik egy üvegbe és ennyi.
Egy picit túlgondoltam a dolgot, és a henger egy részét "elástam". Lehet hiba volt, de az idő majd eldönti.
A henger köré tettem Dennerle táptalajt és ezt megszórtam Ista általános talajjal, mivel az akvárium ezen részét is szeretném kihasználni.IMG_20200321_170048.jpg
 
Apró lávakő mindig van kéznél, körbe raktam a hengert. Alapvetően nem kellene, de csak úgy... a növények idővel úgyis benövik, na mindegy.
A henger és a kövek találkozásához ment egy csipetnyi:
Bolbitis heteroclita difformis
Bucephalandra valami apró levélzetü
Kövek közé:
Rotala bonsai
Alternanthera reineckii mini
Hydrocotyle verticillata
Staurogyne repens
Hydrocotyle tripartita mini
Talajba:
Eleocharis acicularis mini
Montecarlo
IMG_20200321_183946.jpg
 
Szia Misi!
Szép munka, nekem tetszik nagyon!
Természetesen követve!
Köszi!
Remélem viszonylag zökkenőmentes lesz a fenntartása.
Örülnék neki, ha olyan jól működne, mint a wabi gömböcöm.
Alapvetően ez is az.
 
Érdeklődve várom, hogy közel egy hét elteltével hogyan alakul a kis projekted? Arra különösen kíváncsi vagyok, vajon melyik növény spriteli le elsőként a másikat? Te meg majd őrködsz felettük és nyisszogtatod az ollód, hogy mindenkinek esélyt teremts.
Remélem, minden az elképzeléseid szerint alakul.
 
Érdeklődve várom, hogy közel egy hét elteltével hogyan alakul a kis projekted? Arra különösen kíváncsi vagyok, vajon melyik növény spriteli le elsőként a másikat? Te meg majd őrködsz felettük és nyisszogtatod az ollód, hogy mindenkinek esélyt teremts.
Remélem, minden az elképzeléseid szerint alakul.
Ami a legfontosabb, az orchideák rendben vannak.
A hengerre felhelyezett növények közül a pinnatifida látványosan szenved. Kap két napot, aztán lenyisszantom az elpusztult részeit, de a tő marad, talán onnan kihajt.
Talajon eddig mindenki rendben van. Meglepő, még a bucék sem kókadoznak.
A hengerből viszonylag gyorsan szivárog a víz, két naponta 3-4 cm utántöltést igényel. Ez a víz a talajszinten jelenik meg, amit én nem szeretnék, ezért ezt a pluszt fecskendővel kiszippantom.
Párolgást akadályozó fólia még rajta van, naponta többször szellőztetek.
Alapvetően egy hónapot szántam arra, hogy megmutatkozzon mi marad meg.
 
Terike úgy alakul, ahogy tervezted?
Engem egyelőre még annyira nem nyűgözött le ez a kerámiahengeres mohaizé.🤭
 
Terike úgy alakul, ahogy tervezted?
Engem egyelőre még annyira nem nyűgözött le ez a kerámiahengeres mohaizé.🤭
Csak nem távolba látsz?
Valami nem az igazi.
A kerámia henger hozza a tőle elvárhatót. Vízzel feltöltve, pórusain keresztül a külső része is nedves.
Alapvetően a rákötözött moha állapotával nem vagyok kibékülve.
Üde zöld színét kezdi elveszteni, barnulnak a mohaszálak.
Ha marad ez a tendencia, akkor sem esek kétségbe, megy rá több orchidea.
A palástra tűzdelt többi növény rendben van, talajszinten sincs probléma.
IMG_20200426_113439.jpgIMG_20200426_113457.jpg
 
azért vannak ott friss mohahajtások.
visszanéztem hogy jól emlékszem-e hogy spéci mohát vettél, mert nagyjából úgy néz ki mint amit az erdőben szedtem...
Ha ez nem válik be akváriumi mohával is próbálkozhatnál. Én mini Xmas-t próbálgatok és egész csinos hajtásokat hoz emers-en.
 
azért vannak ott friss mohahajtások.
visszanéztem hogy jól emlékszem-e hogy spéci mohát vettél, mert nagyjából úgy néz ki mint amit az erdőben szedtem...
Ha ez nem válik be akváriumi mohával is próbálkozhatnál. Én mini Xmas-t próbálgatok és egész csinos hajtásokat hoz emers-en.
Köszi az észrevételeket.
Igen, az ADA mohakockát használtam, amikor felkötöztem nagyon jó állapotban volt.
Nem tudom, hogyan pótolhatom ha mégsem jön helyre, mivel be van építve a talajba, nem szeretném szétkapni.
Aggatok rá más zöldeket, azok majd idővel takarják.
 
Back
Oldal tetejére