• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Talajszűrő garnéláknak, ivadékhalaknak

Nigro

Alapító
Admin
Nemrég beüzemeltünk néhány garnélás akváriumot a shopban. A szűrésükhöz talajszűrést választottunk. Ez a módszer hatékony biológiai szűrést eredményez az agyagos talajon keresztül áramolva és veszélytelen az apró garnéla és halivadékokra nézve. ;)

 
Re: Talajszűrő garnéláknak, ivadékhalaknak.

Nagyon korrekt termék, a videó is tetszik, jó ötlet ez a videoblog ;) !
Viszont felvetődött bennem pár kérdés, amire ha válaszolnátok hálás lennék:
- Milyen légpumpával vannak hajtva az akváriumok? Mennyire hangosak?
- A használt légpumpák milyen teljesítményűek és mekkorák az egyes akváriumok?
- Csak agyagos talajjal kivitelezhető? Vagy van minimum szemcseméret, ami alatt nem használható?
- A függőleges cső teleszkópos? Vagy csak fűrész által változtatható a mérete? :D

Köszi a válaszokat előre is!
 
Re: Talajszűrő garnéláknak, ivadékhalaknak.

stevo said:
Nagyon korrekt termék, a videó is tetszik, jó ötlet ez a videoblog ;) !
Viszont felvetődött bennem pár kérdés, amire ha válaszolnátok hálás lennék:
- Milyen légpumpával vannak hajtva az akváriumok? Mennyire hangosak?
- A használt légpumpák milyen teljesítményűek és mekkorák az egyes akváriumok?
- Csak agyagos talajjal kivitelezhető? Vagy van minimum szemcseméret, ami alatt nem használható?
- A függőleges cső teleszkópos? Vagy csak fűrész által változtatható a mérete? :D

Köszi a válaszokat előre is!
A leírásnál ott a cső mérete! :) http://www.greenaqua.hu/wavereef-talajszuro-stf-20.html
 
Re: Talajszűrő garnéláknak, ivadékhalaknak.

stevo said:
Nagyon korrekt termék, a videó is tetszik, jó ötlet ez a videoblog !

:thumbup:

stevo said:
- Milyen légpumpával vannak hajtva az akváriumok? Mennyire hangosak?

A 4 akvárium egy Tetra 300-as pumpával működik. Ezen két kivezetés van. Mindkét kivezetést elágaztattuk. 300 lph-s a pumpa ezzel a 4 akvárium simán működik.
Zaj tekintetében minden relatív. A nagy pumpa kicsit duruzsol. A porlasztóknak nincs hangja. -- a szettben kicsit más a porlaszó mint pl a Tetra kis porlasztókövei. Apróbb buborékokat gyárt amivel hatékonyabban hajtható az aki.

stevo said:
- A használt légpumpák milyen teljesítményűek és mekkorák az egyes akváriumok?

300lph-s. 30 literes kockák az akváriumok. 1 pumpa 4 ilyen akit meghajt. 100 lphs pumpával simán lehet üzemeltetni egy ilyen akváriumot. És kicsit nagyobb lesz az áramlás akkor.

stevo said:
- Csak agyagos talajjal kivitelezhető? Vagy van minimum szemcseméret, ami alatt nem használható?

Agyagos talajokkal ajánlatos. Az egész apró szemcsék kizárva pl Manado. De Akadama, Shirakura, ADA stb mehet. Ezeknek nagyobb a szemcsemérete. Érdemes tápanyag nélküli talajt választani. És a telepítésnél egyenletesen kell lefektetni az aljzatot. Domborzat kizárva.

- A függőleges cső teleszkópos? Vagy csak fűrész által változtatható a mérete?

Teleszkópos, de ha nagyon alacsony az akvárium, akkor a fűrész vagy egy éles kés segít.

A nagy szetthez már két "kipufogó" jár ;)
 
Dani ne már hogy ezt nem vágod. :D Huh mekkora sláger volt ez gimibe... :lol: Mondjuk az se most volt... :roll: :?
Az a sok kis aki mind be lesz üzemelve garnélás medencének?
 
outro said:
Dani ne már hogy ezt nem vágod. :D Huh mekkora sláger volt ez gimibe... :lol: Mondjuk az se most volt... :roll: :?
Az a sok kis aki mind be lesz üzemelve garnélás medencének?

... akkor én már fősulis voltam... :D

Az akikat kedden személyesen szemügyre vehettem. Jópofák, ha nálam kikerülnek betták a kettéosztott kicsi akiból, lehet átalakítom egy ilyen garnisra. :)
 
A "gimiben" a slágernek cafe del marnak kellett lennie.
A "gimi" elején meg scooter-friends.. erről ennyit :p
 
outro said:
Az a sok kis aki mind be lesz üzemelve garnélás medencének?

A tervek szerint igen ;) Persze ez csak egy része az akiknak.

Közben épp ma néztem hogy a crystalok a középső nanóban erősen petésednek. 2-3 anyukát is láttam. Már ha nem csokitojások voltak a hasuk alatt. :lol:
 
Sziasztok,

Én is szemezek már egy ideje (vagyis mióta nálatok jártam :D ) ezzel a talajszűrővel,
de most látom a weblapon hogy elfogyott a legkisebb. Lehet tudni, mikor fog érkezni belőle?

köszi!
 
ferke said:
Sziasztok,

Én is szemezek már egy ideje (vagyis mióta nálatok jártam :D ) ezzel a talajszűrővel,
de most látom a weblapon hogy elfogyott a legkisebb. Lehet tudni, mikor fog érkezni belőle?

köszi!

Szió,
A kicsire várni kell még, most még nincs pontos infóm. De a közepes méret kiválthatja. Ugyanaz a rács szerkezet van benne. Moduláris, legfeljebb nem használod fel az összes panelt.
 
Sziasztok!

Milyen vastag talajt javasoltok a szűrő fölé? Amazonia-t vagy Red Bee Sand-ot, meg némi dekorkavicsot tervezek talajnak, néhány sziklával tarkítva.
 
Visitor said:
Sziasztok!

Milyen vastag talajt javasoltok a szűrő fölé? Amazonia-t vagy Red Bee Sand-ot, meg némi dekorkavicsot tervezek talajnak, néhány sziklával tarkítva.

4cm elég lehet. De időnként látni egész extrém eseteket is 8-10cm-vel. Itt is igaz, hogy a több talaj jobban dolgozik.
 
Back
Oldal tetejére