• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szia Meskó!

Olvastam már ilyen kosár tunningról, de ha jól emlékszem a fölső rakétaalkatrészre hajazó rész+ előszűrő szivacs köridom helyet lehet még egy a lentivel megegyező kosarat belerakni.
Közben meg is találtam:
"Sziasztok,

A következő elgondolás jutott eszembe mikor az ecco pro szériával kapcsolatban néztem az adatokat stb.
Az én 2034-es pro elődje ha jól értelmezem az a 2233-as. Na már most ennek az adatai 480l/h (a vödör mérete megegyezik a 2034-esével), de itt nincs előszűrő viszont egyel több szűrőkosár található benne. Felmerült bennem miért ne cserélhetném ki az előszűrőt egy plusz kosárra. Mivel nincs új a nap alatt ezért rákerestem a neten csinálta e valaki előttem és egy másik fórumon ezt találtam egy hozzászólásban:
"Az ecco pro 2036 (tudom ez az egyel nagyobb) egy nagyon jó és gazdaságos szűrő,de nem 200 literhez.Én 54 literhez használtam úgy hogy kivettem az előszűrőt és egy plusz kosarat raktam a helyére substrattal kitömve."
Van itt valaki aki már csinálta? Szerintetek érdemes volna megpróbálni nekem is?
Köszi előre is a segítséget

Üdv,
Zsolti"
Es mi lesz a raketa idommal? Az valasztja el a beszivoreszt a visszafolyotol. Ha az nincs benne, at se megy a szuron a viz, hanem beszivas utan egybol ki is tolja.
 
Szia!
Köszi, hogy utána kerestél. Az előszűrőt nem nagyon merem kiszedni, nem igazán tiszta, hogy honnan hova megy a víz, ha nincs a kosarak által vezetve. A Eheim Classic szériánál nem volt ilyen gond, csak meg kellett pakolni, mivel alulról kapta eleve. Egyelőre kapott legalulra plusz szivacsot, és raktam még bele quartzite glass gyűrűket, és megtömtem annyi perlonnal, amennyivel lehetett. Majd meglátjuk, hogy szuperál.
Ajanlom ezt a vidit, nyilvan nincs ennyi kosarad, de a logika ugyanaz. :)
En ugy csinalnam, hogy a korszivacsot kicserelnem kozepesre, aztan a kosar aljara vekony reteg suru szivacs+perlon (vagy csak perlon), es hat nem nagyon szabad alapbol, de arra tennek biologiait, meg a kis szutyeszbe a tetejen.
Meg mi ugy kaptuk a hasznalt 130ast a GAtol, hogy nem az alap kosarak voltak benne, igy ket normal kosarral lehetett gazdalkodni.
eccopro.jpg
 
Utoljára módosított:
Ajanlom ezt a vidit, nyilvan nincs ennyi kosarad, de a logika ugyanaz. :)
Megnéztem még délután, perlon is került alulra a szivacs fölé, de még mindig kevésnek érzem a szűrőanyagokat bent. Majd 2 hónap múlva veszek bele matrixot. :D
 
Rita, a tiéteken volt ilyen rakéta alakú rész?
Én úgy emlékszem, hogy bár kék szivacsos karima nem volt hozzá, de mintha ez a csúcsos tető se lenne, csak két kosár és egy tekerős lapos fedő.
A tiétek milyen volt?

Lehet, hogy a saját trutyijukat nyomja vissza?
 
En ugy csinalnam, hogy a korszivacsot kicserelnem kozepesre, aztan a kosar aljara vekony reteg suru szivacs+perlon (vagy csak perlon), es hat nem nagyon szabad alapbol, de arra tennek biologiait, meg a kis szutyeszbe a tetejen.
Meg mi ugy kaptuk a hazsnalt 130ast a GAtol, hogy nem az alap kosarak voltak benne, igy ket normal kosarral lehetett gazdalkodni.
View attachment 57013
Hupsz, ezt telefonról nem láttam.
Az előszűrő részén maradt a sajátja, és legalulra került egy vékony réteg maradék eheim-es kék szivacsa a másik szűrőből, és erre ment még rá a perlon. Aztán a kosárba raktam a Substratot és a kis adag gyűrűt, és ha emlékeim nem csalnak, ennek a tetejére is raktam perlont. Meg még a lyukba is. Fojtson minél többet.
 
Rita, a tiéteken volt ilyen rakéta alakú rész?
Én úgy emlékszem, hogy bár kék szivacsos karima nem volt hozzá, de mintha ez a csúcsos tető se lenne, csak két kosár és egy tekerős lapos fedő.
A tiétek milyen volt?

Lehet, hogy a saját trutyijukat nyomja vissza?
Az előző hozzászólásban található képen látható setup volt, tele biológiai szűrőanyaggal a legalján egy közepes szivaccsal. Ezért kérdeztünk téged is privátban, hogy a tiéd milyen összeállításban volt, mert mi is csodálkoztunk.
 
Utoljára módosított:
Én azt hittem, a fenti helyett tettek be a srácok még egy kosarat, ami igaz is, mert a 130-ashoz csak egy lenne, meg ez csücskös izé.
Eskü, holnap szétkapom, megnézem és lefotózom.
 
Sziasztok!
Eheim Ecco Pro 130-ban kellene a szűrőközegeket elhelyezni, de nem igazán tudok rajta kiigazodni. A hivatalos ugye ez:
View attachment 56997

Viszont középen van egy szép nagy, üres lyuk. Ide lehet rakni esetleg plusz perlont? Vagy magát a perlont áthelyezni ide, és a kosarat teljesen feltölteni biológiai szűrőanyaggal? Van még 2 marék kerámiagyűrűm, amit bele kéne tuszkolni.

Az enyém ilyen, ma reggel szétszedtem.
Nincs előszűrő és magas karima, hanem két kosár.
A3F0A3C9-8317-4EAD-8048-7719DCDC02E9.jpeg D1F44678-4022-4D21-A2B6-73422D45A98D.jpeg F262E161-1383-4AB6-B6BC-B4BBCF97F3D5.jpeg
 
hogy az enyém is meglegyen. Szintén GA 'tuning' használt szett:
szuro1.JPG
Három kosár, előszűrő és karima nélkül.
Én tartaléknak vettem úgyhogy nincs tapasztalatom a tényleges működésről.
 
@Meskó , ha Te ma szétszeded a zaj miatt, teszel fel fotót róla?
Köszi
Már megtörtént a szétszedés még ébredés után. Reggelre halk búgásra változott a hangja. Párom kiröhögött, hogy ő este se hallott semmit, de mellette bomba is robbanhatna. Nálatok mit jelent az, hogy hangtalan? Teljesen néma, és a lepke pukit is hallani lehetne mellette, vagy halk motorzúgás azért van? Mindenkinek más és más a zaj, Henrikéknél én pl. megőrülnék éjjel, ő meg szerintem már el se tud aludni a levegőztető hangja nélkül. :D
Hangot sajna nem tudok mutatni, a mellékzörejek hangosabbak a felvételen, mint maga a szűrő. Viszont határozottan levegős, ha megrázom, lötyög benne a víz. És nem is akar kijönni. o_O Falsot nem szív, a csövekben minden oké, rendesen jön az áramlat buborékok nélkül. Egyszerűen nem tudja magát légteleníteni. Fura.

Még egy kérdés, a tetőbe van rakva egy darabka kék szivacs, az mindenkinek van? Tömhetek bele plusz anyagot?

Fényképet nem tudok mutatni, de nekem ilyen van, csak 1 kosárral:
maxresdefault.jpg
 
hogy az enyém is meglegyen. Szintén GA 'tuning' használt szett:
View attachment 57038
Három kosár, előszűrő és karima nélkül.
Én tartaléknak vettem úgyhogy nincs tapasztalatom a tényleges működésről.
Most latom csak, hogy tettel fel kepet. Kivancsi lennek ez mikeppen zar a rotorhaz peremevel. Mert ha ez nem er hozza, akkor az biza nem szur szinte semmit sem.
 
Most latom csak, hogy tettel fel kepet. Kivancsi lennek ez mikeppen zar a rotorhaz peremevel. Mert ha ez nem er hozza, akkor az biza nem szur szinte semmit sem.
pont ez a téma lényege jelenleg.
szuro2.JPG
szinte összeér.
De erre mondom minél jobban megtömjük szűrőanyaggal a kosarakat annál nagyobb ellenállásba ütközik a víz azon az úton és nagyobb eséllyel a fenti résen át szívja a rotor vissza a vizet.
Megvárjuk a hivatalos GA kommentet a dologhoz :)
 
pont ez a téma lényege jelenleg.
View attachment 57046
szinte összeér.
De erre mondom minél jobban megtömjük szűrőanyaggal a kosarakat annál nagyobb ellenállásba ütközik a víz azon az úton és nagyobb eséllyel a fenti résen át szívja a rotor vissza a vizet.
Megvárjuk a hivatalos GA kommentet a dologhoz :)
Majdnem osszeer? Hat ez
Annak ugy kell osszeernie, hogy ott viz ne tudjon bemenni. Ezert van a kosarak alatt egy ures resz, ott gyulik az iszap. Ha ott res van, a viz szuroanyagot, perlont mindent kikerul. Lol. o_O
 
Újra összeraktam, elindítottam.
Ahogy belátni, felér, de nem tudom, zár-e 100%-on vagy szivárog el mellette?
Az biztos, hogy nálam nincs ilyen magas karima.
Hangja nincs, egyből kinyomja a levegőt, motor nem búg, de mi is levegőztető mellett alszunk, a zajszint tűrésünk elég magas.

A kék szivacs a gallérban az előszűrő lenne, azt hagyhatod.
A lyukba félreértettem, hogy perlont akarsz tömni, azt tényleg beszívhatja a rotor, de zacsiban Seachem Purigen talán mehet oda, bár akkor lehet, a te karimád sem fog tőle tökéltesen illeszkedni, ráfeküdni.
 
Majdnem osszeer? Hat ez
Annak ugy kell osszeernie, hogy ott viz ne tudjon bemenni. Ezert van a kosarak alatt egy ures resz, ott gyulik az iszap. Ha ott res van, a viz szuroanyagot, perlont mindent kikerul. Lol. o_O

Nálam most alul az ülepítőben volt trutyi, a perlon koszos volt, tehát biztosan ment át rajta a használt vízből!
 
Majdnem osszeer? Hat ez
Annak ugy kell osszeernie, hogy ott viz ne tudjon bemenni. Ezert van a kosarak alatt egy ures resz, ott gyulik az iszap. Ha ott res van, a viz szuroanyagot, perlont mindent kikerul. Lol. o_O
hát ez van...
mindannyian így kaptuk a használtat amit vettünk.
mivel mindkét karima egyforma így tuti soha nem fog egymásba illeszkedni.
@inadsz ; @viktorlantos mondtok Ti is véleményt?
 
pont ez a téma lényege jelenleg.
View attachment 57046
szinte összeér.
De erre mondom minél jobban megtömjük szűrőanyaggal a kosarakat annál nagyobb ellenállásba ütközik a víz azon az úton és nagyobb eséllyel a fenti résen át szívja a rotor vissza a vizet.
Megvárjuk a hivatalos GA kommentet a dologhoz :)
Zsolt tegyel mar fel egy kepet ugy, hogy a szuro rekesz zarofedelet hozzanyomod a rotorhazhoz. Kivancsi lennek a hezagra. Nekem nem ilyen a szurorekeszem.
 
Back
Oldal tetejére