• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A
Szia!
Köszi, hogy utána kerestél. Az előszűrőt nem nagyon merem kiszedni, nem igazán tiszta, hogy honnan hova megy a víz, ha nincs a kosarak által vezetve. A Eheim Classic szériánál nem volt ilyen gond, csak meg kellett pakolni, mivel alulról kapta eleve. Egyelőre kapott legalulra plusz szivacsot, és raktam még bele quartzite glass gyűrűket, és megtömtem annyi perlonnal, amennyivel lehetett. Majd meglátjuk, hogy szuperál.
Az új is oldalt engedi le a szutykot, és középen, a böszme nagy lyukon át felfelé jön a tiszta víz.
A felső kosáron lévő nyakszerű hivatott oldalt alulra vezetni a vizet az előszűrő szivacson át.
 
Kòszönöm a választ!Én ezt értem,azaz mégsem.Azt zengik az interneten,hogy ez a anyag képes(elvileg kémiai úton)ammóniát megkötni.Sőt vigyázni kell vele,mert hosszú távú alkalmazása esetén, annyi ammóniát megköt,hogy felborulhat az akvárium biológiai egyensúlya,Ammónia hiányából kifolyólag.A bacis részt ismerem,nekem is biofilter anyag van a szűrőimben.Most vettem 1kg Zeolith-ot,de minek?!
Valóban, bocs, szerencsére már a többiek is javítottak, mint kémiai szűrőanyagot, nem néztem, mert növényesben nem nagyon használunk ilyet. Az nem világos, hogy miért akarod ezt használni? Ha van hely plusz szűrőanyagnak, miért nem raksz még biológiait ha a zeolitnak a fent említett veszélyei vannak?
 
Valóban, bocs, szerencsére már a többiek is javítottak, mint kémiai szűrőanyagot, nem néztem, mert növényesben nem nagyon használunk ilyet. Az nem világos, hogy miért akarod ezt használni? Ha van hely plusz szűrőanyagnak, miért nem raksz még biológiait ha a zeolitnak a fent említett veszélyei vannak?
Igazából,számomra érthetetlen okokból kifolyólag,az ammónia szint bármit is csinálok megemelkedik. Nincs túltelepítve az akvárium.82Liter, Eheim aquaball 180 szűrő,növények,6 Kicsi vitorlás(később mennek a nagy akváriumba,ha meglesz)és négy páncélos harcsa.Táptalaj és finom kavics.bio szűrőanyagot is használok(a felső tartályban)2 szivacs,egy perlon vatta.annyi bakteriumot kapott már a víz,hogy lassan egy új faj telepszik meg az akváriumban :)A 126 litetes akvárium külső szűrővel hibátlanul megy.
 
Még valami.Szerintem a magas ammónia szint miatt,a nővények levelei sem néznek ki túl rózsásan.Barna algás,rozsda szìnű foltok.A világítás LED,tudom erősebb kellene,de ez egy low tech akvárium.Úgy gondolom,hogy így is mennie kellene?!
 
Igazából,számomra érthetetlen okokból kifolyólag,az ammónia szint bármit is csinálok megemelkedik. Nincs túltelepítve az akvárium.82Liter, Eheim aquaball 180 szűrő,növények,6 Kicsi vitorlás(később mennek a nagy akváriumba,ha meglesz)és négy páncélos harcsa.Táptalaj és finom kavics.bio szűrőanyagot is használok(a felső tartályban)2 szivacs,egy perlon vatta.annyi bakteriumot kapott már a víz,hogy lassan egy új faj telepszik meg az akváriumban :)A 126 litetes akvárium külső szűrővel hibátlanul megy.

Valamin azonnal megakadt a tekintetem, amit sokan nem is vesznek észre: 6 vitorlás.

Az ifjú vitik fejlődéséhez elengedhetetlen a megfelelő nyersfehérje tartalmú takarmény, ami 35-40% nyersfehérje tartalmat jelent. A fiatal egyedek anyagcseréje ráadásul gyorsabb, mint a kifejlett egyedeké.

A protein bomlása igen gyors (figyelembevéve a halak számára ideális hőmérsékletet is), és elégtelen szűrés esetén előfordulhat, hogy az Ammónia állandó lakója lesz az akváriumnak.
Épp ezért, jó lenne, ha a nagy akvárium elkészültéig, másnaponta úgy cserélnél 10-15% vizet, hogy talajporszívóval megmozgatod az aljzatot is.
 
Még valami.Szerintem a magas ammónia szint miatt,a nővények levelei sem néznek ki túl rózsásan.Barna algás,rozsda szìnű foltok.A világítás LED,tudom erősebb kellene,de ez egy low tech akvárium.Úgy gondolom,hogy így is mennie kellene?!
Nem akarsz inditani egy naplot, amiben reszletesen leirnad a parametereket? (akvarium, aljzat, taptalaj, technika, szuroanyagok, novenyek, allatok, miota megy az akva, milyen gyakran cserelsz vizet es mennyit stb.) Minel tobb reszletet tudunk, annal jobban korvonalazodna mi lehet a gond es jobban tudnank segiteni. Ez a topic csak a szuroanyagokra fokuszalna, de lehet hogy nalad osszetettebb a dolog. Milyen vizparametereket tudsz merni es mivel (cseppteszt)?
 
Ugy mint a dagadt pandacsikoke is?
Ne izélgess, azon pl milyen erős led világítás van... rá is raktam egy dimmert egyből. Majd még ketté kell kötnöm hogy csak a fele világítson egész nap.
Óvom az élőlényeim szemét. Meg egyébként is tudjuk hogy a vízparton milyen könnyen le lehet égni... a végén még Sakuráim lesznek nekem is a kék garnélák helyett ;)
 
Nem akarsz inditani egy naplot, amiben reszletesen leirnad a parametereket? (akvarium, aljzat, taptalaj, technika, szuroanyagok, novenyek, allatok, miota megy az akva, milyen gyakran cserelsz vizet es mennyit stb.) Minel tobb reszletet tudunk, annal jobban korvonalazodna mi lehet a gond es jobban tudnank segiteni. Ez a topic csak a szuroanyagokra fokuszalna, de lehet hogy nalad osszetettebb a dolog. Milyen vizparametereket tudsz merni es mivel (cseppteszt)?
Hol tudok(kell)naplót indítani?Hogy érted?Ezt a témát hova vihetem át?
 
Hol tudok(kell)naplót indítani?Hogy érted?Ezt a témát hova vihetem át?
Úgy értették, hogy a saját akváriumodnak indíts egy naplót ahol megadod a napló elején mekkora akvárium, milyen technikával, milyen dekorokkal, milyen élőlényekkel üzemel.
Meg tudod adni mi hogy működik, mivel van gond és akkor személyre szabottan tudnak neked segíteni a fórumtagok.
Na és persze csatolhatsz fotókat is :)
Oda minden témáról tudsz egy helyen írni a saját akváriumodról.
 
Kérdésem az lenne, hogy ha egy Eheim Pickup 60 belső szűrőben hosszában kettévágom a szivacsot, majd a felszabadult helyre berakok egy kis kerámiát, az javítana vagy rontana a szűrő elméleti hatékonyságán? Vagy esetleg helyettesíthetném a teljes szivacsot 100ml purigennel?
 
Utoljára módosított:
Kérdésem az lenne, hogy ha egy Eheim Pickup 60 belső szűrőben hosszában kettévágom a szivacsot, majd a felszabadult helyre berakok egy kis kerámiát, az javítana vagy rontana a szűrő elméleti hatékonyságán? Vagy esetleg helyettesíthetném a teljes szivacsot 100ml purigennel?
En nem nyulnek hozza. Nagyon kis mennyiseg fer bele, akkor inkabb a szivacs.
 
Back
Oldal tetejére