• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Zsolt tegyel mar fel egy kepet ugy, hogy a szuro rekesz zarofedelet hozzanyomod a rotorhazhoz. Kivancsi lennek a hezagra. Nekem nem ilyen a szurorekeszem.
majd ha legközelebb a pincében járok és nem felejtem el.
Egyébként meg hézag ide, hézag oda, úgysem tud egymásba illeszkedni ahogy írtam egyforma átmérőjű a két perem ami találkozik.
 
Nem látom át a posztokból a kérdés lényegét. :)

De az Ecco Pro szűrők korábban a fehér belsővel érkeztek. Manapság a sötét műanyag belső résszel jön.
Mindkettőt használtuk, amíg használtuk ezeket a szűrőket. Jellemzően korábban a 30-as kockáink alatt futottak csak.

0-showthumb.aspx?maxsize=1000&img=4306-17521-eheim-ecco-2234-aquarium-canister-filter.jpg

Nekem évekig volt szintén otthon. Ezt is ezzel hajtottam

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/albums/72157622209187244

Az előszűrő kör karima csak a fekete dobozos változathoz van. A fehérhez nem tudok ilyenről.
 
Nem látom át a posztokból a kérdés lényegét. :)

De az Ecco Pro szűrők korábban a fehér belsővel érkeztek. Manapság a sötét műanyag belső résszel jön.
Mindkettőt használtuk, amíg használtuk ezeket a szűrőket. Jellemzően korábban a 30-as kockáink alatt futottak csak.

View attachment 57047

Nekem évekig volt szintén otthon. Ezt is ezzel hajtottam

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/albums/72157622209187244

Az előszűrő kör karima csak a fekete dobozos változathoz van. A fehérhez nem tudok ilyenről.
köszi :)
ezek szerint semmi gond, nem tuning verzió csak régebbi.
Én azt hittem kicseréltétek a felső részt hogy plusz kosár férjen be a szűrőanyagoknak :)
 
Nem látom át a posztokból a kérdés lényegét. :)

De az Ecco Pro szűrők korábban a fehér belsővel érkeztek. Manapság a sötét műanyag belső résszel jön.
Mindkettőt használtuk, amíg használtuk ezeket a szűrőket. Jellemzően korábban a 30-as kockáink alatt futottak csak.

View attachment 57047

Nekem évekig volt szintén otthon. Ezt is ezzel hajtottam

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/albums/72157622209187244

Az előszűrő kör karima csak a fekete dobozos változathoz van. A fehérhez nem tudok ilyenről.
De a feher muanyag szurobetet karimaja igy hogyan zarja el a koszosviz utjat a tisztatol ha ott egy ful? Az elvileg eltartja nem kicsit.
 
köszi :)
ezek szerint semmi gond, nem tuning verzió csak régebbi.
Én azt hittem kicseréltétek a felső részt hogy plusz kosár férjen be a szűrőanyagoknak :)

Nem cserélgettünk. De arra emlékszem, hogy volt egy idő amikor mindkét széria futott még.
Gondolom Eheim kitolta a bent lévő készleteit a régi szériából. Határozottan emlékszem, hogy a boltba pl egy ideig még kaptunk ilyeneket, amikor nekem pl már otthon a fekete verzió ment.

De a feher muanyag szurobetet karimaja igy hogyan zarja el a koszosviz utjat a tisztatol ha ott egy ful? Az elvileg eltartja nem kicsit.

Sajnos már egy ideje nem volt kezemben így nem tudok nyilatkozni. Az utóbbi időben akkor találkoztam ezekkel a szűrőkkel, amikor a fogantyút eltörték az ügyfelek.
 
Nem cserélgettünk. De arra emlékszem, hogy volt egy idő amikor mindkét széria futott még.
Gondolom Eheim kitolta a bent lévő készleteit a régi szériából. Határozottan emlékszem, hogy a boltba pl egy ideig még kaptunk ilyeneket, amikor nekem pl már otthon a fekete verzió ment.



Sajnos már egy ideje nem volt kezemben így nem tudok nyilatkozni. Az utóbbi időben akkor találkoztam ezekkel a szűrőkkel, amikor a fogantyút eltörték az ügyfelek.
Mint en is :) mindjart Zsoltal osszehasonlitjuk. Koszi Viktor.
 
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni a Zeolith szűrő(Ammónia megkötő)anyaggal kapcsolatban.Hogyan kell használni?Az aljzatra szórható?Belső szűrőbe(Eheim Aquaball 180) 82L es akváriumba rakva,milyen időközönként kell cserélni?
 
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni a Zeolith szűrő(Ammónia megkötő)anyaggal kapcsolatban.Hogyan kell használni?Az aljzatra szórható?Belső szűrőbe(Eheim Aquaball 180) 82L es akváriumba rakva,milyen időközönként kell cserélni?
Szűrőanyagot szűrőbe teszünk sosem aljzatra. Nincs olyan szűrőanyag, ami ammóniát köt meg, az ammóniát a szűrőanyagon megtelepedett bacik alakítják át nitritté majd nitráttá. Emiatt kulcsfontosságú, hogy az adott szűrőanyagon mekkora felület és hogyan áll a bacik rendelkezésére. Erről részletesebben ebben a topicban. A zeolit mikroszkópos felvétele, nem meggyőző.
a08fig01a.jpg
 
Nem cserélgettünk. De arra emlékszem, hogy volt egy idő amikor mindkét széria futott még.
Gondolom Eheim kitolta a bent lévő készleteit a régi szériából. Határozottan emlékszem, hogy a boltba pl egy ideig még kaptunk ilyeneket, amikor nekem pl már otthon a fekete verzió ment.



Sajnos már egy ideje nem volt kezemben így nem tudok nyilatkozni. Az utóbbi időben akkor találkoztam ezekkel a szűrőkkel, amikor a fogantyút eltörték az ügyfelek.
Atugrottam Zsolthoz megvizsgaltuk. Tokeletesen illeszkedik es teszi a dolgat. Ismeretlen volt szamomra tipuson belul egy egeszen mas belso kialakitas. Tokeletes szuro igy is, ugy is.
 
Szűrőanyagot szűrőbe teszünk sosem aljzatra. Nincs olyan szűrőanyag, ami ammóniát köt meg, az ammóniát a szűrőanyagon megtelepedett bacik alakítják át nitritté majd nitráttá. Emiatt kulcsfontosságú, hogy az adott szűrőanyagon mekkora felület és hogyan áll a bacik rendelkezésére. Erről részletesebben ebben a topicban. A zeolit mikroszkópos felvétele, nem meggyőző.
View attachment 57069
Kòszönöm a választ!Én ezt értem,azaz mégsem.Azt zengik az interneten,hogy ez a anyag képes(elvileg kémiai úton)ammóniát megkötni.Sőt vigyázni kell vele,mert hosszú távú alkalmazása esetén, annyi ammóniát megköt,hogy felborulhat az akvárium biológiai egyensúlya,Ammónia hiányából kifolyólag.A bacis részt ismerem,nekem is biofilter anyag van a szűrőimben.Most vettem 1kg Zeolith-ot,de minek?!
 
Szűrőanyagot szűrőbe teszünk sosem aljzatra. Nincs olyan szűrőanyag, ami ammóniát köt meg, az ammóniát a szűrőanyagon megtelepedett bacik alakítják át nitritté majd nitráttá. Emiatt kulcsfontosságú, hogy az adott szűrőanyagon mekkora felület és hogyan áll a bacik rendelkezésére. Erről részletesebben ebben a topicban. A zeolit mikroszkópos felvétele, nem meggyőző.
View attachment 57069
http://akvarisztika.info/index.php/berendezes/akvariumi-szuroanyagok.html
 
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni a Zeolith szűrő(Ammónia megkötő)anyaggal kapcsolatban.Hogyan kell használni?Az aljzatra szórható?Belső szűrőbe(Eheim Aquaball 180) 82L es akváriumba rakva,milyen időközönként kell cserélni?
A kérdés, illetve a válasz engem is érdekel. Épp ma tömtem meg két kosarat zeolittal. A neten nagyon sok info van róla, tudományosan is alátámasztva a működését. Mivel nem értek hozzá, még az ammónia megkötő tulajdonságát is elhiszem. Viszont reális képet nem tudok majd róla alkotni, mert a többi kosárban van Siporax, Mátrix, és Seachem Purigen. Na most, hogy mi, hogy működik...?
Az akváriumi felhasználásnál nem ajánlott a fenékre szórás, mert miután megtelik, regenerálni kellene, vagy cseréni, és ha talajként van bent, akkor az elég nehézkes. Belső szűrőbe nem tenném, mert a kis térfogata miatt, abba valami drágább, hatásosabb szűrőanyag illik.
 
Utoljára módosított:
Kòszönöm a választ!Én ezt értem,azaz mégsem.Azt zengik az interneten,hogy ez a anyag képes(elvileg kémiai úton)ammóniát megkötni.Sőt vigyázni kell vele,mert hosszú távú alkalmazása esetén, annyi ammóniát megköt,hogy felborulhat az akvárium biológiai egyensúlya,Ammónia hiányából kifolyólag.A bacis részt ismerem,nekem is biofilter anyag van a szűrőimben.Most vettem 1kg Zeolith-ot,de minek?!
En is ugy tudom, hogy iszonyat sok ammoniat megkot, illetve nitratot is. Low akvariumba meg akar jo is lehet egy ideig ha tul van telepitve. Az egy ideig, arra ertendo, hogy ha telitodik, utana elengedi magabol, ami nekem kicsit ertelmetlen, mert ha megkoti, hogyan tudja elengedni? Max azt tudom elhinni, hogy nem tud tobbet megfogni. A nitrat megkotese, hightechben egyenesen rossz tulajdonsag,mert nitratra egyenesen szukseg van. Kertitoba es medence technikaba rengeteget hasznaljak ezt a kozeget. Ujj akvarium inditasnal szerintem van ertelme legalabb 1 fioknyi hasznalatnak, amig a bacik kialakulnak had kosson mint a nagymama. Talajba nem lattam ertelmet, viszont taptalajba igen. A colombo hasznalja is, mert lazan tartja a taptalaj teruletet, igy nemtud egyontetu iszapkent uzemelni. Taptalajban ebbol szarmazo problemat meg nem tapasztaltam. A jo minosegu biologiai szuroanyagnal ha nem is jobb, viszont a szurosetupos gyartoi videokban installalt es azzal szerelt, mianyag golyo, szivacs, es darabolt gegecsoveknel, ezerszeresen jobb. Bar meg nem ertem a tesztem vegere, 3 honap egy ilyenre keves, aktivan hasznalok egy szurot fullra toltve ezzel az anyaggal. Mert ugye hiszunk a tesztekbe, csak elobb vegre hajtjuk. Eddigi eredmeny, tiszta viz, egyeb semmi. Varom, hogy elengedje azt a sok ammoniat. Elvileg algabummal, esetleg tomeges hal es garnéla halallal jar. Varunk, bizunk.
 
Back
Oldal tetejére