• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szivacsot én is csak előszűrőnek gondoltam, illetve a legvégére egy sűrűbbet, hogy lassítsa az átfolyást a biológiai szűrőanyagokon. Az eddigi elképzelés az, hogy az akvárium amit szűrők az 30cm magas (plusz a tető), e mögé jön a szűrőaksi kb 38-40cm magassággal. A szűrőaksit megfúratom a megfelelő helyen kb 35cm magasan és onnan egy akril/ vagy üveg/ vagy műanyag csövön keresztül ömlene vissza a víz (a cső az áramlás irányítását szolgálja elsősorban). Szerinted működhet?

Szia!
Egy nyitott rendszernél nem hiszem, hogy a vizet arra tudnád kényszeríteni, hogy a nagyobb ellenálláson (szűrőanyag) folyjon át. Szerintem a könnyebb utat fogja választani és kifolyik oldalt.
Szerintem érdemes lenne ezeket átolvasnod, mielőtt nekilátsz: https://akvakertesz.hu/threads/oldalpolcos-szuroaksi.1866/ https://akvakertesz.hu/threads/mattenfilter.753/
 
Sziasztok!

Most indítok egy 80 literes low tech akváriumot, alacsony növény és hal sűrűséggel. Beszereztem egy Aqua Nova NCF 800-as külső szűrőt, elvileg 7 literes tartállyal.
A gyári töltet így néz ki:
- legalsó kosár: durva szivacs
- középső kosár: 500gr aktív szén
- felső kosár: 500gr kerámia gyűrű és fölötte egy finomabb vatta szerű szivacs

Első körben megfelelő ez a töltet? Ha nagyon nem oké, akkor mit és hogyan kéne módosítani? A benne lévő anyagokat mennyi idő után kell cserélni (és mire)?

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Most indítok egy 80 literes low tech akváriumot, alacsony növény és hal sűrűséggel. Beszereztem egy Aqua Nova NCF 800-as külső szűrőt, elvileg 7 literes tartállyal.
A gyári töltet így néz ki:
- legalsó kosár: durva szivacs
- középső kosár: 500gr aktív szén
- felső kosár: 500gr kerámia gyűrű és fölötte egy finomabb vatta szerű szivacs

Első körben megfelelő ez a töltet? Ha nagyon nem oké, akkor mit és hogyan kéne módosítani? A benne lévő anyagokat mennyi idő után kell cserélni (és mire)?

Előre is köszönöm!
Szia Mate.
Az also rekeszt csak felig tedd kerigyuruvel, a maradek helyre az also rekeszben mehet a durva szivacs. (vagy forditva)
Az osszes tobbibe biologiai szuroanyag, minimum eheim substrat, de inkabb jobb. A legfelsobe a szuronyag tetejere nyomj perlont, es had szoljon. Nem kell cserelni csak felevente obliteni oket, perlont cserelni. Kb ennyi. Ha hamarabb koszolodik akkor 3-4 havonta oblites.
Szerk: a szenet tedd felre a legkozelebbi grillezeshez.
 
Sziasztok!

Most indítok egy 80 literes low tech akváriumot, alacsony növény és hal sűrűséggel. Beszereztem egy Aqua Nova NCF 800-as külső szűrőt, elvileg 7 literes tartállyal.
A gyári töltet így néz ki:
- legalsó kosár: durva szivacs
- középső kosár: 500gr aktív szén
- felső kosár: 500gr kerámia gyűrű és fölötte egy finomabb vatta szerű szivacs

Első körben megfelelő ez a töltet? Ha nagyon nem oké, akkor mit és hogyan kéne módosítani? A benne lévő anyagokat mennyi idő után kell cserélni (és mire)?

Előre is köszönöm!
Figyelj Máté,
@Szabó Henrik barátunk olyan profi módon összefoglalta, hogy én már csak jó éjszakát kívánok. ;) Ha nem így töltöd meg, megvuduzunk. :nailbiting: :ROFLMAO: Viccet félretéve a biológiai töltőanyag a lényeg, az kell nekünk.
 
Sziasztok!
A neten több videóban is látható, hogy a szűrők alsó kosarába teszi a jóember a három féle szivacsot, (durva, közepes, perlon) majd a felette lévőkbe csak biológiai szűrőanyagot. Valaki próbálta már így? Tapasztalat?
 
Sziasztok!
A neten több videóban is látható, hogy a szűrők alsó kosarába teszi a jóember a három féle szivacsot, (durva, közepes, perlon) majd a felette lévőkbe csak biológiai szűrőanyagot. Valaki próbálta már így? Tapasztalat?
Én már próbáltam így is. Hamarabb eltönődik a perlon, azaz gyakrabban kell szűrőt takarítani, cserébe a perlon utáni szűrőanyagok alig koszolódnak. Ha nem lennék lusta, így csinálnám. [emoji6]
 
Szia Mate.
Az also rekeszt csak felig tedd kerigyuruvel, a maradek helyre az also rekeszben mehet a durva szivacs. (vagy forditva)
Az osszes tobbibe biologiai szuroanyag, minimum eheim substrat, de inkabb jobb. A legfelsobe a szuronyag tetejere nyomj perlont, es had szoljon. Nem kell cserelni csak felevente obliteni oket, perlont cserelni. Kb ennyi. Ha hamarabb koszolodik akkor 3-4 havonta oblites.
Szerk: a szenet tedd felre a legkozelebbi grillezeshez.
Szia Henrik!

Látom, hogy írtál nekem privátot, de a friss regisztráció miatt még nem tudok válaszolni. Folytathatnánk emailben? ekemate93@gmail.com
 
V
Szia Henrik!

Látom, hogy írtál nekem privátot, de a friss regisztráció miatt még nem tudok válaszolni. Folytathatnánk emailben? ekemate93@gmail.com
Vagy ugy. Nincs benne titok. Ha nem csak egy problema megoldasaig regisztraltal, hanem aktivan szeretnel resztvenni a kozossegben, par hsz, es par lajk, es hetrol hetre egyre tobb jogosultsagod lesz, illetve masok is tudnak segiteni ha igenyled.
Az uzibe csak annyi allt: Mennyi substratra lenne szukseged? Es hogy valamennyi van nekem is.
 
V

Vagy ugy. Nincs benne titok. Ha nem csak egy problema megoldasaig regisztraltal, hanem aktivan szeretnel resztvenni a kozossegben, par hsz, es par lajk, es hetrol hetre egyre tobb jogosultsagod lesz, illetve masok is tudnak segiteni ha igenyled.
Az uzibe csak annyi allt: Mennyi substratra lenne szukseged? Es hogy valamennyi van nekem is.
Az az igazság, hogy nem tudom pontosan, elvileg 7 liter a tartály, ti azt javasoltátok, hogy a középső kosarat töltsem meg ezzel, és valamennyit a felsőbe is tegyek, tehát úgy tippelem, hogy 1.5-2 liter kellhet. Nincs még tapasztalatom vele, hogy mennyire kell "megtömni". Ha neked van elfekvőben, akkor szívesen átvenném, biztos meg tudunk alkudni rá.
 
Az az igazság, hogy nem tudom pontosan, elvileg 7 liter a tartály, ti azt javasoltátok, hogy a középső kosarat töltsem meg ezzel, és valamennyit a felsőbe is tegyek, tehát úgy tippelem, hogy 1.5-2 liter kellhet. Nincs még tapasztalatom vele, hogy mennyire kell "megtömni". Ha neked van elfekvőben, akkor szívesen átvenném, biztos meg tudunk alkudni rá.
Ugorj at ha van idod, es hozd a szurot is. Osszedobjuk.
 
Én már próbáltam így is. Hamarabb eltönődik a perlon, azaz gyakrabban kell szűrőt takarítani, cserébe a perlon utáni szűrőanyagok alig koszolódnak. Ha nem lennék lusta, így csinálnám. [emoji6]
Hm, nekifogtam, kipróbálom. Tetrában alulról felfelé első kosárban: durvaszivacs, finom szivacs, perlon. Középsőben Siporax, felsőben pedig Substrat-pro.Kíváncsi vagyok :)
 
Sziasztok!
Eheim Ecco Pro 130-ban kellene a szűrőközegeket elhelyezni, de nem igazán tudok rajta kiigazodni. A hivatalos ugye ez:
160707100732.jpg

Viszont középen van egy szép nagy, üres lyuk. Ide lehet rakni esetleg plusz perlont? Vagy magát a perlont áthelyezni ide, és a kosarat teljesen feltölteni biológiai szűrőanyaggal? Van még 2 marék kerámiagyűrűm, amit bele kéne tuszkolni.
 
F
Sziasztok!
Eheim Ecco Pro 130-ban kellene a szűrőközegeket elhelyezni, de nem igazán tudok rajta kiigazodni. A hivatalos ugye ez:
View attachment 56997

Viszont középen van egy szép nagy, üres lyuk. Ide lehet rakni esetleg plusz perlont? Vagy magát a perlont áthelyezni ide, és a kosarat teljesen feltölteni biológiai szűrőanyaggal? Van még 2 marék kerámiagyűrűm, amit bele kéne tuszkolni.

Fel lehet turbózni két kosárral és úgy dupla annyi biológiai szűrőanyag fér bele.
A szivacsot lehet legalulra tenni, így annak a helyére tehetsz kerámiagyűrűt. Perlon szerintem simán mehet felülre.
A saját csapjával nem tudod fojtani?
A rengeteg szűrőanyag eleve visszafogja majd.
 
Ja, hogy ebbe még pluszban bele tudnék rakni két kosarat? Gyanúsan nagynak tűnt a tartály a szűrőkosárhoz képest. o_O
Szia Meskó!

Olvastam már ilyen kosár tunningról, de ha jól emlékszem a fölső rakétaalkatrészre hajazó rész+ előszűrő szivacs köridom helyet lehet még egy a lentivel megegyező kosarat belerakni.
Közben meg is találtam:
"Sziasztok,

A következő elgondolás jutott eszembe mikor az ecco pro szériával kapcsolatban néztem az adatokat stb.
Az én 2034-es pro elődje ha jól értelmezem az a 2233-as. Na már most ennek az adatai 480l/h (a vödör mérete megegyezik a 2034-esével), de itt nincs előszűrő viszont egyel több szűrőkosár található benne. Felmerült bennem miért ne cserélhetném ki az előszűrőt egy plusz kosárra. Mivel nincs új a nap alatt ezért rákerestem a neten csinálta e valaki előttem és egy másik fórumon ezt találtam egy hozzászólásban:
"Az ecco pro 2036 (tudom ez az egyel nagyobb) egy nagyon jó és gazdaságos szűrő,de nem 200 literhez.Én 54 literhez használtam úgy hogy kivettem az előszűrőt és egy plusz kosarat raktam a helyére substrattal kitömve."
Van itt valaki aki már csinálta? Szerintetek érdemes volna megpróbálni nekem is?
Köszi előre is a segítséget

Üdv,
Zsolti"
 
Szia!
Köszi, hogy utána kerestél. Az előszűrőt nem nagyon merem kiszedni, nem igazán tiszta, hogy honnan hova megy a víz, ha nincs a kosarak által vezetve. A Eheim Classic szériánál nem volt ilyen gond, csak meg kellett pakolni, mivel alulról kapta eleve. Egyelőre kapott legalulra plusz szivacsot, és raktam még bele quartzite glass gyűrűket, és megtömtem annyi perlonnal, amennyivel lehetett. Majd meglátjuk, hogy szuperál.
 
Back
Oldal tetejére