• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

A kicsibe egy reteg szivacs utan csak matrix tropot tennek, ez megfeleloen csokkentene a nyomason. A nagyba sipi utan csak seachem matrixot tennek. Szerintem az, hogy regi vagy uj, semmi jelentosege nincsen. Akar jaratva volt akar nem.
Szia Henrik!

Tehát a nagyból elhagyhatom a szivacsot, és csak biológiaival (no meg egy kis perlonnal) szűrjem.
Ebbe az akváriumba CBS-t szeretnék tenni (a narancs tigrisek egy 3. akváriumban vannak).
Nem okoz majd gondot a siporax TDS emelése terén?
 
Szia Henrik!

Tehát a nagyból elhagyhatom a szivacsot, és csak biológiaival (no meg egy kis perlonnal) szűrjem.
Ebbe az akváriumba CBS-t szeretnék tenni (a narancs tigrisek egy 3. akváriumban vannak).
Nem okoz majd gondot a siporax TDS emelése terén?

A szivacsot nem, csak ki felejtettem. Az megy a sipi ala. Gondolom ro vizeznel visszasozva vagy lagyitod a csapvizet? Annyit nem emel a tds-en.
 
Sziasztok!

Eheim 2213-ba mennyi szűrőanyagot lehet rakni? Szivacsom van rengeteg, csak méretre kell vágni, van fél liter mátrixom, és a pH csökkentés miatt biorio-ra gondoltam még a szivacs és a mátrix mellé. A kérdés az lenne, hogy mennyi kellene belőle az erős szűrés és pH csökkentő hatás érdekében?

Szerk: 50 literes akvárium alá lesz.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eheim 2213-ba mennyi szűrőanyagot lehet rakni? Szivacsom van rengeteg, csak méretre kell vágni, van fél liter mátrixom, és a pH csökkentés miatt biorio-ra gondoltam még a szivacs és a mátrix mellé. A kérdés az lenne, hogy mennyi kellene belőle az erős szűrés és pH csökkentő hatás érdekében?

Szerk: 50 literes akvárium alá lesz.
50 literhez elegendo ami belefer. Ha jol emlekszem 2l ha belefer. Kerigyurut kihagynam, alulra matrix utana a kor alaku elvalaszto szivacs, arra a kovetkezo szuroanyag, tetejere perlon, es lezar.
 
Elvileg 3 liter szuroanyag fer bele, akkor max fel liter ures marad, de gondolom az nem gaz. Koszi akkor rendelem a cuccokat... :)
50 literhez elegendo ami belefer. Ha jol emlekszem 2l ha belefer. Kerigyurut kihagynam, alulra matrix utana a kor alaku elvalaszto szivacs, arra a kovetkezo szuroanyag, tetejere perlon, es lezar.
 
Ne maradjon ures resz. Valamelyikbol tegyel meg ra. Akar az aljara kerigyurut vagy valamit.
3l? Nem gondoltam volna....
Víz lehet, hogy belefér 3 liter, de nekem csak 1 liter matrix, majdnem 1 liter (2 marék kimaradt kb) kerámiagyűrű (Ista Quartzite glass, nem vagyok benne biztos, hogy ez kerámiának számít-e, porózus anyag, nem műanyagszerű), másfél centis vastag szivacs legalul ülepítőnek, tetején perlon, és egy kis adag Seachem Purigen. És még a szűrőanyag tartója is elvesz helyet belőle. Mondjuk a 2211-emhez képest kész áldás a tartálya. :D
 
Víz lehet, hogy belefér 3 liter, de nekem csak 1 liter matrix, majdnem 1 liter (2 marék kimaradt kb) kerámiagyűrű (Ista Quartzite glass, nem vagyok benne biztos, hogy ez kerámiának számít-e, porózus anyag, nem műanyagszerű), másfél centis vastag szivacs legalul ülepítőnek, tetején perlon, és egy kis adag Seachem Purigen. És még a szűrőanyag tartója is elvesz helyet belőle. Mondjuk a 2211-emhez képest kész áldás a tartálya. :D
En is igy emlekszem.
 
Víz lehet, hogy belefér 3 liter, de nekem csak 1 liter matrix, majdnem 1 liter (2 marék kimaradt kb) kerámiagyűrű (Ista Quartzite glass, nem vagyok benne biztos, hogy ez kerámiának számít-e, porózus anyag, nem műanyagszerű), másfél centis vastag szivacs legalul ülepítőnek, tetején perlon, és egy kis adag Seachem Purigen. És még a szűrőanyag tartója is elvesz helyet belőle. Mondjuk a 2211-emhez képest kész áldás a tartálya. :D
Fel liter matrix es 2 liter bio rio plusz a szivacsnak kell bele ferni. Rendeles leadva, alig varom. :)
 
Fel liter matrix es 2 liter bio rio plusz a szivacsnak kell bele ferni. Rendeles leadva, alig varom. :)
Szia Boma!

Én szintén áprilisban vettem egy akciós 2213-as szűrőt.
A kosár belső átmérője 12,5 cm.,továbbá 1 db. gyári szivacs felett a kosárban 16 cm. magasságú hely marad.
Ezek alapján 1 db. kék szivacson felül a "maradék" hasznos térfogat kb. 1,9635 liter.
Ebből jön még le a perlon térfogata.

A kosár elhagyásával nyilván növelhető a hasznos térfogat, amihez kell némi DIY.
Ezzel összejöhet a gyárilag megadott 3 liter hasznos térfogat.

Üdv,
Verhó
 
Szia Boma!

Én szintén áprilisban vettem egy akciós 2213-as szűrőt.
A kosár belső átmérője 12,5 cm.,továbbá 1 db. gyári szivacs felett a kosárban 16 cm. magasságú hely marad.
Ezek alapján 1 db. kék szivacson felül a "maradék" hasznos térfogat kb. 1,9635 liter.
Ebből jön még le a perlon térfogata.

A kosár elhagyásával nyilván növelhető a hasznos térfogat, amihez kell némi DIY.
Ezzel összejöhet a gyárilag megadott 3 liter hasznos térfogat.

Üdv,
Verhó
Igy akkor viszont eleg lehetne nekem az 1 literes bio rio kiszereles is talan. Bar 2500 Ft-tal tobb csak a 2 literes kiszereles az 1 litereshez kepest... inkabb tobb legyen mint kevesebb. :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Bocsi ha nem a legjobb helyre írom... Egy hete indítottam egy 54 literes low tech növényes akváriumot, amihez jövő hónapban építeni szeretnék egy oldal (hátsó) polcos szűrőaksit kb 30l térfogatban. Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen arányban, milyen szűrőanyagokat tegyek bele? Van e valami ötletetek ezzel kapcsolatban?
Eddigi terveim szerint az akvárium mögé tenném a szűrőaksit és a tetőt kis DIY-jel megbütykölve az egyik oldalon egy 300l/h-s belsőszűrő szintén megbütykölve nyomná ki a szűrőaksiba a vizet és visszafele pedig túlfolyásos módszerrel érkezne be a víz. A szűrőanyagok közül inkább a szivacsra, lávakőre és kerámiagyűrűre gondoltam. Minden ötlet jól jön! Köszi a segítséget előre is!
 
Sziasztok! Bocsi ha nem a legjobb helyre írom... Egy hete indítottam egy 54 literes low tech növényes akváriumot, amihez jövő hónapban építeni szeretnék egy oldal (hátsó) polcos szűrőaksit kb 30l térfogatban. Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen arányban, milyen szűrőanyagokat tegyek bele? Van e valami ötletetek ezzel kapcsolatban?
Eddigi terveim szerint az akvárium mögé tenném a szűrőaksit és a tetőt kis DIY-jel megbütykölve az egyik oldalon egy 300l/h-s belsőszűrő szintén megbütykölve nyomná ki a szűrőaksiba a vizet és visszafele pedig túlfolyásos módszerrel érkezne be a víz. A szűrőanyagok közül inkább a szivacsra, lávakőre és kerámiagyűrűre gondoltam. Minden ötlet jól jön! Köszi a segítséget előre is!

Szia!
Szivacsot csak előszűrőnek tennék be, kerámiagyűrű és lávakő is mehet, bár talán a láva jobb.
Viszont, ha nem zárt a rendszered, fog az működni, hogy benyomod a vizet a szűrőakvába, majd túlfolyásos elven folyatod vissza? Vagy magasabb lesz a szűrőakva üvege és lesz rajta egy kivágás? Ezeket az oldalpocosokat inkább úgy szokták kivitelezni, hogy a víz a szűrőaksiba átszívódik általában egy kiemelő csővel, jönnek a szűrőanyagok, majd az utolsó rekeszből egy pumpa nyomja vissza az akvába a vizet.
 
Szia!
Szivacsot csak előszűrőnek tennék be, kerámiagyűrű és lávakő is mehet, bár talán a láva jobb.
Viszont, ha nem zárt a rendszered, fog az működni, hogy benyomod a vizet a szűrőakvába, majd túlfolyásos elven folyatod vissza? Vagy magasabb lesz a szűrőakva üvege és lesz rajta egy kivágás? Ezeket az oldalpocosokat inkább úgy szokták kivitelezni, hogy a víz a szűrőaksiba átszívódik általában egy kiemelő csővel, jönnek a szűrőanyagok, majd az utolsó rekeszből egy pumpa nyomja vissza az akvába a vizet.


Szivacsot én is csak előszűrőnek gondoltam, illetve a legvégére egy sűrűbbet, hogy lassítsa az átfolyást a biológiai szűrőanyagokon. Az eddigi elképzelés az, hogy az akvárium amit szűrők az 30cm magas (plusz a tető), e mögé jön a szűrőaksi kb 38-40cm magassággal. A szűrőaksit megfúratom a megfelelő helyen kb 35cm magasan és onnan egy akril/ vagy üveg/ vagy műanyag csövön keresztül ömlene vissza a víz (a cső az áramlás irányítását szolgálja elsősorban). Szerinted működhet?
 
Back
Oldal tetejére