• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Na kicseréltem a műanyag akármiket micromec re. Nemtudjátok véletlenül hogy mi a szerepe az eheim szűrő kimenő ágában annak a gumi golyónak? Ha azt kiszedem nagyobb lesz az áramlás vagy kell az oda? :)
 
Na kicseréltem a műanyag akármiket micromec re. Nemtudjátok véletlenül hogy mi a szerepe az eheim szűrő kimenő ágában annak a gumi golyónak? Ha azt kiszedem nagyobb lesz az áramlás vagy kell az oda? :)
Csikokra van felosztva es alatta van a golyo. A nyomast is mutatja es ha megall a szuro, a csoben levo viz amikor elindulna visszafele, benyomja es nem tud vissza szaladni. Ha nem uj a szurod, akkor mar a golyo nem kerek hanem tujas, igy nem fog zarni semmit. En kidobtam.
 
Sziasztok!
2liter Seachem Matrix melle van lehetosegem meg 1 liter szuroanyagot helyeznem. Mit javasolnatok?
Sera Siporax-ot az also kosarba?
Seachem Matrix?
Matrix Trop?
Ada Bio Rio?
Seachem Matrixot tennek bele vagy siporaxot. A matrix trop nagyon apro es tormelekesedik, atmegy a szurokosarakon, az ada biorio-t nem lattam meg eloben. Kepen szamomra olyan mint a matrix trop. Javitson ki valaki ha az ada biorio-t rosszul latom.
 
Sziasztok!
2liter Seachem Matrix melle van lehetosegem meg 1 liter szuroanyagot helyeznem. Mit javasolnatok?
Sera Siporax-ot az also kosarba?
Seachem Matrix?
Matrix Trop?
Ada Bio Rio?
A szűrőt az alábbi sorrendben folytják gyengével kezdem:
Sipo-Seachem matrix-substrat pro- ada bio rio
Ha bio rio-ban gondolkozol sűrűbben kell takarítanod a szűrőd mert betömörödik, továbbá vékony perlonra vagy valami zsakba, harisnyába kell tenned mert átfolyik a lenti kosárba. Én a jó öreg seachem "neotriniti" matrixot javaslom vagy a substrat pro-t.
 
A szűrőt az alábbi sorrendben folytják gyengével kezdem:
Sipo-Seachem matrix-substrat pro- ada bio rio
Ha bio rio-ban gondolkozol sűrűbben kell takarítanod a szűrőd mert betömörödik, továbbá vékony perlonra vagy valami zsakba, harisnyába kell tenned mert átfolyik a lenti kosárba. Én a jó öreg seachem "neotriniti" matrixot javaslom vagy a substrat pro-t.
[emoji16] biztosan jo a sorrend? Gyengebbel kezdve ha jol ertettem.
 
Nagyon apro szemuvel nem szeretnek bajlodni.. szukul a kor.. A Seachem Matrix vagy a Siporax gyuru kozul lesz valamelyik. A Siporax azert lenne szimpatikusabb, mert a szuroben nincs keramia gyuru. A helyere menne...
 
Nagyon apro szemuvel nem szeretnek bajlodni.. szukul a kor.. A Seachem Matrix vagy a Siporax gyuru kozul lesz valamelyik. A Siporax azert lenne szimpatikusabb, mert a szuroben nincs keramia gyuru. A helyere menne...
Egyébként ez melyik akvárium melyik szűrője? Én éppen apróbban írtam volna: mátrix triop, vagy bio rio, de te éppen a sor másik végére keresel valamit. :)
 
Nagyon apro szemuvel nem szeretnek bajlodni.. szukul a kor.. A Seachem Matrix vagy a Siporax gyuru kozul lesz valamelyik. A Siporax azert lenne szimpatikusabb, mert a szuroben nincs keramia gyuru. A helyere menne...
Nem kell mindenáron ragaszkodni a gyűrűhöz, ez nem a drágaszág! [emoji6]

Matrix:Highly porous - enormous surface area (>~700 m2/L)

A sipo meg 270 m2/l
Nah..... melyik a hatékonyabb szűrés és nem Frodo szempontból? [emoji38]
85429028881aa6da7c06adb8c97f40c6.jpg
 
Egyébként ez melyik akvárium melyik szűrője? Én éppen apróbban írtam volna: mátrix triop, vagy bio rio, de te éppen a sor másik végére keresel valamit. :)
Az 50 litereshez szeretnék még egy liter töltetet. Eladtam alóla a Tetra 800-at, ideiglenesen a 15 liteses akinak szánt Eheim 2222-vel szűrtem. Annyira megtetszett, hogy nemrég vettem egy eheim 2224-et, jelenleg ezzel szűröm az 50 literest, 2 liter Seachem Mátrix-al.
A 2222 tele van pakolva Mátrix Trop-al és Sera Siporax-al, bevetésre készen áll, a 15 literes nanom indítására vár...
 
Nem kell mindenáron ragaszkodni a gyűrűhöz, ez nem a drágaszág! [emoji6]

Matrix:Highly porous - enormous surface area (>~700 m2/L)

A sipo meg 270 m2/l
Nah..... melyik a hatékonyabb szűrés és nem Frodo szempontból? [emoji38]
View attachment 52905
A leírt adatok alapján egyértelműen a Mátrix javára billen a mérleg. A dilemmát az okozza, hogy a siporax jobban eloszlatná a szűrőn átáramló vizet. Elvileg.
 
A leírt adatok alapján egyértelműen a Mátrix javára billen a mérleg. A dilemmát az okozza, hogy a siporax jobban eloszlatná a szűrőn átáramló vizet. Elvileg.
Azt vedd figyelembe, hogy ha az akvarium terfogatanak a 3-5%-a szuroanyagban jelen van a szurodben, akkor mar mindent jol csinaltal. A toblet az erosebb flow vissza szoritasaban segit. Minnel aprobb a szuroanyag annal jobban visszafojtja.
 
Azt vedd figyelembe, hogy ha az akvarium terfogatanak a 3-5%-a szuroanyagban jelen van a szurodben, akkor mar mindent jol csinaltal. A toblet az erosebb flow vissza szoritasaban segit. Minnel aprobb a szuroanyag annal jobban visszafojtja.
Jelenleg a 2 liter töltettel 4% az aki térfogatnak. Ha még 1 litert számolok, akkor 6%. Ez már akkor jónak mondható.
 
A flow-al nincs gond, majdnem félig zárva a nyomó csap..
Ha úgyis zárni kell a csapon, én inkább apróbb szemű szűrőanyagot tennék bele: mátrix troppot, vagy Bio Riót. Így, öt év után azt mondom, minden szűrőanyagot érdemes bezsákolni, hiába fér kevesebb (mert a zsák csak tartja az alakját, nem tölti úgy ki a teret), de sokkal könnyebb kezelni, nem szabadulnak el a kis darabkák, amiket vagy a szűrőtartályban, vagy a vödörben, vagy a kádban kell egyesével levadászni... Én legalábbis nemrég erre jutottam. :)
 
Utoljára módosított:
BioRiohoz zsák kötelező tartozék.
Matrixnál nem kell, ha van szűrőkosarad, én úgy szoktam tisztítani hogy kosárral együtt lecsapatom vízsugárral, aztán vödörben leszívott akva vízben megmártom 4-5x elég gyorsan.

BioRio valóban tömörödik, azt úgy pucolom, hogy ki a zsák, átmorzsolom víz alatt hogy a tömörödést megszüntessem, aztán átlögybölöm a vödörben.
 
BioRiohoz zsák kötelező tartozék.
Matrixnál nem kell, ha van szűrőkosarad, én úgy szoktam tisztítani hogy kosárral együtt lecsapatom vízsugárral, aztán vödörben leszívott akva vízben megmártom 4-5x elég gyorsan.

BioRio valóban tömörödik, azt úgy pucolom, hogy ki a zsák, átmorzsolom víz alatt hogy a tömörödést megszüntessem, aztán átlögybölöm a vödörben.
A baciknak nem árt a klóros víz? Vagy a lényeg a sebességen van?
 
Back
Oldal tetejére