• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Ja, nem írtam de persze akváriumvízzel csapatom le (vízcserekor praktikus :) ) meg abban is mártogatom is meg a vödörben. :)
 
Ha úgyis zárni kell a csapon, én inkább apróbb szemű szűrőanyagot tennék bele: mátrix troppot, vagy Bio Riót. Így, öt év után azt mondom, minden szűrőanyagot érdemes bezsákolni, hiába fér kevesebb (mert a zsák csak tartja az alakját, nem tölti úgy ki a teret), de sokkal könnyebb kezelni, nem szabadulnak el a kis darabkák, amiket vagy a szűrőtartályban, vagy a vödörben, vagy a kádban kell egyesével levadászni... Én legalábbis nemrég erre jutottam. :)
Lehet a Mátrix trop-ot tesze át a 2222-ből, a nanó indítására a hónapban nem lesz időm. Az erős flow-al úgy is folyamatos gondom van. Teljesen mindegy mit teszek a nyomóág végére, hogy állítom, 1-2 nap és valahol kezd fejlődni az ecset. :lurking::lurking::lurking:
 
Mi az oka, hogy a legtöbb helyen az látom, olvasom, hogy a perlon vatta a szűrő tetejére kerül? Nekem az lenne a logikus, hogy a biológiai alatt van, hogy annak a mikroszkopikus réseit már semmi ne tudja eltömíteni (pl. Matrix).

Én így töltöttem fel a Tetra 1200-asaim: A vödrök aljára a gyári kerámiából egy réteg, hogy az alsó kosár még ne azokon feküdjön fel. Maradék kerámia az alsó kosárba, rá 3cm finom szivacs (után gyártott, a gyári egy szemét, át lehet látni rajta :) ) erre még elfér a gyári perlon. Maradék 3 kosárba 6 liter Matrix, tetején 100ml Purigin. Vélemény? Ezen az összeállításon mit lehetne variálni? Előre is köszi a javaslatokat!
 
Mi az oka, hogy a legtöbb helyen az látom, olvasom, hogy a perlon vatta a szűrő tetejére kerül? Nekem az lenne a logikus, hogy a biológiai alatt van, hogy annak a mikroszkopikus réseit már semmi ne tudja eltömíteni (pl. Matrix).

Én így töltöttem fel a Tetra 1200-asaim: A vödrök aljára a gyári kerámiából egy réteg, hogy az alsó kosár még ne azokon feküdjön fel. Maradék kerámia az alsó kosárba, rá 3cm finom szivacs (után gyártott, a gyári egy szemét, át lehet látni rajta :) ) erre még elfér a gyári perlon. Maradék 3 kosárba 6 liter Matrix, tetején 100ml Purigin. Vélemény? Ezen az összeállításon mit lehetne variálni? Előre is köszi a javaslatokat!
Ha itt visszaolvasod a 61 oldalt, megkapod a perlonra a választ. Már az első 10 oldalon benne van. Mi is haladunk a növényes akvarisztika technikai fejlődésével, ezért dobd ki a kerámiagyűrűt, az csak a nagyobb szennyeződéseket hivatott felfogni. Nyugodtan tehetsz már alulra biológiai szűrőanyagot, vagy egy vékonyabb durvább szivacsot (amin átlátsz) és arra már mehet a biológiai. Nem kell az elején, (szűrő alján) hogy bármi is megfogja a víz áramlását, mert akkor kéthetente bonthatod meg a szűrődet, mert nincs flow. A finom szivacs és a perlon ezt tenné koncentráltan ha az aljára teszed. Míg ha a tetején van akkor fokozatosan oszlik el a szennyeződés a vödör teljes térfogatára.
 
Ha itt visszaolvasod a 61 oldalt, megkapod a perlonra a választ. Már az első 10 oldalon benne van. Mi is haladunk a növényes akvarisztika technikai fejlődésével, ezért dobd ki a kerámiagyűrűt, az csak a nagyobb szennyeződéseket hivatott felfogni. Nyugodtan tehetsz már alulra biológiai szűrőanyagot, vagy egy vékonyabb durvább szivacsot (amin átlátsz) és arra már mehet a biológiai. Nem kell az elején, (szűrő alján) hogy bármi is megfogja a víz áramlását, mert akkor kéthetente bonthatod meg a szűrődet, mert nincs flow. A finom szivacs és a perlon ezt tenné koncentráltan ha az aljára teszed. Míg ha a tetején van akkor fokozatosan oszlik el a szennyeződés a vödör teljes térfogatára.

Nem gondoltam, hogy a kerámia ennyire haszontalan de megfontolom, a köv. takarításnál megválok tőlük és akkor befér még 1 liter Matrix. Az egyik szűrő 2 hónapja nem volt megbontva és az AM1000-es köpködi a co2 bubikat, szóval annyira nem vészes a flow. Köszi a gyors és építő jellegű választ :)

Eredetileg az ihletet innen vettem és kerámiát valóban csak a vödör alján hagy a fickó, a kosárban nem, az elkerülte a figyelmem. Mindenestre akkor kivágom onnan is.
 
Nem gondoltam, hogy a kerámia ennyire haszontalan de megfontolom, a köv. takarításnál megválok tőlük és akkor befér még 1 liter Matrix. Az egyik szűrő 2 hónapja nem volt megbontva és az AM1000-es köpködi a co2 bubikat, szóval annyira nem vészes a flow. Köszi a gyors és építő jellegű választ :)

Eredetileg az ihletet innen vettem és kerámiát valóban csak a vödör alján hagy a fickó, a kosárban nem, az elkerülte a figyelmem. Mindenestre akkor kivágom onnan is.
Az a kutyaxar formaju szuroanyag brutal jo. Egy a baj vele, hogy nagyon draga.
 
Ha arra a vödörnyi szürke csődarabra gondolsz, akkor láttam is személyesen. Nagyon erősen gondolkozok már azóta, de fogalmam sincs mire tudnám használni. Felfűzni nyakláncnak, esetleg. :ROFLMAO: Bár sok türelemmel össze lehetne őket ragasztani, és emelésre használni. Hmm...
Vagy készítesz te is raszta hajat belőle, olyan Predatorost.:D
 
Az a kutyaxar formaju szuroanyag brutal jo. Egy a baj vele, hogy nagyon draga.

A nyúltáp hasonlat némileg szofisztikáltabb lett volna :D
A száraz adatok alapján a Matrix jobb és drágább is. aukciós link moderálva-en 15 Font 1Kg biohome ultra + shipping.

szerk: A mérete is nagyobb, katonás rendbe kell öket rakni a tálcán, mert egy csomó üres hely marad közöttük.
 
A nyúltáp hasonlat némileg szofisztikáltabb lett volna :D
A száraz adatok alapján a Matrix jobb és drágább is. aukciós link moderálva-en 15 Font 1Kg biohome ultra + shipping.

szerk: A mérete is nagyobb, katonás rendbe kell öket rakni a tálcán, mert egy csomó üres hely marad közöttük.
Hogy lehet nyultaphoz hasonlitani valamit ami akkora mint 50db nyultap?
Az biztos, hogy nagy helyet foglal es sok a res. Itthon egy helyen lattam ahol aruljak kn 5k litere.
 
Sziasztok! Lehet hogy kicsit off topic lesz. Abban kérném a segítségeteket hogy van egy 120 és egy 10l akváriumom és mind a kettőben ugyanaz a problémám van! A 120l est egy 800l/h külső és egy 400 l/h belső szűri! De a víz még sem tiszta. A szűrő anyag ami benne van az szivacs kerámi,substrat és lávakő+perlon, a belsőben szivacs perlon és sipirax mini.
A 10 l es egy fluval spec 2.5 a 2016 kiadás hátsó falas szűréssel van benne eredetileg egy nagy szivacs amiben van kettő lyuk a felsőben substrat van az alsóban kerámia és perlon alatta egy Sz.A.T clear water plant gyengített kémiai szűrőanyag van. Próbáltam használni Seachem Clinolt de még mindíg ott vannak a vízben! A 120l es ben 10 neon, 10 ékfoltos, 15 endler guppivan egy kis anci meg 2 nyúl csiga és sűrű növényzet a 10l esben 6 rc gari van.
Mit csinálok rosszul?
 
Back
Oldal tetejére