• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Szia Henrik!
A trop-ot miért "nem" ajánlod?
Jobban lefogja a szűrőt?
Nagyon jo szuroanyag, de ha nem olyan szurot hasznalsz aminek kulon tarolo ugymond" kontener"-e van, mint pl 2213 vagy barmelyik klasszik, vagy ecco pro, akkor problemak adodhatnak. Az apro merete miatt ha szivacsot teszel ala, ha szerencsed van nem megy at a szivacson csak telemegy vele. Nekem a perlonon vagy mellette is atment a rotorhoz, es a szurokosar lyukain is atfer.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszi!
Hasznos tapasztalat!
Azt meg megjegyeznem, hogy csobogo illetve akasztos szurokbe a legjobb a merete miatt. Lattam olyan megoldasokat, hogy rekeszes"fiokos" szurokbe minden fiok aljaba egy reteg szunyoghalo volt meretre vagva es arra ment az anyag. Jo megoldas de szerintem inkabb a nagyobb szemcsemeret a tuti.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nagyon jo szuroanyag, de ha nem olyan szurot hasznalsz aminek kulon tarolo ugymond" kontener"-e van, mint pl 2213 vagy barmelyik klasszik, vagy ecco pro, akkor problemak adodhatnak. Az apro merete miatt ha szivacsot teszel ala, ha szerencsed van nem megy at a szivacson csak telemegy vele. Nekem a perlonon vagy mellette is atment a rotorhoz, es a szurokosar lyukain is atfer.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Erre találták ki a szűrőanyag hálót, illetve zsákot. Mondjuk az tény, hogy úgy nehezebb telerakni a kosarat, de a karbantartás könnyebb.
 
Jo ha van de 2 fioknal en nem eroltetnem. Keves a hely. Az akvarium 3%-a legyen a matrix mennyisege. 10 literenkent 3dl.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ahogy mondani tetszik de még ajánlanám a JBL Micromec, és a Substrate pro,szűrőanyagokat mindkettő jó. Egyik cimbim Micromec bio szűrőagyagot használ esküszik rá,
nekem is van jelenleg 8dl a 2211-ben szivacs felett szerintem ok.A substrate is igen jó választás az sem fogja a szűrőt hisz mindkettő olyan 12mm-es golyó és szinterelt üveg a JBL-re azt írják,hogy 1l 1500nm szűrőfelületet tud.
 

Attachments

  • 65148.jpg
    65148.jpg
    309.2 KB · Megtekintések: 0
  • substrate pro.jpg
    substrate pro.jpg
    15.8 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne hogy az akváriumomban még van szemmel látható mehanikai szennyeződés. Egy atman 600 szűri és keringetésnek egy sicce shark 400 van benne ez összesen 10x szűri át a vizet óránként a szűrőanyagok külső: 1 tálca szivacs +perlon 2 lávakő +perlon 3 siporax+perlon
Belső ebben a sorrendben szivacs perlon vatta és siporax mini nincsen rothadó nöény az akvárium jól van áramoltatva 10 endler guppi 9 ékfoltos razbóra 10 neonhal nincs túletetve és a világítás is csak 0,6w/l mit csinálok rosszul? Az akvárium 1 éve megy a bológiai szűrő kőzeteket nem igazán pucoltam meg ez lehet a baj a perlon rendszeresen van cserélve.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én Sony Xperia XZ premium eszközömről.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne hogy az akváriumomban még van szemmel látható mehanikai szennyeződés. Egy atman 600 szűri és keringetésnek egy sicce shark 400 van benne ez összesen 10x szűri át a vizet óránként a szűrőanyagok külső: 1 tálca szivacs +perlon 2 lávakő +perlon 3 siporax+perlon
Belső ebben a sorrendben szivacs perlon vatta és siporax mini nincsen rothadó nöény az akvárium jól van áramoltatva 10 endler guppi 9 ékfoltos razbóra 10 neonhal nincs túletetve és a világítás is csak 0,6w/l mit csinálok rosszul? Az akvárium 1 éve megy a bológiai szűrő kőzeteket nem igazán pucoltam meg ez lehet a baj a perlon rendszeresen van cserélve.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Tapatalkkal küldve az én Sony Xperia XZ premium eszközömről.
Nagyon megvan fojtva a szurod. Csoda hogy csorog. Alulra szivacs siporax perlon nelkul. A lavakoveket kidobnam a kukaba de ha ragaszkodsz hozza az osszes tobbibe lavako. Perlon csak a leg tetejere.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tegyük fel hogy az összes szűrőanyagot kicserélem. Mit és milyen sorrendbe javasoltok a külsőbe tenni?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
 
Tegyük fel hogy az összes szűrőanyagot kicserélem. Mit és milyen sorrendbe javasoltok a külsőbe tenni?

Tapatalkkal küldve az én F3111 eszközömről
Boseges leirast talalsz visszaolvasas kozben. Arra is valaszt kapsz hogy miert ez vagy miert az.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! Ma reggelre kitisztult a víz még tegnap este kipakoltam a szűrő anyagok felét szóval. Most így vannak 1 tálca 0.5kg lávakő 2.tálca 0.5 siporax és szivacs 3 tálca félig perlon vatta. Ez ez így hosszabb távon működhet?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
 
Szia Máté!
Egy külső szűrőt érdemes maximálisan kihasználni.
Javaslom annyi szűrőanyagot pakolj a szűrőbe, amennyi belefér. Ha mást nem is, legalább szivacsot.
A perlon nem igazán végez bioszűrést, csak azt a finom szennyeződést fogja meg ami átjut a szivacson/bio szűrőanyagon.
 
Sziasztok! Ma reggelre kitisztult a víz még tegnap este kipakoltam a szűrő anyagok felét szóval. Most így vannak 1 tálca 0.5kg lávakő 2.tálca 0.5 siporax és szivacs 3 tálca félig perlon vatta. Ez ez így hosszabb távon működhet?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről
Szia kb.így van a sorrend .Töltet_thumb[3].jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Tetra ex 800plus gyári szűrőtöltetből mit érdemes cserélni, meghagyni? Bemásoltam az adatokat.. A válaszokat előre is köszönöm!
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec®fekete szivacs 2db
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec® perlonvatta
  • Kombinált biológiai és mechanikai szűrőanyag: Tetratec® Kerámiagyűrű
  • Biológiai szűrőanyag: Tetratec® Bio Filter Ball
  • Kombinált biológiai és vegyi szűrőanyag: Tetratec® Aktívszén
  • Szűrőtöltet kosarak: 4 db.
 
Back
Oldal tetejére