• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Tetra ex 800plus gyári szűrőtöltetből mit érdemes cserélni, meghagyni? Bemásoltam az adatokat.. A válaszokat előre is köszönöm!
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec®fekete szivacs 2db
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec® perlonvatta
  • Kombinált biológiai és mechanikai szűrőanyag: Tetratec® Kerámiagyűrű
  • Biológiai szűrőanyag: Tetratec® Bio Filter Ball
  • Kombinált biológiai és vegyi szűrőanyag: Tetratec® Aktívszén
  • Szűrőtöltet kosarak: 4 db.
Szia!
Alsó tálca, kerámiagyűrűr egy szivacs.
Második, harmadik tálca jó minőségű biológiai szűrőanyag (Seachem Matrix, Eheim Substrat Pro).
Legfelső tálca (negyedik), ugyanaz mint a második, harmadik. Tetejére perlonvatta és Seachem Purigen.
Szenet megtarthatod (aki indítás, gyógyszeres kezelés után jól jöhet).
Tetratec® Bio Filter Ball kuka.(y)
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Tetra ex 800plus gyári szűrőtöltetből mit érdemes cserélni, meghagyni? Bemásoltam az adatokat.. A válaszokat előre is köszönöm!
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec®fekete szivacs 2db
  • Mechanikai szűrőanyag: Tetratec® perlonvatta
  • Kombinált biológiai és mechanikai szűrőanyag: Tetratec® Kerámiagyűrű
  • Biológiai szűrőanyag: Tetratec® Bio Filter Ball
  • Kombinált biológiai és vegyi szűrőanyag: Tetratec® Aktívszén
  • Szűrőtöltet kosarak: 4 db.
Szia Gyuri!
Nálunk a 45 literes halas, kevés növényest ez a típus szűri. Műanyag golyóbisok kuka, öltet az alábbiak szerint:
alsó tálca kerámia gyűrű és egy réteg szivacs
Következő három tálcában ADA BioRio, a legfelső fedve egy réteg perlonnal.
 
Szia!
Alsó tálca, kerámiagyűrűr egy szivacs.
Második, harmadik tálca jó minőségű biológiai szűrőanyag (Seachem Matrix, Eheim Substrat Pro).
Legfelső tálca (negyedik), ugyanaz mint a második, harmadik. Tetejére perlonvatta és Seachem Purigen.
Szenet megtarthatod (aki indítás, gyógyszeres kezelés után jól jöhet).
Tetratec® Bio Filter Ball kuka.(y)
A Seachem Purigen-ből mekkora mennyiségre lenne szükségem?
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az alsó tálcában lévő szivacsnak tm10 vagy tm30 méretűnek kell lennie illetve a többi tálcába ahol még van szivacs oda milyen méretűt ajánlatos tenni?
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az alsó tálcában lévő szivacsnak tm10 vagy tm30 méretűnek kell lennie illetve a többi tálcába ahol még van szivacs oda milyen méretűt ajánlatos tenni?
Ha elárulod milyen szűrőről is van szó, pontosabb tanácsot lehet adni. ;)
 
Mivel ott (szerintem) nincs előszűrő úgy célszerű, ahogy @Etele írta. Nálam jól bevált, egy sor kerámia gyűrű (vagy bármi, pl. lávakő, csak törje az áramlást) rajta a durva szivacs, ha van még hely a kosárba, mehet a TM20 vagy 30. Utána nálam már mátrix jött... De ha az összes többi helyre szivacsot akarsz tenni, akkor értelem szerűen egyre finomabb szerkezetű kell ahogy haladsz a rotor felé. (ekkor akár kosaranként is szét lehet osztani, 1. kosár pl. kerámia gyűrű+ durva szivacs, 2. kosár 1 sor kerámia gyűrű+közepes szivacs, 3. kosár finom szivacs+perlon, ahogy kiadja a rendelkezésre álló térfogat.)
szerk.: ha megnézed a JBL kezelésiét (ezért erre csekkoltam, mert alapból szivacsot tömnek bele), ott 15ppi-t ír gyárilag a durva mechanikus szűrésre, 25ppi biológiai (ez egy nagyobb mennyiség a többihez viszonyítva), 35ppi finom, biomechanikus szűrésre.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.

Tetra 1200 szurő alsó kosarának berendezésén gondolkodom.
A felette lévő három kosárban Matrix van. Az alsó barnás a legfelső világos.

Attól tartok, hogy az első kosárban lévő két gyári - nagylukú- szivacs túl sok mindent átenged. Találtam már az alsó kosárban pici moharészecskét is.

Mi a véleményetek, mi menjen bele? (ideiglenesen kapott egy perlont, de félek hamar eltömődik)

Vajon mennyire ártanak ezek a nagyobb szennyeződések a szűrőanyagnak?
 
Nekem egyáltalán nincsn mechanikai szűrés a 2 tetra1200ban... Full matrix mindkettő, egyedül perlon van a tetején. Kéthavonta takarítom.

Igaz nekem a nagyobb darabos cuccokat megfogja a garnivédő rács.

A barna szűrőanyaggal meg semmi gond nincs at azt jelenti tele van bacival. :)
 
Sziasztok
Kèrdèsem az volna:
Adott egy FLUVAL 206 os 3 rekeszes külső szűrő
Mivel használtan vettem ki szeretnèm benne cserèlni a szűrő anyagokat mivel most csak kerámia gyűrűk vannak benne a többi pedig szivacs
A kèrdèsem az volna milyen anyagokat tegyek a rekeszekbe ès milyen sorrendben??
Illetve van egy nagy mèretű szivacs benne elő szűrèsnek (azt elèg ki tisztítani gondolom?)
A szűrő bekötèsről pedig: a be illetve ki folyó ág egy oldalon legyen el helyezve az akiba vagy külön? (Bal ès jobb sarokra gondolok)?
Hogy èrem el a legjobb szűrő hatást?
Köszönöm


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok
Kèrdèsem az volna:
Adott egy FLUVAL 206 os 3 rekeszes külső szűrő
Mivel használtan vettem ki szeretnèm benne cserèlni a szűrő anyagokat mivel most csak kerámia gyűrűk vannak benne a többi pedig szivacs
A kèrdèsem az volna milyen anyagokat tegyek a rekeszekbe ès milyen sorrendben??
Illetve van egy nagy mèretű szivacs benne elő szűrèsnek (azt elèg ki tisztítani gondolom?)
A szűrő bekötèsről pedig: a be illetve ki folyó ág egy oldalon legyen el helyezve az akiba vagy külön? (Bal ès jobb sarokra gondolok)?
Hogy èrem el a legjobb szűrő hatást?
Köszönöm

Szia,
Igazából erre már van egy elég terjedelmes topic: https://akvakertesz.hu/threads/szuroanyagok-oesszeallitasa.3469/
Ezt érdemes átolvasnod, illetve új topic nyitása előtt kicsit körülnézni, sokan kérdeztek már hasonlót. Pénztárca függő is, hogy mit szeretnél/tudsz belepakolni, de a minél több jó minőségű biológiai szűrőanyag (matrix, bio rio stb.) nem árthat. No meg attól is függ mekkora az akva és mennyire lesz lefojtva a belepakolt dolgoktól.
Általános sorrend (lentről felfelé haladva): mechanikai szűrő, biológiai amennyit csak tudsz, legtetején pedig perlon, azon meg Seachem Purigen ha még azt is szeretnél.

És szerintem ez a topic át is kerülhetne a másikba, nem? :rolleyes:
 
Sziasztok !
Egy s.o.s. kérdésem lenne !
Most űzemelem be a 2080 as eheim szűrőt s rakom bele a hozzá kapót szűrő anyagot .
A kérdésem az lenne , hogy a összes bele fér ? Amit kaptam hozzá ? 4 liter mech. 8 liter substrat pro .
Jelenleg 1cm híján nem éri el a töltet szintje a szűrőbetét fülének a alját .
Előre is köszi .;)
 
Sziasztok !
Egy s.o.s. kérdésem lenne !
Most űzemelem be a 2080 as eheim szűrőt s rakom bele a hozzá kapót szűrő anyagot .
A kérdésem az lenne , hogy a összes bele fér ? Amit kaptam hozzá ? 4 liter mech. 8 liter substrat pro .
Jelenleg 1cm híján nem éri el a töltet szintje a szűrőbetét fülének a alját .
Előre is köszi .;)
Hat attol fugg mi a celod vele. En a mech prot biztosan ujrahasznositanam a kek kukaba. Annal meg a suru szivacs is jobb.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! Eheim ecco pro 2036-ban van valami értelme az aljában lévő műanyag hengereknek? A szénpárnát már kivettem. A műanyag akármik helyére nem lenne jobb lávakő zúzalék vagy tm30 szivacs? :)
EheimEccoPro2036Budowa.jpg
 
Sziasztok! Eheim ecco pro 2036-ban van valami értelme az aljában lévő műanyag hengereknek? A szénpárnát már kivettem. A műanyag akármik helyére nem lenne jobb lávakő zúzalék vagy tm30 szivacs? :)
View attachment 52035
Az hivatott felfogni a nagyobb szennyeződéseket. Általában fullba szoktuk tenni biológiai töltettel. (Seachem matrix, Bio-rio, Substrat-pro) Had telepedjen minél több hasznos baci rájuk, bennük.
 
Back
Oldal tetejére