• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrőanyagok összeállítása

Értem azt hiszem atman . Milyen szűrő anyagot vegyek? A 10l akvárium ban is lecserélgem a szűrő anyagot?
A lavakovet lecserelnem minimum eheim substratra.
A kisakvariumnal nem ertem azt a szuresi mehanizmust. Azt passzolom.

A nagy szuro gondolom ket fiokos. Kerigyurut kihagynam. Alsoba surubb szivacs es bio toltet. Felette is csak szivacs nelkul, plusz perlon. Ennyinek szurnie kell. A belsot csak szivaccsal es perlonnal tomnem meg. Abba nem latom ertelmet a bioszuroanyagnak.
 
Még mielőtt minden szűrőanyagot lecserélsz, kérlek kicsit bővebben fejtsd ki, mit jelent nálad a nem tiszta víz. Ami a nagyobb akváriumodnál van felsorolva szűrőanyag, az önmagában nem indokolja a zavaros vizet.
 
Távolról nem látható de közelről igen, fehér kis szennyeződések úszkálnak a vízben távolról kristály tisztának tűnik!
Ok, közelebb vagyunk. Ez rossz esetben lehet baktérium elhullás. De ezt kizárandó egy perlonvattát - újat - tegyél a szűrőbe.
 
Sziasztok!

A hétvégén készülök elindítani egy 64 literes low tech növényes akváriumot (még kezdő vagyok).

A szűrésem egy Eheim 2424 gyári töltettel, ez három réteg kék szivacs, 1,25l substrat, es perlon.
A kérdésem az lenne hogy ez a töltet megfelelően tudja-e szűrni ezt a vízmennyiséget? Esetleg már az elején érdemes lenne mondjuk az alsó kék szivacsokból két darabot Matrixra vagy Substrat Prora cserélni?
 
Sziasztok!

A hétvégén készülök elindítani egy 64 literes low tech növényes akváriumot (még kezdő vagyok).

A szűrésem egy Eheim 2424 gyári töltettel, ez három réteg kék szivacs, 1,25l substrat, es perlon.
A kérdésem az lenne hogy ez a töltet megfelelően tudja-e szűrni ezt a vízmennyiséget? Esetleg már az elején érdemes lenne mondjuk az alsó kék szivacsokból két darabot Matrixra vagy Substrat Prora cserélni?
A szűrő teljesítménye és szűrőanyag-kapacitása megfelelő a 64 literhez, és igen, érdemes lenne cserélned a szivacsokat. Minél több a biológiai szűrőanyagok mennyisége, annál problémamentesebb lehet a szűrés. GA ajánlás: >=5% az akvárium térfogatához képest, azaz esetedben minimum 3 liter...
 
Sziasztok!

A hétvégén készülök elindítani egy 64 literes low tech növényes akváriumot (még kezdő vagyok).

A szűrésem egy Eheim 2424 gyári töltettel, ez három réteg kék szivacs, 1,25l substrat, es perlon.
A kérdésem az lenne hogy ez a töltet megfelelően tudja-e szűrni ezt a vízmennyiséget? Esetleg már az elején érdemes lenne mondjuk az alsó kék szivacsokból két darabot Matrixra vagy Substrat Prora cserélni?

Szerintem nem érdemes keverni a szűrőanyagokat egy kosáron belül, mert a takarítása macerás lesz. Az alsóban csak szivacsot tartanék. Viszont ha ilyen nagy a bödön feneke, az előszűrő rész, azt nem hagynám üresen, mehetne bele némi kerámia henger. Amennyire még épp nem fekszenek fel a kosarak.
 
Sziasztok!

A hétvégén készülök elindítani egy 64 literes low tech növényes akváriumot (még kezdő vagyok).

A szűrésem egy Eheim 2424 gyári töltettel, ez három réteg kék szivacs, 1,25l substrat, es perlon.
A kérdésem az lenne hogy ez a töltet megfelelően tudja-e szűrni ezt a vízmennyiséget? Esetleg már az elején érdemes lenne mondjuk az alsó kék szivacsokból két darabot Matrixra vagy Substrat Prora cserélni?
Szia, mindenképp cserélném a szivacsokat, mátrixra!! minnél több biológiai töltet legyen benne!
 
Köszönöm a válaszokat!:)

Akkor kettő szivacs kiugrik, és megy helyette a matrix. Ezt csak simán szórjam rá az alsó szivacs tetejére, annyit amennyi kényelmesen elfér még a kosárban? Vagy külön szűrőzsákba kéne rakjam?
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a következőben:
Adott egy 1,5 éve üzemelő Eheim Eheim Classic 2217, 2-2 liter S.mátrixxal és m.trop szűrőanyaggal.Mindkettő külön hálóban van, ami csökkenti a szűrő hasznos térfogatát.
Szeretnék indítani egy főként bettának (+szelektált rc és narancs tigris garnéláknak) szánt nano akváriumot Eheim Classic 2213 szűrővel.
Van itthon további 1 liter kb. fél évet használt siporax, 1 liter új mátrix trop + 4,5-5 liter új S. mátrix.

Célok:
- 2213-ban szeretném az áramlást a szűrőanyaggal (is) csökkenteni
- 2217-ben növelni a sz.anyag mennyiséget

Alternatívák:

A. verzió:
- 2213-ba megy az 1 l. siporax + 1 l. új mátrix trop összekeverve (+ ha még marad hely kevernék hozzá némi új S. mátrixot)
-2217-ben összekeverem a benne lévő 2-2 liter sz. anyagot és kiegészítem új S. mátrixxal

B. verzió:
- 2213-ba átrakom a nagyból a 2 liter bejáratott m. tropot
- 2217-ben marad a bejáratott S. mátrix + feltöltöm új S- mátrixxal

C. verzió:
- 2213-ba megy az 1 liter új m. trop, amihez veszek még egy liter új m. tropot (+ ha még marad hely kevernék hozzá némi új S. mátrixot)
- 2217-ben: összekeverem a benne lévő 2-2 liter sz. anyagot és kiegészítem új S. mátrixxal

Érdemes még 1,5 éves sz. anyagokat új sz.anyaggal keverni?
Az 1 liter siporax nem emeli meg túlságosan TDS-t? Ez a tigrisek miatt ugye nem lenne szerencsés.

Ki melyik verziót ajánlaná?

Köszi előre is mindenkinek a tanácsot, aki hajlandó elolvasni ezt a néhány perces novellát!!!
 
Szerintem, de az csak az én véleményem csak olyan szűrő anyagot használj újra amelyről tudod hogy nem szűrt olyan akváriumot amiben vegyszer vagy betegség volt! A mátrix nagyon, porózus és nem mindíg mosható ki belőle minden! A siporaxról tudni érdemes hogy azt hiszem hogy 100ml 400l vizet képes tisztítani de javítsatok ki ha nem így van! Az áramlást mindenképp csökkenenteni érdemes a garik és a betta miatt!
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni a következőben:
Adott egy 1,5 éve üzemelő Eheim Eheim Classic 2217, 2-2 liter S.mátrixxal és m.trop szűrőanyaggal.Mindkettő külön hálóban van, ami csökkenti a szűrő hasznos térfogatát.
Szeretnék indítani egy főként bettának (+szelektált rc és narancs tigris garnéláknak) szánt nano akváriumot Eheim Classic 2213 szűrővel.
Van itthon további 1 liter kb. fél évet használt siporax, 1 liter új mátrix trop + 4,5-5 liter új S. mátrix.

Célok:
- 2213-ban szeretném az áramlást a szűrőanyaggal (is) csökkenteni
- 2217-ben növelni a sz.anyag mennyiséget

Alternatívák:

A. verzió:
- 2213-ba megy az 1 l. siporax + 1 l. új mátrix trop összekeverve (+ ha még marad hely kevernék hozzá némi új S. mátrixot)
-2217-ben összekeverem a benne lévő 2-2 liter sz. anyagot és kiegészítem új S. mátrixxal

B. verzió:
- 2213-ba átrakom a nagyból a 2 liter bejáratott m. tropot
- 2217-ben marad a bejáratott S. mátrix + feltöltöm új S- mátrixxal

C. verzió:
- 2213-ba megy az 1 liter új m. trop, amihez veszek még egy liter új m. tropot (+ ha még marad hely kevernék hozzá némi új S. mátrixot)
- 2217-ben: összekeverem a benne lévő 2-2 liter sz. anyagot és kiegészítem új S. mátrixxal

Érdemes még 1,5 éves sz. anyagokat új sz.anyaggal keverni?
Az 1 liter siporax nem emeli meg túlságosan TDS-t? Ez a tigrisek miatt ugye nem lenne szerencsés.

Ki melyik verziót ajánlaná?

Köszi előre is mindenkinek a tanácsot, aki hajlandó elolvasni ezt a néhány perces novellát!!!
A kicsibe egy reteg szivacs utan csak matrix tropot tennek, ez megfeleloen csokkentene a nyomason. A nagyba sipi utan csak seachem matrixot tennek. Szerintem az, hogy regi vagy uj, semmi jelentosege nincsen. Akar jaratva volt akar nem.
 
Back
Oldal tetejére