• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+2)

Woctrax said:
Zárszóként azt mondanám, hogy összetételben a Substraat egy igen jól sikerült Matrix koppintás, mert véletlenül ennyire hasonlót alkotni mind küllemben és mikroszerkezetben mind pedig anyagi összetételben elég valószínűtlen.
Nos itt az "alkotó" inkább a természet volt, tekintve, hogy mindkét szűrőanyag (valamilyen) zeolit. Csak ugye kérdés, hogy melyik, mert zeolitból van néhány...
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+2)

oRphEus said:
Nos itt az "alkotó" inkább a természet volt, tekintve, hogy mindkét szűrőanyag (valamilyen) zeolit. Csak ugye kérdés, hogy melyik, mert zeolitból van néhány...

Kicsit jobban utánajártam a Matrixnak, és tényleg természetes kőzetként forgalmazzák. Innentől kezdve simán eltudom képzelni, hogy esetleg a kritériumaiknak már nem megfelelő anyagot eladják, a helyett, hogy hulladékot képezzenek, és ez valahogy eljut Van Gervenékhez, akik még mindig tudnak nyerni a maradékon. Ezt igazolná az is hogy a Substraat koszosabbnak (szemmel és elemzésen is látható), porlékonyabbnak, gyengébb minőségűnek tűnik a mátrixnál.
Egyszerűen túl hasonlóak ahhoz, hogy eltérő legyen az eredetük. Bár ki tudja lehet ez az elméletem is romba dől 1x... :D :oops:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+1)

bitumen said:
Nigro hozzászólása egy másik témához:
"Én egyedül a biolabdát cserélném valami jobb biológiai töltetre (hamarosan persze ki fog derülni egy mikroszkóp alatt az is, hogy csak a szemünk nem hisz a bioladbdának, vagy a mikroszkóp sem... ;) )"
Leteszem a lantot, ha kiderül, hogy az a fekete rácsos, szerintem semmit nem érő, tömör műanyagnak tűnő labda alkalmas szűrőanyagnak és vannak benne mindenféle járatok!!! :crazy:

Ha már felmerült ez a téma is; hogy mit érhet egy biolabda, felteszem ide a készült képeket. A kísérlet alanya az Eheim Mechpro volt.
A várakozásoknak megfelelő eredmény született, a Mechpro semmiféle porozitást vagy egyebet nem mutat, egyedül a benne megtelepedő mulm lehet képes biológiai szűrést produkálni.

2vak3fk.jpg

Közelről, 300x nagyításban ilyen a felülete:

ejbzm9.jpg

Kissé barázdált - gondolom a gyártási technológia miatt - de semmiképpen nem mondható porózusnak.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+2)

Még egy blokkot írok ma, mielőtt egy nagyobb lélegzetű írással jelentkeznék a Siporax-ról.

A következő vizsgált anyag a Aquatec Baktomax szűrőanyaga.
Kétféle nagyításban néztem meg, az előzőekhez képest sokkal kevésbé strukturált szerkezet jellemzi.


34f1ssl.jpg


2rwma9z.jpg

Itt már jól lehet látni a különbséget az eddig vizsgált profibb, és az alsóbb kategóriás szűrőanyagok minősége között.
Nyilván ennek a belsejében is meg tudnak telepedni a szűrőbacik - de a jóval nagyobb és kisebb számú járatok miatt - csak jóval kisebb mennyiségben.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

jó látni szemmel a különbséget és nem csak pénztárnál! Köszi a fotókat!

Tudnál feltenni egy kutatási tervet, hogy miket tervezel végül megvizsgálni?
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

bitumen said:
jó látni szemmel a különbséget és nem csak pénztárnál! Köszi a fotókat!

Tudnál feltenni egy kutatási tervet, hogy miket tervezel végül megvizsgálni?

Ez engem is érdekelne, főleg az Ista Quartzite Glass, ha szerepel a listán. Ha nem, akkor rendelkezésre tudok bocsátani pár darabot. :)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Ezt az Baktomax-ot nem nagyon ismerem, de valóban látható a különbség a Seachem Mátrixhoz és a Van gervenhez képest.
Az Eheim Mech pro felülete lapos, mint az Alföld... :) Persze a feladata is más... ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Közkívánatra azok a szűrőanyagok, amiket mélyrehatóbban vizsgálni szeretnék:
- ADA Bio Rio
- Eheim Substrat Pro
- JBL MicroMec
- Seachem Matrix
- Sera Siporax
és talán bekerül még a Van Gerven Subsraat
Egyenlőre ezeket belevenni a tesztsorozatba, de megnézek egyéb szűrőanyagokat is mikroszkóp alatt, hátha van még ígéretes.

Ezt az Baktomax-ot nem nagyon ismerem, de valóban látható a különbség a Seachem Mátrixhoz és a Van gervenhez képest.

Még anno Orpheustól kaptam mintákat egy packban gondoltam egyet sem hagyok ki. Egyébként én sem használtam még ilyet. ;)
De azért mindenképp érdemes volt feltenni, megvizsgálni, hogy látni lehessen, harmad annyiért már nem biztos, hogy minőségit kap az ember. A név és a belefeccölt kutatás mellett, a termékben is jelentkezik a színvonal. :thumbup:
A másik nagy bölcsességem a mai estére pedig legyen az, hogy a természet legtöbbször jobbat alkot, mint az ember. ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Woctrax said:
Közkívánatra azok a szűrőanyagok, amiket mélyrehatóbban vizsgálni szeretnék:
- ADA Bio Rio
- Eheim Substrat Pro
- JBL MicroMec
- Seachem Matrix
- Sera Siporax
és talán bekerül még a Van Gerven Subsraat
Egyenlőre ezeket belevenni a tesztsorozatba, de megnézek egyéb szűrőanyagokat is mikroszkóp alatt, hátha van még ígéretes.

Ezt az Baktomax-ot nem nagyon ismerem, de valóban látható a különbség a Seachem Mátrixhoz és a Van gervenhez képest.

Még anno Orpheustól kaptam mintákat egy packban gondoltam egyet sem hagyok ki. Egyébként én sem használtam még ilyet. ;)
De azért mindenképp érdemes volt feltenni, megvizsgálni, hogy látni lehessen, harmad annyiért már nem biztos, hogy minőségit kap az ember. A név és a belefeccölt kutatás mellett, a termékben is jelentkezik a színvonal. :thumbup:
A másik nagy bölcsességem a mai estére pedig legyen az, hogy a természet legtöbbször jobbat alkot, mint az ember. ;)

A Quartzite Glass-t sajnos nem látom a felsoroltak között. Esetleg sort lehetne majd rá keríteni? Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá. :roll:
Ha gondolod, szívesen küldök még használatlan mintát.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Necro said:
A Quartzite Glass-t sajnos nem látom a felsoroltak között. Esetleg sort lehetne majd rá keríteni? Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá. :roll:
Ha gondolod, szívesen küldök még használatlan mintát.
+1 én is szívesen látnék egy átfogóbb képet róla.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

stevo said:
Necro said:
A Quartzite Glass-t sajnos nem látom a felsoroltak között. Esetleg sort lehetne majd rá keríteni? Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá. :roll:
Ha gondolod, szívesen küldök még használatlan mintát.
+1 én is szívesen látnék egy átfogóbb képet róla.

Természetesen megnézhetem, amint látom van rá igény. A márkát még nem ismerem, de utánanézek. Mikroszkóp alá elég 1-2 szem, viszont a többi vizsgálathoz úgy számoltam; minimum 3/4 -1 között liter kell anyagonként a sokféle vizsgálat és a párhuzamos mérések miatt. :?
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Woctrax said:
stevo said:
Necro said:
A Quartzite Glass-t sajnos nem látom a felsoroltak között. Esetleg sort lehetne majd rá keríteni? Szerintem többen kíváncsiak lennénk rá. :roll:
Ha gondolod, szívesen küldök még használatlan mintát.
+1 én is szívesen látnék egy átfogóbb képet róla.

Természetesen megnézhetem, amint látom van rá igény. A márkát még nem ismerem, de utánanézek. Mikroszkóp alá elég 1-2 szem, viszont a többi vizsgálathoz úgy számoltam; minimum 3/4 -1 között liter kell anyagonként a sokféle vizsgálat és a párhuzamos mérések miatt. :?


1-2 darabot biztosan tudok küldeni, a nagyobb mennyiséghez még meg kell várnom a szűrőm, nem tudom mennyi fog maradni. Ez kb jövő hét közepére fog eldőlni.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

1-2 darabot biztosan tudok küldeni, a nagyobb mennyiséghez még meg kell várnom a szűrőm, nem tudom mennyi fog maradni. Ez kb jövő hét közepére fog eldőlni.

1-2 darab bőven elég a mikroszkópos képekből úgyis kiderül majd, hogy érdemes-e foglalkozni vele komolyabban. ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Woctrax said:
1-2 darabot biztosan tudok küldeni, a nagyobb mennyiséghez még meg kell várnom a szűrőm, nem tudom mennyi fog maradni. Ez kb jövő hét közepére fog eldőlni.

1-2 darab bőven elég a mikroszkópos képekből úgyis kiderül majd, hogy érdemes-e foglalkozni vele komolyabban. ;)

Ok, többit PÜ-ben. :) :thumbup:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Az ISTA Quarzite Glass vizsgálata már csak azért is lenne érdekes, mert egy siporax koppintás. Egyébként én is tudok küldeni, ha szükséges.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

oRphEus said:
Az ISTA Quarzite Glass vizsgálata már csak azért is lenne érdekes, mert egy siporax koppintás. Egyébként én is tudok küldeni, ha szükséges.

1-2 szemet már kapok, ha be akarjuk venni összetettebb vizsgálatokba, kelleni fog kb. 1 liternyi. :?

Ehhez kapcsolódóan egy felvetés: ha valakinek van fölösleges, új 1 liter Van Gerven Substraatja, azt is szívesen bevenném a tesztbe, csak most egyszerűen beszerezhetetlen számomra. Ezt csak azért gondoltam mert nem horribilis összegű az anyag literje; kb. 100ft. körül mozog ha nagy tételben van. Szóval akinek van kérem jelezzen privátban.

Végre összeállt egy előzetes vizsgálati paletta a szűrőanyagokat illetően:
- Elektronmikroszkópi felvételek több nagyításban
- Elemanalízis
- Röntgendiffrakciós összetételi vizsgálat
- Derivatográf/hevítőmikroszkóp
- Porozitás
- Vízfelvétel
- Testűrűség
- Halmazsűrűség
- Pórusméret-eloszlás:
- higanyos porozimetria
- gyantába öntés utáni mikroszkópos szoftveres elemzés

- Koptatási vizsgálat:
- homokfúvásos
- töltetlen golyósmalom

- Kémiai ellenálló képesség

Egyenlőre ennyit terveztem be, ha valakinek más ötlete is van még, ne habozzon, szóljon bátran. :) ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Aham, ühüm :) Akkor kíváncsian várjuk a teszteket :D
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

inadsz said:
Aham, ühüm :) Akkor kíváncsian várjuk a teszteket :D

Ma a röntgenre és derivatográfra leadtam a porított mintákat, amikből már van tesztelni való. Azért volt egy kis munka 10 mikron alá porítani őket. :D Annak amint lesz eredménye, megtudjuk miből is készültek, képződtek azok a szűrőanyagok.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+3)

Woctrax said:
inadsz said:
Aham, ühüm :) Akkor kíváncsian várjuk a teszteket :D

Ma a röntgenre és derivatográfra leadtam a porított mintákat, amikből már van tesztelni való. Azért volt egy kis munka 10 mikron alá porítani őket. :D Annak amint lesz eredménye, megtudjuk miből is készültek, képződtek azok a szűrőanyagok.

Minden második szavadra google-izni kell :D De mindig tanul az ember valamit ;)
 
Back
Oldal tetejére