• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Azert kicsit kutakodtam, mert nem hagy nyugodni a dolog. :D Nezzetek csak, ez a kep egy kulfoldi forgalmazo oldalarol szarmazik:

View attachment 22552

Ezek szerint nem vagyok annyira egyedul az otlettel. A cel persze egy normalis kulso szuro. De azert nagyon kivancsi lennek egy ilyen megoldas hogy muzsikalna. Ha szuro terfogatot nezzuk, megallna helyet szerintetek? Egy belso szuro terfogatat boven veri az 1.9 literevel.
Jó pofa csak semmi értelme. Külső szűrő előtt meg már sok. Esetleg szűrő után tudnám elképzelni Seachem Purigen és perlonnal, és mindjárt nem kell szűrőt bontani egy ideig. Szivattyú az akvába alapból felesleges akkor már kiszívatom vele és a szekrényben helyezem el de úgy meg kevés a bioanyag helye mert ugye még perlon is kell bele.
 
Bár régebbi a kérdésed de ha még nem oldódott meg,minden jól működik csak a hangja nem hagy nyugton, akkor ne ugorj neki egy másik vételének amiről nem sok véleménnyel tudnak szolgálni. Mivel új ha megveszed biztosan halk lesz, Egy darabig. A jbl is az volt. Takarítsd ki, zsírozd le és nem lehet hangja csak ha a tengely kopott vagy a rotor. Ezek cseréje olcsó és a szűrő nagyon jó minőségű. Nekem 2 db van és a hangja nulla. Egyszerűen semmi. Ha mindenképpen cserére adtad a fejed az más kérdés. Gondold át ha csak nem újabb konstrukciót tervezel.
Köszönöm szépen a válaszod, árában el tudtam adni ezt a jbl szűrőt amiért szinte vettem, így kis ráfordítással de megvan az eheim szűrő és üzemel már pár hete minden gond nélkül és a nyugalmam is megvan így már :)
 
Akkor mindenki jól járt (y)
Ahogy mondod, az új gazdája is boldog és én is :D
Egyébként ahhoz hogy hang alapján is hozza az elvártakat egy szűrő, meg kell hallgatni/nézni mindenképp őket, mert nagyon relatív hogy kinek mi a halk. PL a párom meg se hallja a búgásokat. én meg a falat kaparom már tőle.
Ennek az eheimnek is van hangja de azért lényegesen másabb mint a jbl-nek és persze olyan hogy hangtalan szűrő, véleményem szerintem nem létezik. Nem bántam meg a váltást mert a gyári szűrőanyagok is lényegesen másabb minőségűek, egy kis purigennel fogom most kiegészíteni még és tökéletes lesz a rendszer így szerintem :)
 
Sziasztok!

Egy bruttó 74 literes akváriumba szerintetek melyiket érdemesebb berakni? Tetra ex800plus (27000) vagy Jbl e901 (33000), esetleg EHEIM 2271 (45000)?
Én alapból jbl pári vagyok, de nem vetem meg az Eheimet sem, csak az ára.
Növényes akvárium, amazonia aljzat, nincs túltelepítés, mid-tech, valószínüleg co2 reaktor nélkül. Szempont lehet még hogy 13mm üveg szettem van jelenleg, amit megint nem 2 fillér cserélni :(

Köszi mindenkinek aki válaszol
 
Sziasztok!

Egy bruttó 74 literes akváriumba szerintetek melyiket érdemesebb berakni? Tetra ex800plus (27000) vagy Jbl e901 (33000), esetleg EHEIM 2271 (45000)?
Én alapból jbl pári vagyok, de nem vetem meg az Eheimet sem, csak az ára.
Növényes akvárium, amazonia aljzat, nincs túltelepítés, mid-tech, valószínüleg co2 reaktor nélkül. Szempont lehet még hogy 13mm üveg szettem van jelenleg, amit megint nem 2 fillér cserélni :(

Köszi mindenkinek aki válaszol
Én próbálnék nagyobb teljesítményűt keresni (mindháromnál), hogy legyen tartalékod a szűrésben. Anyagminőségben, formavilágban és praktikumokban van inkább különbség a 3 típusnál. Hangerővel stb. mindegyikkel van némi rizikó. Az Eheim főleg azért drágább, mert minőségibb szűrőanyagokkal adják, ezekre mindenképp szükséged lesz, szóval azzal még számolj a másik 2 típusnál is. Én Tetra párti vagyok, de mindenki mást fog mondani (valakinél a "fapados" a nyerő, vkinél a komplexebb), válassz saját ízlésed szerint.
A szűrőcső minősége - színe és hossza - valóban lehet még eltérő (üveg cuccokra), de ezt cserélni párszázas tétel.
Visszatérve a teljesítményre, a GA honlapján a legtöbb szűrőnél van egy LINK, ami az összehasonlító táblázatukra mutat. Teljesítmény tekintetében szerintem ennél megbízhatóbb ajánlást (első oszlop) nem kapsz ;) :)
 
Én próbálnék nagyobb teljesítményűt keresni (mindháromnál), hogy legyen tartalékod a szűrésben. Anyagminőségben, formavilágban és praktikumokban van inkább különbség a 3 típusnál. Hangerővel stb. mindegyikkel van némi rizikó. Az Eheim főleg azért drágább, mert minőségibb szűrőanyagokkal adják, ezekre mindenképp szükséged lesz, szóval azzal még számolj a másik 2 típusnál is. Én Tetra párti vagyok, de mindenki mást fog mondani (valakinél a "fapados" a nyerő, vkinél a komplexebb), válassz saját ízlésed szerint.
A szűrőcső minősége - színe és hossza - valóban lehet még eltérő (üveg cuccokra), de ezt cserélni párszázas tétel.
Visszatérve a teljesítményre, a GA honlapján a legtöbb szűrőnél van egy LINK, ami az összehasonlító táblázatukra mutat. Teljesítmény tekintetében szerintem ennél megbízhatóbb ajánlást (első oszlop) nem kapsz ;) :)
Köszi! Ismerem a GA-s ajánlást, ott az eheim és a jbl van írva ekkora mérethez, de azért gondoltam a Tetrára mert "csak" 100lphval kisebb a teljesítménye.
Én úgy gondoltam hogy 74 literre a 900-as szűrés már tartalékos :D

GA-s szűrőajánlásban néha nem tudok eligazodni, pl.: a 2271-eshez "Green Aqua ajánlás: max. 64 l." a jbl meg :"Green Aqua ajánlás: 120 l"

Viszont te milyen szűrőt ajánlanál ez esetben? A 2273 Eheim is "csak" 1050lph, és 54000ft bár tény hogy nagyobb már a vödör is.
 
Szerintem a Jbl adatlapján csak szimplán nem volt javítva az ajánlás. A táblázat frissebb.

tény hogy nagyobb már a vödör is.
Szerintem ezen van a hangsúly. Nem a pumpateljesítményen. A GA általában min. 5% szűrőtérfogatot ajánl az akvárium vizéhez, a táblázat is ezt igazolja.
Nem szívesen ajánlok konkrét típust, mert én használtan vettem a szűrőimet és nem konkrét típust céloztam meg, hanem azt vettem, ami a listámon szereplők közül szembe jött jó áron. De van egy új Tetra 1200-asom is, én azt sem érezném túlzásnak :)
 
Szerintem a Jbl adatlapján csak szimplán nem volt javítva az ajánlás. A táblázat frissebb.


Szerintem ezen van a hangsúly. Nem a pumpateljesítményen. A GA általában min. 5% szűrőtérfogatot ajánl az akvárium vizéhez, a táblázat is ezt igazolja.
Nem szívesen ajánlok konkrét típust, mert én használtan vettem a szűrőimet és nem konkrét típust céloztam meg, hanem azt vettem, ami a listámon szereplők közül szembe jött jó áron. De van egy új Tetra 1200-asom is, én azt sem érezném túlzásnak :)

Az 1200-as tetra már nem fér be a bútorba :cry:, meg fogyasztásra is kicsit több, mint a többi amit néztem. Szóval 5% vödörméret, 10x forgatás. Ebbe viszont akkor a Jbl e901 is belefér :D
 
JBL-nek ki kell cserélni az egész töltetét. Az előszűrő rendszer nincs átgondolva. Eltömődött előszűrők esetén a szűretlen víz "beledolgozik" a tisztavízbe. És ez viszonylag hamar meg is fog történni, mert a két kifli formájú előszűrő felülete nevetséges. Semmiképp nem vennék JBL-t mégegyszer. Ki kell venni az előszűrőket és cserélni kell a szűrőanyagot. Plusz pénz.
Eheim 2271. Kevés lesz. És nem a pumpateljesítményre célzok ezzel.
Eheim 2273 lesz a te barátod. Amikor kitaláltam, hogy a 60-ast ezzel fogom szűrni nem hülyéztek le a Green Aqua-ás srácok, hogy magamtól vagyok-e ilyen okos vagy segített valaki. :) A töltet amit adnak vele teljesen alkalmas out of the box üzemeltetésre. Nem mész a falig a szűrési kapacitással. Nálam felére van fojtva a szűrő a scape miatt.
Nálam ez a tapasztalat.
 
Sziasztok!
250 literes akváriumban jelenleg egy Atman 3338-as ketyeg, szóval abszolút lowtech(Kis kitérő: amúgy nagyon pozitívan csalódtam ebben a szűrőben. Halk és egy éve teszi a dolgát hiba nélkül, akinek nem ekkora az akváriuma, vagy akinek inkább halas az akváriuma, annak tökéletes szerintem, nem kell megijedni attól, hogy kínai...)

Most szeretnék több szintet is feljebb lépni, habár még mindig nem hightech-be... Eheimen kívül másra nem cserélném és kinéztem az Eheim 2076 Eheim Professionel 3e 450-t, vagy a Eheim 2274 Eheim Professionel 4e 350-t. Nem az a kérdésem, hogy szerintetek melyiket vegyem, mert egy hozzáértő nyilván azt mondja, hogy az erősebb, nagyobb a jobb, de én abból indulok ki, hogy az Atman 3338-hoz képest mindkettő és és föld elvileg.. :) Viszont találtam egy hirdetést, ahol használtan egy Eheim Professionel 3e–350 (2074)-et árulnak. Rákeresve a specifikációjára én nem látok különbséget közte 2274-es közt, bár pár helyen több ellentétes információt is láttam, ezért is lenne szükségem a tapasztalatotokra. Szóval valójában van különbség a kettő közt szerintetek?
 
Szóval valójában van különbség a kettő közt szerintetek?
Csak olvastam a szűrőkről. Azért írok mégis, mert gondolom gyorsan kellene válasz a hirdetés miatt.
Én úgy tudom, csak egyetlen változtatás van. Egy mondhatni felesleges, új Xtender funkcióval bővült, amivel félig megkerüli a szűrőanyagokat a víz a gyorsabb áramlás érdekében.
 
Csak olvastam a szűrőkről. Azért írok mégis, mert gondolom gyorsan kellene válasz a hirdetés miatt.
Én úgy tudom, csak egyetlen változtatás van. Egy mondhatni felesleges, új Xtender funkcióval bővült, amivel félig megkerüli a szűrőanyagokat a víz a gyorsabb áramlás érdekében.

Köszönöm szépen a gyors választ! Ez nagyon jó hír. Viszont jó béna voltam, mert talán csak az egyetlen dolog felett siklottam el(tán a legfontosabb), az Atman és az Eheim összehasonlításban... Az atmannak 7 liter körüli szűrőtérfogata van, a Eheim 2274-nek meg kb 5.. lehet mégsem lenne előrelépés ez akkor nekem? Nem hozzáértőként azt hinném, hogy ez a térfogat a leglényegesebb...
 
Köszönöm szépen a gyors választ! Ez nagyon jó hír. Viszont jó béna voltam, mert talán csak az egyetlen dolog felett siklottam el(tán a legfontosabb), az Atman és az Eheim összehasonlításban... Az atmannak 7 liter körüli szűrőtérfogata van, a Eheim 2274-nek meg kb 5.. lehet mégsem lenne előrelépés ez akkor nekem? Nem hozzáértőként azt hinném, hogy ez a térfogat a leglényegesebb...

Számít a szűrőanyag mennyisége és minősége, továbbá hogy használat folyamán tömődik és csökken a flow. Atmant nem ismerem, de az eheim elég erős hogy a flow kisebb mértékben csökkenjen, illetve az eheim e szériának van egy olyan tulajdonsága hogy beállítod mondjuk 60 százalékra és tömődés, koszolódás esetén is tatrja pontosan a flowt a motor teljesítményének automatikus módosításával. Továbbá a flowt nem műanyag karral hanem elektronikusan gombnyomogatással lehet változtatni.
 
Back
Oldal tetejére