• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrő választási segítség

Az 1200-as tetra már nem fér be a bútorba :cry:, meg fogyasztásra is kicsit több, mint a többi amit néztem. Szóval 5% vödörméret, 10x forgatás. Ebbe viszont akkor a Jbl e901 is belefér :D
Nem tudom, hogy jutottál-e már valamire szűrővétel ügyben, de gondoltam megosztom veled az én tapasztalatomat.
Nekem egy 112 literes low tech akvárium alatt megy egy Tetra EX800Plus. A flow a felére van fojtva folyamatosan, házilag készült esőztetővel (nagyobb furatok, hogy ne csináljon nagy kavart) megy, szűrőanyaggal meg van tömve rendesen (de talán még a fele sem biológiai - gyári szivacsok - 1 kivételével - mind benne vannak, hogy kitöltsék a helyet...), valamint az akvárium is tele van növénnyel. Még sosem éreztem, hogy kevés lenne a teljesítménye, sosem kellett a csapot teljesen nyitott állapotba állítani, mindig elég volt a flow, és kb. fél év után takarítottam.
 
Számít a szűrőanyag mennyisége és minősége, továbbá hogy használat folyamán tömődik és csökken a flow. Atmant nem ismerem, de az eheim elég erős hogy a flow kisebb mértékben csökkenjen, illetve az eheim e szériának van egy olyan tulajdonsága hogy beállítod mondjuk 60 százalékra és tömődés, koszolódás esetén is tatrja pontosan a flowt a motor teljesítményének automatikus módosításával. Továbbá a flowt nem műanyag karral hanem elektronikusan gombnyomogatással lehet változtatni.

Köszi, akkor nem repülök rá az Eheim 2074-re, mert valószínűleg minőségben közel lennék ahhoz(nem is feltétlen hátrébb..), ha az Atmanba tennék jobb szűrőanyagot...
 
Nem tudom, hogy jutottál-e már valamire szűrővétel ügyben, de gondoltam megosztom veled az én tapasztalatomat.
Nekem egy 112 literes low tech akvárium alatt megy egy Tetra EX800Plus. A flow a felére van fojtva folyamatosan, házilag készült esőztetővel (nagyobb furatok, hogy ne csináljon nagy kavart) megy, szűrőanyaggal meg van tömve rendesen (de talán még a fele sem biológiai - gyári szivacsok - 1 kivételével - mind benne vannak, hogy kitöltsék a helyet...), valamint az akvárium is tele van növénnyel. Még sosem éreztem, hogy kevés lenne a teljesítménye, sosem kellett a csapot teljesen nyitott állapotba állítani, mindig elég volt a flow, és kb. fél év után takarítottam.
Még nem, az üveg sem készült még el, pedig meg van rendelve több, mint 22 napja. Május környékén indul majd az akvárium, ha minden jól megy, de addig minden össze szereték szedni, szűrőt, co2-höz a dolgokat. Másik világítás stb. Nem kapkodom el, de azt tudom hogy nekem az Eheim prof 2222 a maga 500lph-val éppen elég a mostani akváriumban, ami 42 liter, sőt, egy kicsit nagyobb áramlás jól jönne. Hiába takarítottam ki, lehet a poppy-t kéne lecserélni lillyre, vagy esőztetőre visszaváltani.
 
Sziasztok srácok. Segítség kellene. 56 literes kimondottan növényes aksiba két szűrő közül melyiket ajánljátok:
-tetra ex 600 plus
-atman cf 600

Ebből a kettőből szeretnék választani.Várom a javaslatokat, ötleteket.
 
Sziasztok srácok. Segítség kellene. 56 literes kimondottan növényes aksiba két szűrő közül melyiket ajánljátok:
-tetra ex 600 plus
-atman cf 600

Ebből a kettőből szeretnék választani.Várom a javaslatokat, ötleteket.
Szia, bármelyiket választhatod! Nekem tetram van, meg vagyok vele elégedve. De az atmanról is sok jót hallani.
 
Sziasztok!

Egy kérdés....az aksiban üzemel egy külső szűrő de van egy belsőm is amit csak mondjuk napközben működtetnék annak van értelme?természetesen a külső állandóan megy....
 
Sziasztok. Tervezek egy új akva indítást , kb 250-300 liter. A kérdésem , mekkora vízhozamú külső szűrőt ajànlotok hozzá? Valószínű , hogy diy megoldás lesz.
Előre is köszi
 
Igen rásegít az áramlásra...igazából itt van a belsőszűrő és nem kezdek vele semmit....gondoltam ha segít valamit akkor bekapcsolom olvastam többen együtt használják....a ki/be kapcsolást nyilván takarékosság miatt gondoltam....
 
Igen rásegít az áramlásra...igazából itt van a belsőszűrő és nem kezdek vele semmit....gondoltam ha segít valamit akkor bekapcsolom olvastam többen együtt használják....a ki/be kapcsolást nyilván takarékosság miatt gondoltam....
És szükséges rásegíteni az áramlásra? Mekkora az akvárium és milyen külső szűrőd van?
 
Szerintem nincs értelme a ki-be kapcsolgatásnak. Egyáltalán szükség van belső szűrőre a külső mellett? Nem tud megfelelő áramlást/szűrést biztosítani a külső szűrő?
Mechanikai szűrésre érdemes lehet ideiglenesen beüzemelni egy belső szűrőt, ha például vízcsere vagy matatás alkalmával felkavartuk az aljzatot és sok kosz került a vízbe. A belső szűrő ilyenkor segít hamarabb összeszedni a koszt és elviszi a terhelést a külső szűrőtől.
 
Jah, akkor ne spórolj a belsővel, nyomasd egész nap, nem az a 10 watt fog hanyatt vágni ennél a hobbinál! Mennyit spórolsz vele? Leállítod mondjuk 8 órára, az havi 2,5kWh - 100 Ft?
Ráadásul ha nincs benne áramlás, akkor a kosz képes berohadni. Aztán amikor újra elindul a szűrő, visszalövi az aksiba azt a vizet...
 
:) jaja ez a másik érvem a használatára....az hogy kikapcsoljam a belsőt "főműsoridőben"csak a minimális hangja miatt gondoltam....
 
Ráadásul ha nincs benne áramlás, akkor a kosz képes berohadni. Aztán amikor újra elindul a szűrő, visszalövi az aksiba azt a vizet...
Jah, ezt utálom a külsőnél is. Ezért nem állítom le etetés közben sem...

Szerk: Illetve a lerakódott szmötyit is kilövi. A víz talán nem rohad be ennyi idő alatt, de még az is lehet.
 
:) jaja ez a másik érvem a használatára....az hogy kikapcsoljam a belsőt "főműsoridőben"csak a minimális hangja miatt gondoltam....
De ha csak mechanikai szűrésre használod, akkor takarítsd gyakrabban, hogy jó maradjon a hatásfoka, és sok vizet szívjon be.
 
Back
Oldal tetejére